Prednje kočnice

Moderators: dejca, dejo, Miljan

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Prednje kočnice

Post by dejca » Mon Apr 03, 2017 10:33 pm

Ma dobro ako se resim da to radim nekako cu ih vec isterati napolje. Bolji bi blokirao stolarskom stegom ako izdrzi a prvo losiji poterao, pa kad dodje do kraja popustio stegu da potera i bolji, ALI za sve to mi treba vreme a sezona cvećarstva aktuelna tako da videćemo za kasnije.

dejo

Post by dejo » Mon Apr 03, 2017 11:04 pm

najjednostavnije promijeniti prednje cilindre komplet

Image

dejca

Post by dejca » Tue Apr 04, 2017 7:43 am

Tako je imenjace, promenis i da im ne mislis. Nekad kad sam imao vreme i bio mladji na zastavi sam menjao gumice kad procuri ili zariba i nista posle neko vreme sam ipak novim zamenio stari deo. Kocioni delovi nisu sigurni za remonte.

vlado 89
Automobil: samara, Riva

Post by vlado 89 » Fri Apr 28, 2017 9:25 pm

Pitanje... Da li kada raskačite crevo sa čeljusti, iscuri svo ulje iz posude? Meni blokiraju oba prednja točka rasklapao sam klipove, svi čisti kao suza... Pre nekog vremena sam promenio i glavni kočioni i sad sumnjam da on nije ispravan iako je stavljen nov... Jer kad ga spojim sa posudom za ulje odvrnem cevčice sa njega, ulje krene slobodnim padom samo na rupu za zadnje točkove a na rupe za prednje ne izbija? I onda ne mogu da dobijem ulje dalje...
Ima i drugih ali Lajka je majka! :)

dejca

Post by dejca » Fri Apr 28, 2017 10:22 pm

Gde ti ne curi ulje, gore ispod kocionog ili dole na crevu koje je za prednje kocnice? Ako je gore mozda je crevo zapuseno, zameni creva pa probaj, za zadnje kocnice stavi ga za prednje a za prednje pozadi.

vlado 89

Post by vlado 89 » Sat Apr 29, 2017 3:47 am

Probao sam. I creva sam druga stavio. Ali kao da ne prodire kroz cilindar do metalnih cevki od prednjih točkova.... Čak sam i cilindar otvarao i zamenio mesta gumicama na klipićima u u njemu ali nisam dobio ništa...

dejca

Post by dejca » Sat Apr 29, 2017 6:37 am

A kad pritisnes pedalu? Mada i bez toga bi trebalo da curi, znam kad menjam crevo a menjam ga cesto dole kod klesta odmah krene da curi.
Od kad ti se javio taj problem sa blokiranjem, od kad si promenio glavni kocioni ili i pre?

vlado 89

Post by vlado 89 » Sat Apr 29, 2017 3:16 pm

Od kada sam ptomenio cilindar. Onda sam mislio da je do creva pa sam i to menjao. Onda sam razvalio čeljusti i i dalje isto... Nisam pametan više... A kažem, kad odvrnem crevo, iscuri ulje samo iz cevke i creva a iz posude ne krene... Onda dobijem vazduha pa mi treba dobrih 1-2h da izluftiram prednje točkove...

dejca

Post by dejca » Sat Apr 29, 2017 10:38 pm

Pa nista menjaj cilindar opet, ili ga rasturi kad imas i ako imas vreme i studiraj ga, mozda vidis sta je uzrok. Iz onoga sto si dosad radio i napisao sve govori da je do njega.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Sat Apr 29, 2017 11:21 pm

Ja ne znam šta bi u cilindru moglo da bude neispravno osim kada pušta ulje.
Ako si menjao cilindar, a nisi proverio kako je naštelovana šipka iz serva, moguće da su leži problem. Moguće da je šipka predugačka za taj cilindar i da je kočnica faktički stisnuta i kada je pedala puštena.
Pošto je sistem takav da prvo koče prednji točkovi, pa zadnji, ovo bi značilo da je klip već prešao rupu kojom ulje ulazi iz posude u deo za prednje kočnice. I to bi bio uzrok problema.
Ako me nisi razumeo, olabavi cilindar od serva i udalji ga 2-3mm nekim podloškama zamo za test. Probaj onda da vidiš da li ulje curi tako gde ranije nije.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Sun Apr 30, 2017 12:23 am

nije to kod njega problem dare...
pise i radi ofrlje sve
ajd kao prvo redom sbe da opise kvar tj kako blokiraju prednji tockovi
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

dejca

Post by dejca » Sun Apr 30, 2017 7:47 am

Tockovi mu blokiraju jer ulje ne moze da ide gore dole, prema kocnicama i nekako ga gurne glavni kocioni ali kad pusti pedalu ono ne moze da se vrati i ostaju kociona klesta zategnuta.
Ovo sto je Dare napisao ima smisla.

bortlonger

Post by bortlonger » Sun Apr 30, 2017 10:04 am

odvrnuti creva sa kocionih klesta, ulje treba da curi, samo, prirodnim padom.. ukoliko ne curi, proveriti da nisu zaousena creva ili cevi.. onda dalje, obo sto je dare napisao
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

vlado 89

Post by vlado 89 » Sun Apr 30, 2017 11:09 am

Cevke sam izduvao kompresorom! Creva su nova. Probaću ovo što je Dare predložio. Mada ne osećam povratnu silu kad montiram cilindar na brezone. Ali tako deluje kad da je klip ili tačno na rupama za dovod ulja u prednje točkove ili da ih je čak i prešao..

bortlonger

Post by bortlonger » Sun Apr 30, 2017 11:57 am

moguce je.. sublerom mozes izmeriti dubinu konusa na klipu kocionog cilindra... sajbne tj podloske pomazu i resavaju problem, samo treba odabrati one sa odgovarajucom debljinom

Post Reply