CUT OFF za VENTURI PLIN

Moderators: dejo, elektronicar, choksi

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

CUT OFF za VENTURI PLIN

Post by vladista »

Ima li neko kakvu ideju....usteda bi bila sigurno znacajna....

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

reci cu ti nesto....sekvent gasni uredjaj(ali dobro izmapiran ili sa automatskim podesavanjem) ;)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

vladista

Post by vladista »

Sekvent je sekvent,ali...po meni je venturi mnogu pouzdaniji sistem,mozda ne tako precizan.. -ipak sam pristalica mehanickih sklopova u vozilu,manje su osetljivi na razne uticaje...uostalom ko bi na karburator stavljao sekvent...

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

cut off je da prekidac za tng prebacis u neutral kad vozis nizbrdo :D

vladista

Post by vladista »

:D bas to Dare al da vidimo neku automatiku da to odradjuje.......nisam siguran da i taj glavi ventil moze izdrzati toliko cvaktanje stalno....licno sam probao to i bas se oseti kad stuka motor bez plina i kad mu bez pipanja pedale gasa samo ukljucis ponovo dovod plina....
Meni je recimo na 110-ci na putu Va-Ns potrosnja plina oko 6,7l(par puta merio) pri brzini oko 70-110km/h...e sad palo mi na pamet kolika bi bila da kada god u petoj pustis gas ili nizbrdo ide auto da se prekida dovod plina....a?

nemanya
Automobil: NIVA 4x4

Post by nemanya »

Električnu diznu bi morao da postaviš u karburator.

I da imaš neki najprostiji ECU koji bi upravljao njenim otvaranjem odnosno cut off-om.

dejo

Post by dejo »

nemanya
Automobil: NIVA 4x4

Post by nemanya »

To mu dođe to :D

vladista

Post by vladista »

:-) jes...i sad mi na pamet pade..a sto bih ja dao 20e za to kada lada samara i niva sa el.paljenjem ima fabricki cut off modul...napon na ler dizni(ako naknadno nije budzen pa uzet sa bobine)..lepo napon ler dizne iskoristiti za elektro ventil....

kosta978

Post by kosta978 »

I kod lade 2107 već postoji cut-off modul, potrebno je pronaći ovaj cut off ventil koji dođe nakon isparivača i povezati ga na napajanje ler dizne.
Ne znam da li se ovakav ventil može pronaći i kod nas, baš ću da pitam

vladista

Re: CUT OFF za VENTURI PLIN

Post by vladista »

Da,da i 2107 i 2105 imaju taj modul-stoji na levom krilu(plasticna kutija) i vecina majstora nema pojma sta je to:-)...E ako naletis na taj cut off ventil javi,to mu dodje nesto kao sekvent dizna...da moze da izdrzi veliki broj paljena i gasenja..

kosta978

Post by kosta978 »

Pitao sam ja za taj cut off ventil kod jednog lika koji radi sa opremom za TNG, a ovaj me gleda ko tele, kaže da nije čuo za tako nešto... e zemljo Srbijo

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

pitajte kod Karica (uvoznici, distribucija, vele i maloprodaja) pored Omladinskog stadiona i Bogoslovije. Nemam adresu ali pokusacu da opisem. Od kruznog toka skrene se kao da idete prema benzinskoj pumpi; ne skrecete na Pancevacki most nego produzite pored benzinske pumpe i kad prodjete pumpu (sa leve strane) a sa desne strane vam je neki servis koji ugradjuje plinske uredjaje, e tu pogledajte na levoj strani pored nekakve zice vodi kamenom nasut put. Put je zaista los ali izdrzacete tih nekih 50 metara pa ce vam sa desne strane biti ti Karici. To mu je nekako iza one zgrade Opel-a, samo sto je taj kamenom nasut put sa leve strane od Opelove zgrade. Ja sam jedino kod njih uspeo da nadjem multientil kakav sam zeleo da imam u svojim kolima ( sa mnogim bezbednosnim ventilima od kojih je meni najznacajniji bio elektroventil koji dok vozilo nije na kontaktu i istovremeno na TNG ne dozvoljava isticanje iz rezervoara sve i da na instalaciji negde ima ostecenje i da moze isticati plin. Od tih istih Karica dobio sam nesto literature kao i CD za ugradnju TNG kao i za METAN.)

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

nasao sam link:
http://www.unionkaric.com/
klikom na KONTAKT, otvara se stranica gde je deo mape Bgd i obelezeno gde se nalaze :)
klikom na PODRSKA mogu se downloadovati interesantna predavanja i literatura o TNG i METAN

samara1500

Post by samara1500 »

Ali pazite: mislim da se rad cut-off modula za ler-diznu razlikuje od ovog za plin, tako što npr. pri punom gasu i visokim obrtajima ler dizna se gasi a u ovom slučaju ventil gasa bi trebalo da ostane otvoren, dok je u režimu kočenja motorom isto. Sve u svemu, nije baš tako jednostavno, a ako još malo podignu cenu plina biće i uzaludno...
:sad:
"A jesu li ti tako rekli? E, neka ti onda oni ubudže, ja ne umem..."

Post Reply