Pezo 307 HDI karavan

Moderator: lengenda

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Pezo 307 HDI karavan

Post by dejca »

Ma šta ima da dižem haubu kad je za mene ono vasionski brod. Danas sam skinuo unu plastiku iznad motora i :shock: . Videćemo sve je ono novo za mene.
Zasad nafta će biti sipana samo na eko pumpi.

masan_motor

Post by masan_motor »

Boki78 wrote:
masan_motor wrote:A ova brabonjarija što je osuđena na lade samare... Nek im je bog u pomoci
Od tebe je bog davno digao ruke :)
Pa da, zato vozim auto :D

@dejca moras da pratiš ulje, nadam se da si sipao neko pristojno sintetičko a ne tamo neko njsr koje si krljao u ladu :? Drugar je tako vozio audija sa lošim motorom i stalno sipao neku krdžu. Onda sam ga odveo da kupi mobil mineralno za takve motore i ni kap mu nije falila na 5000 km.

Ipak si tek kupio auto, prati ulje i ostale tečnosti, znaju preprodavci samo da dospu ;)

travelman

Post by travelman »

Kako sad :? ... pugu da prati potrosnju ulja + audi sa losim motorom :shock: ... pa ja sam mislio da toga ima samo na ladurinama :mrgreen: ...

I kako sad kupio od preprodavca .... valjda se on zove generalni distributer marlbora .... menadzer za ino i domacu trgovinu ...

dejca

Post by dejca »

Masni, nisi pratio, promenjeno je ulje, svi filetri i antifriz. Naravno sve tečnosti i njihov nivo će se pratiti.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Dejca, kad das kontakt prvo što ti izbaci na ekranu bi trebalo da su male kockice npr 6 komada e to ti je nivo ulja u motoru

Boki78

Post by Boki78 »

masan_motor wrote:Pa da, zato vozim auto :D
Ja stekao utisak da vozis plasticni frizider na tockovima :mrgreen:

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

dejca wrote:Zasad nafta će biti sipana samo na eko pumpi.
e goru pumpu nisi mogao da izaberes. :mrgreen:
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

dejca

Post by dejca »

Ne pricaj, pa buraz i svi koji voze bolja kola sipaju tamo plin, benzin ili naftu. Mada i ovaj majstor sto je dovezao kola od kog sam ih kupio kaze da na to ne obracam paznju. Sipam u prolazu gde mi je blize i teraj.
Hvala aleko, videcu to dali ima.

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

skoro sam pisao negde o tome po forumu. ne kazem, sipaju ljudi, sipaju i neki moji drugari ali ja ne. meni licno se najlosije pokazalo njihovo gorivo i to sam uvek sipao najskuplje. recimo drugar je do skoro vozio Alfu 147 1.6 benzin, kad god je sipao na EKO posle par kilometara mu upali check engine lampicu. i on je tako vozi koliko vozi i ne resetuje nista, kako ode i sipa gorivo na NIS, posle par kilometara mu auto sam ugasi lampicu. vise puta testirano.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

masan_motor

Post by masan_motor »

Pa i nama lada stalno pali ček endžin čim se približi rezervi, kako sipamo tako se ugasi lampica. Koliko je alfa auto toliko je i lada avijon :D

Elem uvek se prati stanje ulja kada se kupi auto ponajviše ako se promeni proizvođač i viskozitet. Možda je i neki aditiv bio u prethodnom ulju, svašta ljudi danas rade kad prodaju auto. Recimo taj audi b4 je bio benzinac i do 5000 nije gram mineralnog gušćeg pio al posle krene pa je bila idealna ona kanta od 5 litara taman dogura do 8 soma.

I smešno je kako ovi velikomučenici sa ladama prizivaju generalku na 500.000 km a sami jedva uz dva tri osvežavanja motora doguraju do 120.000 km :lol:

A tek kakva obrazloženja imaju za to, da se smeješ tri dana. Ovom jednom stajao auto dugo, ovom drugom pod drvetom, trećeg urekla neka baba... smešniji su od bioskopa.

Moje zlatno pravilo za sipanje na pumpama je da uvek sipam pun rezervoar i da nikada ne ulazim u rezervu. I čim se otvori neka NOVA pumpa ja se preselim na nju jer ima čiste rezervoare bar neko vreme. Prvo sam sipao na avia pumpama pre 15 godina pa na omv i to gledam da bude i dalje. U principu sam pre nekog vremena sipao na eko pumpi i auto mi je baš malo prešao jedva 500 km. Obično sipam gorivo u bosni na neškoviću jer stalno putujem i prelazim 700-750 km u proseku. Još da nabavim neku kanisterčinu i da povećam mobilnost na 1500 km završio sam posao sa ovim našim srpskim hoštaplerima i lopovima.

Sad treba da nabavim onaj castrol aditiv za redovno održavanje sistema, baš me zanima kako će na ovom prdavcu da se pokaže jer mi je na znatno bržim automobilima bio mnogo dobar :)

To je valjda ovaj aditiv? Nekada je bio bele boje i špicast, kako se sad ovo sipa kada ima klapnu na vrhu rezervoara?!?

Image

Boki78

Post by Boki78 »

A jos su bolji razlozi za raspad lade. Ispisala mi ulje na menjacu i prolupao motor iako mi je tata sipao Castrol iz Madjarske i svezu cesmovaceu sa bunara, sto manje vise znaci sipao je ulje sa pijace, antifriz je videla samo kad komsija ispust stari, i a ulje u menjacu je prvi put zamenila sama :kez
masan_motor wrote: Koliko je alfa auto toliko je i lada avijon :D
Slazem se skroz :)

Image
Image

Iz cega sledi da je lada space shuttle :mrgreen:

masan_motor

Post by masan_motor »

Auu al je gadnaaaa definitivno su i dizajn promašili ovaj put, mislim da je ovo definitivno kraj alfi ;)

Boki78

Post by Boki78 »

Jasta, tresu im se gace na kritiku ponosnog vozaca plasticnog frizidera za barbike iz Koreje :mrgreen:

masan_motor

Post by masan_motor »

Kada vidim neku ladu ko tvoju da prolazi, usporim i držim rastojanje ako sa lade slučajno otpadne neki deo poda ili auspuh, da me ne pogodi neki git jer je lada stajala ispod drveta pa je morala da se farba i osvežava motor :D

travelman

Post by travelman »

Boze boze :mrgreen: ... pojedincima treba neki mandov da prodzara ljubicu i odagna losu karmu koju imaju ....

Lada se uvek vozi, cak i onda kada je u kvaru .... :-x nastavak znas :mrgreen: :lol: ... i ne obitava kod majstora 10 dana ko sva plasticna gomanca ;) ...

U svakom slučaju sa svakim autom možeš i ne moraš imati glavobolju. Ja sam vijao taj motor ali sa CNG-om od 150KS i da sam našao dobar u tom trenutku, uzeo bih ga... ovako, slaba ponuda je dovela do toga da uzmem 2.0 TDI CR koji je tada bio ok. Posle 6 meseci dođem do toga da ne pali. Kod majstora već 10 dana, ne može da utvrdi šta koci. Naizgled sve valja a neće da pali

Post Reply