Anlaser

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

ooo

Anlaser

Post by ooo »

Gde nabaviti anlaser za Samaru 1500? Pretpostavljam da pasuje i
od drugih automobila. Da li se lako nalazi polovan?

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

Treba da je isti za svaku samaru.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Oćeš Bošov polovan 50e

Juznjak

Post by Juznjak »

Već duži period kad palim auto ujutru, zavergla kao da je akomulator prazan. Rekoše mi da su možda četkice na alanseru zaribale ili nešto oko njega je problem. Malo pre nije mogao da okrene, već jedva kao bez duše zavergla i počeo je da "krka" u prazno, a ne da vergla.
Neznam dal' je otišao alanser ili su četkice u pitanju.

Gde da teram lajku? Kod običnog auto-mehaničara, ili kod auto električara? :?

mickez

Post by mickez »

Kod auotelektričara. On će da ti pogleda četkice bendiks, automat i ostalo ... To nije posao za mehaničara

I bolje pokušaj napraviti svoj anlaser jer i kad kupiš drugi opet neynaš šta si kupio ;)

Juznjak

Post by Juznjak »

Hvala druže! Valjda će da upali sutra, ako ne - guranje joj ne gine!

djape1977

Post by djape1977 »

ma samo teraj kod elektricara. remont anlasera je rutinska stvar. to je najobicniji elektromotor
j***** auto bez kardana

nessa

Post by nessa »

Pre par dana sam pokušao da upalim ladu (a nije vožena nedelju dana) i od verglanja ispraznim akumulator. Pristigne buraz u pomoć pa probao sa kablovima i punim akumulatorom, međutim od silnog verglanja je počela da se dimi izolacija na onom debljem kablu (od akumulatora do anlasera)
Ispostavilo se da se istopio od silnog verglanja u prazno.
Posavetovao se s majstorom, reče da skinem kabl, išmirglam kontakt i naprskam WD-om i pokušam da upalim. Međutim, pri skidanju šrafa (koji je bio oblajznuo u samom startu) iskrivim i oštetim taj navoj na šrafu... Može li se ceo šraf zameniti ili a da se ne skida ceo anlaser?

Image

Ovo na slici nije moj anlaser...
Napraviću ja od babe devojku!

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

narežeš nov navoj....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

nessa

Post by nessa »

Sad sam ga skinuo, ovde ne pomaže narezivanje navoja.. :mrgreen:
Image
Još se i rasklimao. Koliko je nov automat? :x

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda »

Ja sam ga menjao u oktobru, oko 1500 dinara je bio, ja mislim, ali ti treba sa tri rupe, neki tvrde da pasuje sa Stojadina, ali on ima dve rupe, tako da :? ...

Ovaj originalni, iz prve ugradnje, koji sam menjao je imao Iskrin znak na sebi, pa sam Iskrin i kupio. Savetuje se i promena tzv. prednje biksne tj. biksne u menjacu u koju automat onom osovinicom ulazi i u kojoj se okrece (oko 50 dinara), jer je moguce da se ova malo pojela, pa iznutra nije savrseno okrugla, pa moze da se stvori ugao izmedju automata i onog zupcanika, sto je u mom slucaju i uzrokovalo kvar automata i, kasnije, zamenu.

A simptom kvara je bilo caktanje kad okrenem kljuc, kao da je akumulator prazan, a pre toga je nedeljama zavijala, zavijala, isto kao da je akumulator na izdisaju, pa je na kraju zavila nacisto... :D

Kada skines automat, pogledaj zupce tog zupcanika koji automat okrece pri verglanju, ako su izgrebani ili malo pojedeni, onda je najverovatnije i tebi pojedena biksna pokvarila automat. :sad:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

borcham

Post by borcham »

Moze da se kupi samo ta plasticna kapa na kojoj stoje srafovi (360 Din), ali moras da odlemis kontakte, pa da raspertlas kapu (tezi deo posla) t.j. ds otvoris onaj deo lima koji je drzi. Zatim je zamenis i montiras obrnutim redom. To sam ja radio pre neki dan, kupio sam automat, ali sam uspeo da sredim stari (doduse nisam menjao kapu vec ocistio kontakte unutar nje). Pa sam morao da vracam novi jer su mi trebale pare.

http://213.198.238.128/detalji.asp?sifra=131315

nessa

Post by nessa »

Nov automat 1150din, sređivanje anlasera 700. To su moji troškovi (na parkingu sam se zezao 2 dana tako da sam uštedeo 1000-1500 za ruke ) :) i lađa pali na zub! 8)

buzald

Re: Anlaser

Post by buzald »

Imam boschov anlaser na samari-tako su mi bar rekla 2 nezavisna elektricara. ne vidi se nijedna oznaka nesto posebno. jel neko zna oznaku tog anlasera da bih mogao traziti delove ili zna gde ima delova za boschov anlaser? trebaju mi bendiks, biksne i cetkice.
Sto nas je vise to nas vise ima.
[img]http://www.smiliegifs.de/SMILIES/Aliens/1a.gif[/img]

svabazr
Automobil: lada 2106

Re: Anlaser

Post by svabazr »

skines tvoje odnes u radnju gde prodaju delove za ladu i tazis to :)
ja sam menjam cetkice bendiks i te stvar samo remuntj stari ne vredi uzimati nov/polovan je je to macka u dzaku...nikad ne znas sta si kupio ovako kad remuntujes znas da si miran jedno dugo vreme :)

Post Reply