Lose(mnogo lose) paljenje

Moderators: BokeYGTi, tommy, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja

Post Reply
Lenjin

Re: Lose(mnogo lose) paljenje

Post by Lenjin »

U pravu ste, ta mogucnost mi nije pala na pamet. Pokusacu da otkacim pumpu (popustim ona dva srafa kojim se pumpa vezuje), toliko da budem siguran da klip koga pokrece bregasta ne potiskuje pumpu, pa cu videti sta se desava...

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

druze komplikujes stvari sam sebi... zar nije lakse da skines tu pumpu, odneses negde u toplu prostoriju, sednes ko covek, rasklopis, pregledas (proveris membrane, klapnice, semering-gumicu, drukalicu...) zamenis sto treba menjati, sklopis i namontiras?

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago »

Da ne otvaram novu temu postavicu ovde pitanje. Otkako je doslo lepo vreme, posle zime tokom koje sam imao mnogo problema sa praznjenjem akumulatorom i hladnim startom, sada pali na prvi kljuc i kada je hladan i kada je vruc motor. Medjutim juce sam vozio auto i hladan je upalio iz prve, i kasnije pola sata posle gasenja motor i je i dalje bio vruc jedva sam upalio auto, a sigurno sam 7-8 puta verglao. Ekstra je verglao svaki put, tako da nije problem do akumulatora, ali ne znam do cega moze biti ??
Samo Samara Srbina Spasava

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

Struja - kreni od razvodne kape skini je ali sa kablovima na njoj da ne bi pobrkao kablove kad budes vracao , vidi kakva je razvodna ruka ocisti je malo smirglom vidi kakva je kapa da nije pukla kad si vec skino kapu uzmi spric kanticu ili neshto slicno skini razvodnu ruku i prsni ulje u razvodnik ako je suv ! Kablove skidaj 1 po 1 i cisti kontakte i na svecicama i na kapi , cackaj malo kabl od komutatora skini vrati skini vrati da se kontakti malo ociste .....
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

Gago

Post by Gago »

Juce sam se vracao iz Beograda i posto sam morao da svracam na nekoliko mesta, bukvalno nigde nije mogla da upali vruca, a ujutru je hladna iz prve upalila. Cekao sam po 20ak min da se ohladi pa sam onda palio, a na jednom mestu sam nasao da me poguraju i upalila je iz prve. Uvece sam otisao kod auto elektricara i tamo je svaki put upalila, tako da covek nije imao sta da mi kaze, osim da misli da nije do struje cim je palila kao mina kod njega...

Boki78

Post by Boki78 »

Gago wrote: Uvece sam otisao kod auto elektricara i tamo je svaki put upalila, tako da covek nije imao sta da mi kaze, osim da misli da nije do struje cim je palila kao mina kod njega...
Pa normalno uplasila se cika doktora :mrgreen:

I ja imam isti problem, hlada pali na pola kljuca, kada je topla, verglas verglas pa nekako upali. S'tim da cenim da je kod mene do karburatora, jer sam primetio da kad malko izvucem sauh upali brze topla. Pored toga primetio sam jos dve pojave. Bez obzira koliko je zagrejana neposredno nakon gasenja upali bez problema, a isto tako bez obzira koliko je mnogo zagrejana, nakon dolivanja goriva u rezervoar upali momentalno cak i ako se ne vergla odmah nakon gasenja.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

drugaru samara nije mogla da upali kad prenoci, upali tek kad dolije gorivo u karburator (stavio malu flasicu sa crevom kroz filter) preko dana palila ko luda, radila kao sat, mala potrosnja, auto mu nema plin, kod mene je samarin karburator i sve lepo radi i ako nema gumicu na dizni za stelovanje :D↲Da tebi ne ostane bez goriva pa dok navuce ili nalije goriva pa nece da upali.

Gago

Post by Gago »

Danas je auto ekstra palio bez ikakvih problema , tako da za sada nista necu dirati...

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

Obicno samare koje imaju busen karb (plin) bolje pale od onih koje imaju mesac u kucistu !
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Samar-Guja wrote:Obicno samare koje imaju busen karb (plin) bolje pale od onih koje imaju mesac u kucistu !
↲Moj jos nije izbusen :p↲Ja imam mali problem kad prebacim na benzin, trokira neko vreme, izgleda se osuse membrane, posle radi sve normalno

Gago

Post by Gago »

Danas opet veliki problemi sa paljenjem auta, struja nije, jer mi je elektricar rekao da kad mi se desi da nece da upali da izvadim srednji kabl iz razvodne kape i proverim da li baca varnicu dok neko vergla i da ako baca varnicu a nece da upali da nije do struje... Sutra cu kod druga da ispustimo mulj iz rasprsivaca, on misli da je to u pitanju ili membrane pa cemo videti? Koliko otprilike kostaju membrane za Landi Renzo?

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Gago wrote:Danas opet veliki problemi sa paljenjem auta, struja nije, jer mi je elektricar rekao da kad mi se desi da nece da upali da izvadim srednji kabl iz razvodne kape i proverim da li baca varnicu dok neko vergla i da ako baca varnicu a nece da upali da nije do struje...
Da tim postupkom utvrdjujes da je sve ispravno do razvodne kape i varnicu ce praviti ali ako razvodna kapa nevalja on opet nece da upali.

Gago

Post by Gago »

Posle ispustanja mulja kojeg je po recima mog druga bilo mnogo, sada kada je vruc pali iz drugog puta. Koji su simptomi da su membrane pri kraju osim povecane potrosnje, mozda mi je malo povecana potrosnja trenutno, ali nista strasno cak je mozda i zbog voznje sa otvorenim prozorima?

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

kad odu membrane hoce da se gusi kao da nema plina, na leru u neku ruku radi normalno al cim das gas gusi se, jes ti skoro menjao filter od plina?

Gago

Post by Gago »

Nista nije menjano, a plin je ugradjen pre 5 godina i presao je za to vreme oko 30000 km... :roll:

Post Reply