TNG u Ladi

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

Post Reply
Pomahnitali Rus

TNG u Ladi

Post by Pomahnitali Rus »

Imam LOVATO plinski uredjaj, ugradjen na Samari pre godinu i po dana. Ugradjen je u ovlascenom servisu. Pre mesec dana sam promenio filter za vazduh i svecice, i od tada su poceli moji problemi. Nikako nemogu da nastelujem ler gas. Ili je vrlo slab pa kad palim moram da povucem sauh skoro do kraja i tako da vozim cak i kad je motor zagrejan (sa manjim sauhom), ili nastelujem lepo da radi na leru ali onda u toku voznje nema nikakvo ubrzanje, kao da nema snage. Na rasprsivacu imam dva "dugmeta" za podesavanje. Jedan (donji) valjda sluzi za odnos gasa i vazduha, dok drugi (gornji) za kolicinu smese koja udje u karburator (ispravite me ako gresim). Kupio sam svecice koje imaju tri mase i jednu centralnu elektrodu (cuo sam price da su one bolje prilikom koriscenja plina). Promenio sam i filter za plin tako da sam otklonio i tu sumnju. Molim za savet ako je neko imao slican problem.

Nisam zapazio da vec postoji neka tema u vezi plina. Mozda sam je postavio na pogresno mesto. Izvinjavam se unapred.
Betmen i Robin su vozili Samaru

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

za plin samo jednokrake, za podešavanje obavezno u servis (obavezan na max 15 000) sa zamenom filtera plina je 700 din :)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

SERZAS

Post by SERZAS »

U mojim kolima je plin vec 3 godinu. Ugradijo sam ga sam. Koristim balom ruski od 55l. (50 staje provereno) reduktor Steffaneli, palim na plin bez frke zimi (zima ovde ume da bude i -30) - leti. bez sauha. Redovno na 20 000 podesavam plin (na zalost to mi obavlja ovlasceno lice, nemam aparat), a ujedno me nemrzi da nastelujem ventile, proverim svecice i t.d. Leti u gradu ume da trosi 10l na otvorenom 8-9l mirnom voznjom do 90km/h. Zimi u gradu 11-12l (naravno drift uzima svoje ponekad).
Sto se tice kvarova imao sam jedan, bijo je problem u reduktoru, to jest polovan sam stavijo pa nije dozirao plin kako treba (pocepana membrana) i nije radijo u leru, sada je stavljen novi i za svakodnevnu voznju je super.
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,
TO ROLL IT TILL THE WHEELS FALL OFF!!!
http://public.fotki.com/SerzasLive/

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

Pomahnitali kolega, bilo bi korisno kada bi u svom profilu upisao lokaciju, da znamo odakle si, da bi mogli da te uputimo u plinski servis koji je prijatelj foruma.

Inace, za samaru idu svecice (n puta konstatovano na forumu, a i sire) sa jednom elektrodom po mogucstvu NGK BP6ES, zazor 0.8 ili malko manji. Svecice mnogo znace. Trebalo bi proveriti difuzor na karburatoru i stanje creva na ulasku u difuzor, jer tu znaju da popucaju(u kucistu filtera za vazduh). Ovo govorim iz licnog iskustva sa samarom i njenim plinom.

Inace, kod tebe treba samo nastelovati uredjaj, a to kod majstora u nekom plinskom servisu traje svega minut ili dva, a prethodno promeni svecice.

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke »

Sto se tice svecica, koga god da sam pitao rekao mi je ni slucajno trokrake ako imas plin.

Reci mi kakav ti je ler na benzinu. Obrati paznju da je pored svecica jako bitno i sve ostalo oko struje.

Tebi je problem nastao kada si promenio filter i povecao ti se odnos gasa u smesi....

Da li ti je zatvoren deo usisa?
Samo zamisli da je svaki novi dan bolji nego juče a lošiji od sutra....!

