Pitanja: Pedale za gas i papucice

Moderators: dejca, dejo, Miljan

Post Reply
GuruTheStrong
Automobil: lada riva 2107

Pitanja: Pedale za gas i papucice

Post by GuruTheStrong » Thu Dec 10, 2015 4:00 pm

Pozdrav ljudi!
Imam dva pitanja i problema:
1.Pedale...Veliki problem mi predstavlja visina pedala kod Lade.
Posle duze voznje ( 30 min + ), pocinjem da se zamaram ...prosto previse su visoko pa mi je noga i stopala stalno pod nekim naporom.
Nije u pitanju gde hvata kvacilo ili gas , nego sama visina papucice...
Da li to moze nekako da se modifikuje, da pedale budu nize ?

2.Ovo mi se desava zimi....
Kada vozim duze (bez sauha, motor zagrejan "na belom blizu zelenog "), na semaforu kada prebacim u ler , kola mi se ugase, upalim ih opet normalno ali opet se ugase kada stanem na semafor ili prebacim u ler.Nisam probao pod sauhom.Akumulator je nov.Benzin je bio na zutom blinka ( ne znam da li to znaci nesto ).Put je ravan ( nikakve nizbrdice, uzbrdice ).

Inace vozio sam normalno ( 25m + ), iskljucio kola na nekih 45 min, opet vozio 10 min i ovo je pocelo da se desava.
Ovo mi se desilo i par puta leti kada idem niz veliku nizbrdzicu , pa moram da stanem da se ukljucim u raskrsnicu.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Pitanja: Pedale za gas i papucice

Post by dejca » Thu Dec 10, 2015 5:01 pm

1- da pedale su visoko a ako se spuste dali će imati manevarski prostor da odrade radnju.
2- pogledaj ler diznu, mikro prekidač, elektro ventil za vakum vazduh, a ako je dizna elektronska možda je crkla.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Thu Dec 10, 2015 5:11 pm

Ako je elektro dizna samo je otkini plastični vrh ili stavi novu

GuruTheStrong
Automobil: lada riva 2107

Post by GuruTheStrong » Thu Dec 10, 2015 5:58 pm

Za pedale - Iskreno ne znam da li ce moci da odrade radnju :) , zbog toga sam i pitao, da nije neko mozda vec odradio.

Gde se nalaze ler dizna , mikro prekidac i taj elektro ventil ? :roll:

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Thu Dec 10, 2015 6:52 pm

Na karburatoru :D mikro prekidač ako ima videćeš ga pošto je bas kao prekidač a ler dizna je kao malo burence sa jednom žicom, pogledaj na guglu, ubacice ti neko sliku ako ne onda cu ja večeras kad sednem za komp

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Thu Dec 10, 2015 11:14 pm

Mrzi me da palim komp, pregledaj prvom vakume jer i oni znaju da zezaju, ler dizna se nalazi sa desne strane na karburatoru kad gledas u njega tj kad stanes s leve strane auta i pogledas u motor videces diznu, mozda se desi da je mehanicka ili el dizna, koja god da odvijes i ocistis a ne mozes da omasis posto je to jedini sraf sa te strane, ako je el dizna, skini je i probaj da je naslonis na karburetor ( ne znam jel mora kontakt da se da al ti daj za svaki slucaj ) ako osetis da vibrira ili se cuje onda je ispravna, mikro porekidac ne znam kao se steluje, isprati creva sa vakuma gde idu na karburator pa ih prespoji direktno cisto da vidis kako auto radi, na ovoj slici ti se vidi prekidac
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... ZxNUvf2-qg

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Thu Dec 10, 2015 11:21 pm

Zbunices coveka, m.prekidac nije to zaokruzeno nego eto ga to belo ispod sa tri kontakta.

Post Reply