moje samare

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

dajko3
Automobil: Samara 2108, 2115

Re: moje samare

Post by dajko3 »

aleko-2141 wrote:ne nego je dosao na skup kao i slovenci a beogradjani nisu mogli :P
Istina :!:
Samara 4ever

dajko3

Post by dajko3 »

travelman wrote:Lepsi si i mladji pa je zato priveo tebe a ne mene ... ;) ....
Iscita ja sve, ona druga je 88g i isto braon enterijer kao kod mene ...
Nekad je bila takva kao tvoja, a sad je ova boja...
Image
Samara 4ever

travelman

Post by travelman »

Video sam da je posle u drugoj boji ali nisam znao sta je u pitanju pa bolje da cutim.
Negde sam cuo da su samo prve serije imale braon unutrasnjost a posle su sve bile sive. I ona bosanska od pre neki dan je bila braon i 88g, izgleda da je moja trenutno najstarija na forumu.

dajko3

Post by dajko3 »

Ta tvoja je extra ocuvana dobro si je pazario, ako je najstarija koje je godiste?
Samara 4ever

travelman

Post by travelman »

Moja je 87g, mislim da je maj mesec prva registracija.

skora

Post by skora »

Moja bela je 88mo ...braon enterijer ...ali su mi sva stakle 87 made in Sweden :)

Image

travelman

Post by travelman »

*88 nije problem, ima da se nadje ali nema starijih. Ima jedna kod mene u naselju, mislim da je 86. Bas cu da je slikam, koriste je u prodavnici samo za prevoz i nabavku robe, Sve je povadjeno iznutra, ostalo je samo vozacevo sediste.

dajko3

Post by dajko3 »

skora wrote:Moja bela je 88mo ...braon enterijer ...ali su mi sva stakle 87 made in Sweden :)
I na mojoj su ;)
Samara 4ever

travelman

Post by travelman »

I na mojoj su a mislim da je Sweden i na ovoj 86g sto sam je spominjao.
Diskutovali smo u jednoj temi da su u to vreme svedjani radili stakla za ladu.

dajko3

Post by dajko3 »

Pozdrav drage kolege, evo me posle duzeg vremena 5godina tacnije.Evo me da dignem temu iz mrtvih, za ove sve godine svasta se izdesavalo.Kupio jos jedan auto, ozenio se, postao otac...ma ludnica :mrgreen:
Na zalost koliko vidim ovaj forum je nacisto propao :cry: ... Lajke su i dalje tu kotrljaju se mada je vreme uradilo svoje.Na 2108 je radjena limarija u prolece, dole na podu su se pojavile rupe, isto kao i na 2115 na kojoj su jos radovi u toku ali se vec privode kraju.Evo jedan delic radova
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Samara 4ever

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Bravo samo napred, kad znaš posao i nadje se vreme odradi se limarija koko treba.
Forum je država uništila zabranom uvoza novih lada još dok su se i pravile. Ja sam prvi koji je hteo da zameni ladu drugom ladom ali sve ono što se nudi sada na oglasima ne zadovoljava ono što bih ja hteo. Drugi problem su i majstori, kad im spomeneš ladu neće ni da te saslušaju. I tako hteli nehteli moramo da uzimamo druga kola. A donekle je kriv i sam proizvodjač lada automobila, limarija je oduvek bila problem pa lada stara 10 godina i sa oko 80,000 km. predjenih teško da nije već negde probušena.

dajko3

Post by dajko3 »

Hvala kolega, drago mi je da jos ima veterana Ladasa na forumu ;) Sto se tice Lada generalno i njihove limarije bas su lose, pogotovo ove novije kad uporedim staru Samaru i ovu novu lim je dosta tanji na novijoj nego na onoj proizvedenoj u SSSR.Mada danas je sve tako i delovi su TESKA mala privreda ali je to problem kod svih ne samo kod Lade.Nemam vremena a ni nesto iskustva oko limarije pa je radi majstor.Razmisljao sam dali da se upustam u takvu avanturu jer je ekonomski ne isplativo i nikad necu izvuci pare koje sam ulozio u nju ali ljubav prema Ladi je pobedila razum :angel
Samara 4ever

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Ma nije problem u tankom limu ako je taj tanak lim kvalitetan i dobro zaštićen. I debeo lim kada načne korozija ide to. Kaline 2008 godište isto ih buši korozija, žalili se ljudi.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Dobro je nisam jedini ludak 😁
Sretno.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Ima nas još koji vozimo Lade. Ne dajte se ;)

Post Reply