Zile
Automobil: LADA 112 1.6 16V

Post by Zile »

Ja imam u samari svecice sa cetiri kraka i nemam problema sa njima.

nikolans78

Post by nikolans78 »

problem je sto je stavljen nov filter vazduha i sada ga treba prestelovati. Nekada se cak stavi i nesto sto smanji presek cevi na ulazu u filter da bi radio dobro. Probaj da prelepis izolir trakom ili necim pola onog otvora za vazduh. Ako se ne gasi, onda znas u cemu je problem.

ps. Da li ti je zatvoren dovod toplog vazduha sa izduvne grane? To bi svakako trebao da uradis jer neces moci dobro da ga podesis.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Хмм... Ово сам малопре прочитао у "њузлетеру" кога сам добио, а тиче се гаса и Ладе.
Неко нешто пит'о, а лик из ВАЗ-а одговорио.

Вопрос. Допускается ли заводом-изготовителем установка газобалонного оборудования на автомобили ВАЗ в период действия гарантии?
Александр

Ответ. Установка ГБО в гарантийный период на автомобили производства ОАО «АВТОВАЗ» не допускается. Это расценивается как вмешательство в конструкцию автомобиля со всеми вытекающими последствиями.
Ответ специалиста АВТОВАЗа из раздела «Обратная связь» на сайте компании.

Е па ј... их фазон...
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Hajde prevedi 'leba ti.

Sta, kao ne sme gas u garanciji.
Pitaj ti njega jel zna posto je benzin u Srbiji.

Pomahnitali Rus

Post by Pomahnitali Rus »

A jel moze neko da mi da objasnjenje zasto su jednokrake bolje od trokrakih svecica. Vraticu ih pa cu javiti odakle sam. Sto mrzim kad mi neradi kablovski internet. Tek sam sada video sve odgovore. Hvala na savetima.
Josife, a i ostali iz Nisa sam.
Betmen i Robin su vozili Samaru

APOGEE

Post by APOGEE »

Jednostavno, dugogodisnje iskustvo mnogobrojnih korisnika LPG-a govori da je najbolje koristiti jednokrake svecice i to bas NGK, kao sto je vec napomenuto, tako da tu nema sta vise da se prica. Preporuka je da se zazor svecice smanji za oko 10 posto u odnosu na standardni za rad na benzinu.

Moja stara Samara 1,5 vec cetvrtu godinu gura na plin, Lovato vakuumski sistem i radi bez ikakvih problema. U gradskoj voznji u Bg-du, popije i do 14 litara plina sto mu dodje smesnih 5,5 l benzina. :lol:

Par napomena:

Paziti da svecice, VN kablovi, kapa i prst razvodnika, bobina, budu besprekorni. Ne dozvoliti da se filter za vazduh previse zaprlja. Posle zamene, obicno je potrebno dostelavanje smese plina i vazduha.

Posto, plin sporije sagoreva, pomeriti razvodnik paljenja za 3 do 5 stepeni unapred. Ovo je prednost vozila sa klasicnim razvodnikom jer na motorima sa ubrizgavanjem ovo nemoze da se uradi.

Koga vise interesuje ili ima nekih specificnih problema sa LPG, na sledecem linku ima vise informacija i ljudi koji su veoma strucni za ovu oblast:

http://www.cannonballforums.se/index.ph ... a7c99bc3ee

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

@APOGEE, bravo,bravo. Svaka cast na poznavanju materije.

Nije obavezno da budu NGK svecice, moze i BOSCH i Champion, ali samo da su originalne.

Ostalo sto si rekao je 100% tako. :D Cini mi se da je potrosnja samare od 14l suvise visoka.

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan »

Nije, to mnogo zavisi od grada, drugaru trosi 13-15 litara benzina.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Moja sa elektroncem troši oko 12 u gradu ali mislim da ima veze i sa kvalitetom plina i koliko nas zavrnu na pumpi.

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Mozda je to zato sto vozite po BG ili drugim vecim gradovima, gde su guzve vece.
Samara moga starca trosi ispod 10l po gradu.
Caletova 2105 1200ccm isto ispod 10l po gradu,
A njeno velicanstvo 2103 1500ccm oko 13l po gradu.

Jeste off ovo sto sam napisao, ali poredeci sa serijama 2101-07, samara bi trebala da trosi mnogo manje.

Post Reply