TNG u Ladi

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Re: TNG u Ladi

Post by BokeYGTi »

ja samo mogu da ti kazem da ti je potrosnja plina velika. ne bi smela da trosi vise od 8 litra na otvorenom i vise od 10 u gradu. nesto tu treba dobro da se steluje. moja trosi oko 7.5-8 litra u proseku (od toga 80% magistrala - 20% grad)

a sto se anlasera tice, nemoj nista da te cudi, debeo minus, svasta smrzne. i moj je juce otkazao poslusnost. ali odgovorice neko strucniji u odgovarajucem topic-u. ;)
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

Pera

Post by Pera »

O potrosnji plina smo vec MNOGOO puta diskutovali,ali zavisi dosta od uslova voznje,stila,temperature i ispravnosti samog auta.
Da ne sme da trosi vise od 10 lit u gradu,moze u gradu gde dnevno prodju tri auta i nema ni jedan semafor,mozda cak ni krivina :mrgreen:
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

dudule1
Automobil: Lada Samara 1.5i

Post by dudule1 »

11l grad i auto put, kada gazis, 7.5-8 l masitrala, mada sve je relativno
Dudule

msenic

Post by msenic »

a dajte ljudi nemojmo opet o potrosnji. Moj auto najmanje trosi od svih vasih, jer ne mrda nikuda :D

zna li ko mi odgovoriti na ostalo...(sve sam napisao gore) tj probleme oko paljenja, razvodne kape, momenta paljenja kojeg moram gurati u plus svakih 10 dana.. bobina (zuta iskra) ima li veze sa momentom paljenja. i ono sa alnaserom

hvala

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Moj savet da proveriš kompresiju. Ja sam se zezao sa razvodnicima, karburatorom i strujom, a problem je bio na jednom ventilu koji se rascvetao pa je gubio kompresiju, loše palio i nemirno radio.

dudule1
Automobil: Lada Samara 1.5i

Post by dudule1 »

Ukopavanje ventila u glavu je problem koji nastaje pri sagorevanju gasa i neizbezna je posledica koriscenja gasa. odlican text sa jednog foruma u vezi toga imate na sledecem linku
http://www.autoplin-forum.com/viewtopic ... 7623#p7623
Dudule

dejo

Post by dejo »

Ih ti teorija oko plina ima milijon. Smisle svasta da ljudima uzmu pare.

Kobac SPO

Post by Kobac SPO »

Da ne bude opet da sam off, ali moja lada vec nedelju dana, ako hocu da je upalim, samo da me poguraju dvojica.

Zamanio sam , tj kupio, akumulator, svecice NGK i kabl za bobinu. Bolje radi naravno kada se upali, ali sama se ne pali iz prve nikako. Pali posle kad je vec zagrejan motor koliko god hocu puta, dok je ne ostavim napolju najvise 3h i opet isto gurka...

Sta menjati sada???? Sta je to sto pored ok eletronike, ne pali kad je auto hladan? Podesavanje paljenja? Isparivac, nije nista dirano od ugradnje pre 70.000km?

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

skoro sam pricao sa majstorom, kaze da se servis isparivaca radi na oko 60.000 km. tako da, mozda je problem i u njemu, ne bi bilo lose da odes da se zamene membrane, filteri i slicno.

mada, opet kazem, extremne su hladnoce i nije cudno da nece da pali na plin. ja recimo uvece obavezno prebacujem na benzin jer prvo paljenje po ovom debelom minusu nece da cuje da pali na plin. kasnije, u toku dana zavisi koliko stoji u mestu, ali ako odstoji recimo 3-4 sata, pali na plin uz malo duze verglanje (recimo da vergla 3-4 sekunde), a desavalo se i da cale na poslu, kada je ostavi 8 sati u mesto ne moze da upali na plin pa mora da prebacuje na benzin pa rucno drukne malo na pumpu (da krace vergla, stedi i anlaser i akumulator), a nekad i upali i na plin, sve zavisi koliko ode u minus.

na benzin uvek upali, bez izuzetka. evo pre 15 min sam izasao da upalim, ima negde oko -17,18, upalila maltene na pola kljuca. cale krece ujutru oko 6 na posao, temp. se spusti jos, juce ujutru je bilo -24, takodje upali skoro na pola kljuca, ne zavergla ni 2 sekunde.

moj ti je savet da sipas benzin i pokusas. ako se desi isto sto i na plin, onda trazi dalje uzrok. nece potrositi ne znam koliko benzina ako radi 3-4 minuta u mesto, bar dok se kazaljka ne podigne do 50 stepeni. ;)
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

Pera

Post by Pera »

Opisi malo bolje problem,da li vergla ili ne,kako vergla (brzo,sporo),da li palis na benzin,plin?ovako je stvarno tesko pogadjati.

