Remont i eksploatacija automobila VAZ 21099

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

gorstak

Post by gorstak »

danas sam kod jednog majstora odradio zastitu poda sa bodijem za zimske uslove,otislo je jedno tri litra....koliko se krece cena u Bg servisima te radnje cisto me nesto zanima...ne mogu da postujem na temi priprema za zimu pa stoga to cinim ovde...
TNG?.....Aaaaa,plin,tj LPG!!! ....Ugradio!

Pera

Post by Pera »

Zavisi koji Body?!?
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

gorstak

Post by gorstak »

onaj sto ide na pistolj,Body 950, 3 litra...

Pera

Post by Pera »

To je dobra zastita,koliko te je kostala?

gorstak

Post by gorstak »

1100 dinara tri litra ....crni bodi
Mada ja misljah na samu radnju kod majstora koliko uzimaju da naspricaju odozdo?
Inace pre svega toga sam oterao auto na pranje toplom vodom odozdo...

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Pa nebi mu dao više od 700din. :shock:

Aksentije

Post by Aksentije »

slaba vajda od pranja toplom vodom..to mora da s zalegne ispod da se ocisti sve sto je iole labavo ili krnje (ako je vec nanosena zasita prethodno).
Mislim da samo spricanje preko postojeceg sloja nece bas puno da pomogne... :?

spasoje

Post by spasoje »

Meni su, kada je radjena restauracija 2103, stavili zastitu. I ja sam se bio zagrejao za BODI (jer boljeg izbora nije bilo), mada se on ipak skida. Zato su mi uradili kompletnu zastitu iz programa SpiesHecker, istog kao i farba. Bitno je da sloj koji je nanesen, nije debeo, vec jako tanak. Znam coveka koji je znao da istrosi po 7 kilograma kobita na Pezejca, ciji je patos (zbog nemogucnosti lima da dise), satruo posle par meseci. Najbolje je da se obratis nekoj pravoj firmi, koja i zastitu radi. :)
Ваз 2103, 1979.

Pera

Post by Pera »

Kakvo disanje lima?!?
Bitno je da se povrsina dobro ocisti i odmasti,i onda se nanosi zastita.
Takodje ljudi prave gresku kada na osnovnu boju koja je na nitro bazi nanose zastitu koja je na bazi bitumena ili nekih prirodnih materijala,ili kada na osnovnu na uljanoj bazi nanose sinteticku zastitu,i onda neminovno dolazi do ljustenja iste,i prvo sto neko pomisli je da je losa zastita.

spasoje

Post by spasoje »

Pa lim prirodno diše, ako tako može da se kaže. Jer gde god je zaštita automobila previše debela, tada je lim ispod neminovno truo.
Ваз 2103, 1979.

Pera

Post by Pera »

Ne znam kako to lim moze da dise,al nema veze.

spasoje

Post by spasoje »

Dise, kao pojam izrazen na nacin koji ne ukljucuje doslovni smisao. Kao kada automobil koji stoji u garazi, propada, jer se, ako zelis tako da kazem, ne luftira. Mada ne propada samo zbog toga.
Ваз 2103, 1979.

samara1500

Post by samara1500 »

A kako diše lim ispod 2 sloja emajla na kazanima od veš-mašina koji su stari po 30-40 godina? Kad se obrusi, a ono sija ko platina... Da budemo realni, ta kola koja trule ispod zaštite ili su već dobrano krenula da propadaju kad je zaštita stavljana ili je sloj zaštite bio predebeo pa ispucao a onda se voda uvlačila u pukotine i kraj. Ja sam koristio Body950 na par mesta ranije, ali je po meni bolji Body930 jer je žilaviji. Nikad, ali nikad nisam zaštićivao mesto koje je već korodiralo - nema od toga leba jer ta zaštita ne zaustavlja koroziju. Najbolji recept za zdrav lim su 2-3 sloja osn. boje (nitro) i 1-2 sloja Body-ja. Bolestan lim mora prvo na (dugo i mukotrpno) lečenje...
:!:
"A jesu li ti tako rekli? E, neka ti onda oni ubudže, ja ne umem..."

Pera

Post by Pera »

samara1500 wrote:A kako diše lim ispod 2 sloja emajla na kazanima od veš-mašina koji su stari po 30-40 godina? Kad se obrusi, a ono sija ko platina... Da budemo realni, ta kola koja trule ispod zaštite ili su već dobrano krenula da propadaju kad je zaštita stavljana ili je sloj zaštite bio predebeo pa ispucao a onda se voda uvlačila u pukotine i kraj. Ja sam koristio Body950 na par mesta ranije, ali je po meni bolji Body930 jer je žilaviji. Nikad, ali nikad nisam zaštićivao mesto koje je već korodiralo - nema od toga leba jer ta zaštita ne zaustavlja koroziju. Najbolji recept za zdrav lim su 2-3 sloja osn. boje (nitro) i 1-2 sloja Body-ja. Bolestan lim mora prvo na (dugo i mukotrpno) lečenje...
:!:
Sve je receno ;)
Mada sam ja pre za 950,sa 930 bas i nemam neka dobra iskustva.

gorstak

Post by gorstak »

hm...evo..prvo sam ga oprao toplom vodom kombinovanom sa naftom n praonici...zatim se osusuio jedno 3-4 sta, aonda sam ga otrao kod majstora koji je sa brusilicom onom mekom skinuo stareo koje je trebalo da otpadne pa zatim je naneo neko sredstvo za odmascivanje i onda tek naneo Body,i to njije debeo sloj...i uzeo mi 2500 din...

Post Reply