Pozz

OBAVEZNO!!! Pozivamo sve članove da se predstave i napišu nešto o sebi !!!

Moderators: BokeYGTi, zoran86

Post Reply
javasluk
Automobil: bez auta

Pozz

Post by javasluk »

E ljudi ja zakasnio, registrirao sam se u šestom mjesecu 2010.g. ali nisam se predstavio, a nisam niti bio aktivan, pa valjda nije bilo značajnog problema zbog ovog. Sorry zbog propusta!
Paradoks je taj što sam u to vrijeme još bio vlasnik Lade 2107 1500ccm 1987.g. prvi vlasnik s plinom garažiran, bež 235 br.boje, nikad lupan, bila registrirana do desetog mjeseca, a prodao sam ju krajem augusta za 1700HRK ( 240evra). Oglas je bio objavljen četiri tjedna i imao sam (samo) dva telefonska poziva! Početno sam mislio tražiti 500evra, ali zbog male( gotovo nikakve) potražnje bio sam primoran na taj potez (jbg. registracija isticala), a da ga nisam registriro, teško da bi kasnije to mogao učiniti, jer kod nas u RH su iznimno "krvoločni" na teh. pregledu (mene prije tri godine nije pustio zbog toga što je bilo ulja dolje na kardanu) a prije dvije me nije htio pustiti bez popravka trube/sirene! Tako da obzirom na sve to i da nisam sam osobno majstor nisam bio u mogućnosti to dalje držati! (sudbina tako htjela).

Unatoč svemu Lade su mi bliske i mogao bi "nešto pričati", ali i pokoje pitanje postaviti ovdje, pa stoga se i obraćam. Kasnije ćemo nešto o razlikama između RH i Srbije i drugig bliskih država što se tiče propisa cijena i slično!
Dinamo Vinkovci (danas Cibalia)

choksi
Automobil: 111

Re: Pozz

Post by choksi »

:hello Vozdra.

[email protected]
Automobil: Sputnik

Post by [email protected] »

:hello dobrodosao....

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho »

:hello Pozdrav i što pre kupi neki auto pa makar to bila i Lada.
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

POZDRAV ZA TEBE!!!!!!!!!!!!!!! :hello :hello :hello :hello :hello
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

svabazr
Automobil: lada 2106

Post by svabazr »

pozdrav...:)

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

:hello

javasluk

Post by javasluk »

E ajd kad već to spominjem, zanima me kakva je potražnja za tim starijim modelima Lada, jel se to traži?

I koje godidšte su najnovije, odnosno do kada se moglo u Srbiji kupiti nove 2105/2107 (kad nas su se prestale prodavati negdje 97-98, tada je ostala samo samara u prodaji, a kad je 1999/2000.g. počela dolaziti 2110 više odma nije bilo niti samare. Ali znam da su kod vas propisi (barem bili) nešto "mekši" pa se dozvoljavao uvoz bez obzira na eko standarde, a isto tako znam da se još do ne tako davno i u BiH moglo kupiti 2105 jer sam vidio natovarene na kamione koji su prolazili kroz Osijek (prije tri god) a i nešto sam vidio na bosanskim TV.

Koji se sada modeli Lade kod vas mogu kupiti i kako je organizirana prodajna mreža, kako to radi, to kod nas sad samo NIVA, nešto malo se ova 118/119 modeli nešto bilo, ali to pitanje da li su u cijeloj RH prodali dvadeset komada. Nikako prodajna mreža za Lade nije organizirana, sve to nešto "amaterski", bila je dobra sredinom devedesetih kad je bio zastupnik zagrebački ACM (auto-cetar-merkur) koji su tamo 1988/89 u onoj državi nešto malo uvozili Dacije 1310TX a devedesetih su u Zagrebu imali ogromno skladište puno Lada svih tipova i prilično su se dobro reklamirali po medijima, pa su i ljudi kupovali i nove samare i 2107/2105. To je tada bilo najjeftiniji novi auto, a dosta su ih i razna poduzeća kupovala kao "radno" vozilo. A negde 2000.g. se promjenio uvoznik, koji je 2110 još i solidno prodavao, ali to je već negdje 2003-2004 crklo i ostale samo nive. Ostalo simbolika, samo oni rijetki primjerci što dvuku za neki sajam pa ostane kao bivši izložbeni model.

javasluk

Post by javasluk »

E ajd kad već to spominjem, zanima me kakva je potražnja za tim starijim modelima Lada, jel se to traži?

I koje godidšte su najnovije, odnosno do kada se moglo u Srbiji kupiti nove 2105/2107 (kad nas su se prestale prodavati negdje 97-98, tada je ostala samo samara u prodaji, a kad je 1999/2000.g. počela dolaziti 2110 više odma nije bilo niti samare. Ali znam da su kod vas propisi (barem bili) nešto "mekši" pa se dozvoljavao uvoz bez obzira na eko standarde, a isto tako znam da se još do ne tako davno i u BiH moglo kupiti 2105 jer sam vidio natovarene na kamione koji su prolazili kroz Osijek (prije tri god) a i nešto sam vidio na bosanskim TV.

Koji se sada modeli Lade kod vas mogu kupiti i kako je organizirana prodajna mreža, kako to radi, to kod nas sad samo NIVA, nešto malo se ova 118/119 modeli nešto bilo, ali to pitanje da li su u cijeloj RH prodali dvadeset komada. Nikako prodajna mreža za Lade nije organizirana, sve to nešto "amaterski", bila je dobra sredinom devedesetih kad je bio zastupnik zagrebački ACM (auto-cetar-merkur) koji su tamo 1988/89 u onoj državi nešto malo uvozili Dacije 1310TX a devedesetih su u Zagrebu imali ogromno skladište puno Lada svih tipova i prilično su se dobro reklamirali po medijima, pa su i ljudi kupovali i nove samare i 2107/2105. To je tada bilo najjeftiniji novi auto, a dosta su ih i razna poduzeća kupovala kao "radno" vozilo. A negde 2000.g. se promjenio uvoznik, koji je 2110 još i solidno prodavao, ali to je već negdje 2003-2004 crklo i ostale samo nive. Ostalo simbolika, samo oni rijetki primjerci što dvuku za neki sajam pa ostane kao bivši izložbeni model.

djape1977

Post by djape1977 »

ako me dobro sluzi scanje, poslednje 2104 i 2107 su u srbiji prodavane 2004. i bile su oko 5,500e sa dazbinama
j***** auto bez kardana

vigmir

Post by vigmir »

Samare su mogle da se kupe kod nas do 2003. godine i tada su zavrsile karijeru.Znam kad sam kupio moju bas te 2003-e da su mi u servisu RUSKI tako rekli.

aleksa

Post by aleksa »

:hello :cool
djape1977 wrote:ako me dobro sluzi scanje, poslednje 2104 i 2107 su u srbiji prodavane 2004. i bile su oko 5,500e sa dazbinama
Tako je,ja sam 2004 godine kupio 110-ku,i tad je u ponudi bilo 2104 i 2107. Secam se da sam tad i video nekoliko komada,u zastavi na vozdovcu.

A cena je bila 3.800 evra sa carinom bez poreza! ;)

Post Reply