Drugo to da radi 3-4 minuta u mestu je samo uzaludno trosenje goriva i veliko habanje auta bez potrebe,upali ga,pusti da radi 10-20 sek da razbije malo ulje i vozi,mnogo se brze greje tako.

Ispravan auto mora da upali na plin bez ikakvih problema,ja moju u ovo poslednje vreme samo na plin i palim,da li ujutru ili uvece upali uvek.Ako je sve u redu tu ne sme da bude greske.
A kad cujem takve stvari da nista nije dirano od ugradnje,onda mi je jasno kolko je sati i ljudi se cude sto nece ovo ili ono...

Kobac SPO

Post by Kobac SPO »

Pera wrote:Opisi malo bolje problem,da li vergla ili ne,kako vergla (brzo,sporo),da li palis na benzin,plin?ovako je stvarno tesko pogadjati....
Vergla normalno, dok posle nekog vremena i vise pokusaja ne uspori.

Drugo to da radi 3-4 minuta u mestu je samo uzaludno trosenje goriva i veliko habanje auta bez potrebe,upali ga,pusti da radi 10-20 sek da razbije malo ulje i vozi,mnogo se brze greje tako.
Pera wrote:Ispravan auto mora da upali na plin bez ikakvih problema,ja moju u ovo poslednje vreme samo na plin i palim,da li ujutru ili uvece upali uvek.Ako je sve u redu tu ne sme da bude greske.
A kad cujem takve stvari da nista nije dirano od ugradnje,onda mi je jasno kolko je sati i ljudi se cude sto nece ovo ili ono...
Tako je palio i ranije, ranijih zima. Ja sumnjam na paljenje, podesavanje, stoji tacno na sredini? Kako treba da stoji? Nesto je menjano letos, i nije podesavano, ili jeste, ne znam, moj otac koji je to radio je na jesen umro ... :sad:

Pera

Post by Pera »

Vrlo je moguce da je isparivac za servis,ukrute se membrane i od hladnog paljenja nema nista,ako je toliko presao,ja bih membrane promenio i filter takodje.
Paljenje pomeraj u minus sve dok se u voznji na vecim opterecenjima ne cuju detonacije,proveri razvodnik da nema lufta u cauri,pogledaj kontakte na kapi,ako su oksidirali osmirglaj ih,ako je filter vazduha prljav zameni ga i nasteluj plin,svecice ciste sa zazorom 0.7,proveri da ne vuce negde fals vazduh oko kucista,pali ga bez sauga sa trecinom gasa i ako je sve ovo gore navedeno dobro nema sanse da ne upali.
Razvodnik probaj da pomeris malo u smeru kazaljke na satu.
Nema pravila kako stoji,zavisi od auta,razvodnika.

ilija90
Automobil: Samara

Post by ilija90 »

Ja jutros nisam mogao da upalim,jedva je verglao a akumulator je nov kad sam izvadio merac da vidim koliko ima ulja ono se tegli kao zvaka nikako da padne sa meraca,a palicu od menjaca sam jedva pomerao! Bilo je preko noci kod nas nekih -25!

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

Meni je tako svako jutro jedva anlaser pokrene motor zbog smrzlog ulja ali pali ko mina jer sam paljenje malo u + poterao , cak i kad se motor ukljuci auto krene kad pustim kvacilo a menjac u leru ! :roll:
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

buzald

Post by buzald »

od pocetka novembra pa do marta, uvek ujutro palim na benzin, na plin i ne pokusavam. paljenje mi je pomereno skroz u minus i pali bez problema, ne znam da li valja sto je toliko pomereno, ali potrosnja mi je 8 na otvorenom, 10 u gradu... bobina, kablovi, svecice, karburator proveriti i nema zime... membrane nisam dirao od ugradnje, a presao sam preko 100 000km. ako su membrane otisle ne moze se startovati motor. a one odlaze ukoliko se zimi pali na plin.

moj savet je: zimi uvek na benzin paliti auto.
Sto nas je vise to nas vise ima.
[img]http://www.smiliegifs.de/SMILIES/Aliens/1a.gif[/img]

Post Reply