Sero pojacivac kocenja

Moderators: dejo, dejca, Rus

Post Reply
Rus

Sero pojacivac kocenja

Post by Rus »

Dakle izgleda da imam problem sa ovim cudom, zanima me koliko je komplikovana zamena, i ako neko zna cenu za 2105 icu.

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

Zamena nije komplikovana, skine se glavni kocioni cilindar, pa onda i servo.
Cena novog nije mala, sigurno 50 i vise eura(govorim po secanju za VAZ original)

Mozes da stavis i polovan. Postoje dve vrste:

Stariji tip sa 2101,03,06, koji je jaci, pa je kocnica meksa i lakse se koci
Noviji tip sa 2105,04,07, koji je slabijii i kocnica je tvrdja.

Pre zamene prekontrolisi cevo koje vodi gasove od izduvne grane do servo uredjaja. Mozda je trulo i porozno, iako se na prvi pogled ne vidi, pa servo brljavi ili nema dovoljno gasova za rad.

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan »

Cena za Zastavin je 3500-4000 din, a Zastavin stari tip i Ladin su POTPUNO isti, jedino je potisna sipka kod Ladinog nesto kraca, ali ako uzmes Zastavin sa stelujucom sipkom, moze da se nasteluje duzina.

Rus

Post by Rus »

Hvala na odgovorima, interesuje me da li zbog tog trulog creva moze doci do slabijeg kocenja, (tj da pojasnim sindrom: auto koci kao kad je ugasen, znaci koliku god silu da upotrebim isto koci, ako me razumete sta zelim da kazem :) .) I da li pukom zamenom tog creva moze doci do poboljsanja, jer mi se bas i nebacaju pare za servo ako je mozda samo to u pitnju :).

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

pa crevo je 100 din metar... :? nije rizik probati ionako je tvoje matoro, jel ti se javlja šišteći zvuk prilikom voznje?
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

vigmir

Post by vigmir »

Ja sam menjao moj servo pre 3 godine i simptomi su bili sledeci:
kocnica je bila malo tvrdja a auto se gasilo na sami dodir pedale kocnice uz malo sistanje vazduha.Cim dotaknem pedalu cuje se kratkotrajno sistanje i auto se gasi.Menjao sam i ja crevo sa izduvne grane i nista.Na kraju sam skinuo servo i u njemu je bilo skoro litar kocionog ulja. Stavio sam novi i od tad je sve u redu.Kostao je oko 40 evra i nije veliki problem da se zameni.

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Drugaciji su simptomi kod samare i kod 2101-2107 modela. Znam iz iskustva.

Samara hoce da radi i na tri klipa i da sisti i sto drugih simptoma ima.

Kod 2101-2107 modela se to redje desava. Meni se desilo da je kocnica postala tvrda, a nista nije sistalo i nije se auto gasio. Crevo je postalo porozno i ravnomerno je celom duzinom pustalo gasove.

Ne kazem da je to kod tebe slucaj. Uostalom ako budes morao da menjas servo, ostace ti novo crevo, koje bi ionako moralo da se stavi.

Ako kupujes crevo za servo, kupi samo rusko VAZ originalno koje je vec po meri napravljeno i armirano. Kosta oko 150din.

nikolans78

Post by nikolans78 »

Ako ode crevo, motor losije radi u svakom slucaju jer vuce fals vazduh. Takodje, proveri gumu koja se nalazi na onoj metalnoj "serpi" i u koju je uglavljen onaj plasticni nastavak ( mislim da je to neki nepovratni ventil ili sl. ) na koji onda ide crevo prema usisnoj grani. Kod mene se ta guma bila pokidala pa je tuda vukao vazduh. Upali motor, digni haubu i slusaj da li se cuje sistanje.
Samo mala ispravka, ne ide crevo sa izduvne, vec sa usisne grane, servo za kocnice radi na vakuum, ne na pritisak.

Pozdrav

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

@ nikola78ns
tacno, pisem po automatizmu i lupam gluposti. Skroz si u pravu.

Inace, jel nedostaje NS, leto, strand,....? Ako ti dosadi u Kanadi, da se menjamo? :lol:

nikolans78

Post by nikolans78 »

Zdravo,

Pa, evo vec sam oko 10 meseci ovde i mogu ti reci da mi nedostaje. Porodica, drustvo, grad, izlasci, Lada ... Poceo sam da kriziram ne znam sta cu sa sobom kada ne radim, ranije sam uvek nalazio nesto da cackam oko kola. Gledam u zadnje vreme da kupim neki krs da imam cime da se zanimam. Javicu ti kada mi dosadi, pa da se menjamo :wink:

Pozdrav svima i izvinjavam se na oftopiku

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Ma samo opusteno. Svi koji odu iz ovog sranja, prolaze kroz istu pricu... Nisi lood, nemoj ni da pomisljas na povratak...10 meseci, a nemas sta da cackas, e to je vec zabrinjavajuce...Ja bih drugi dan morao da nabavim neku makinu za zanimaciju. :lol:

Drago mi je da si se snasao. :D

Rus

Post by Rus »

Dakle kod mene nista ne shishti samo slabije koci u odredjenim trenutcima, nekad sasvim normalno, moracu da nadjem negde taj servo, pa mozda i sam zamenim, a kad vec to budem radio zamenicu i crevo za svaki slucaj. U svakom slucaju hvala svima na savetima :wink:

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

nikolans78 wrote:Ako ode crevo, motor losije radi u svakom slucaju jer vuce fals vazduh. Takodje, proveri gumu koja se nalazi na onoj metalnoj "serpi" i u koju je uglavljen onaj plasticni nastavak ( mislim da je to neki nepovratni ventil ili sl. ) na koji onda ide crevo prema usisnoj grani. Kod mene se ta guma bila pokidala pa je tuda vukao vazduh. Upali motor, digni haubu i slusaj da li se cuje sistanje.

Da ne otvaram novu temu čuje mi se povremeno šištanje negde na toj plastici što ulazi u servo, jel može ona posebno da se menja i kako se pravilno zove?

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan »

To ti je jednosmerni ventil, ima da se kupi, kosta 150-200 din.

Post Reply