UAZ,GAZ,ZIL,MOSKVICH,IZH....

Ovo je kutak koji posvecujemo drugim ruskim markama, kao sto su ZIL, UAZ, AZLK,....

Moderator: parkvets

parkvets

Post by parkvets »

Ova Niva nije losa
Image

Image

Dutchman

Post by Dutchman »

Patriot moja zelja kad sam chuo da se ne placa carina na stvari iz Majke Rusije ali nazalost nije sve tako lepo i cvetno kako kazu pa Simbir ili ti prethodnik Patriota koshta 16000eura kod nas sa dizel agregatom dok je benziski patriot 19000eura 2.8 lincenca mercedesovog motora koji se proizvodi u poljskoj ...

sve u svemu lepa mashina na sajtu patriota ima svih specifikacija pogotovu vezanih za klirens i premoshcavanje prepreka ... lep flash site ... jedino shto je malo skupo za nas ... tj nema polovno na shta smo mi navikli ali za terenac velichine land cruisera nije mnogo neshto manje od 20soma evra

parkvets

Post by parkvets »

Koliko sam ja pratio cene kod Ruskih dilera mislim da Patriot u limited varijantu izadje oko 13000E ali problem je sto nije Euro3

vaz_mashina

Post by vaz_mashina »

Volga V12 Coupe

Image

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

parkvets, ako je ono u pitanju 24-ta Volga - zavidim ti ne znaš koliko.
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

parkvets

Post by parkvets »

24 je, odlicna je ,to mi je nasledtsvo.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Je l' crna, il' možda siva?
Ih,... a ja teško i vidim neku 24-ku u okolini...
Ima jedna u susednom mestu, siva, karavan, u veoma voznom stanju.
KamAZ je dobra mašina.

parkvets

Post by parkvets »

bez boje

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

На једном руском форуму коме је тема руско-српско пријатељство покренуо сам тему Ауто-Мото. Сад, има један баја из Уљановска, иначе новинар часописа "За рулем", кога мал'-мал' па циматам како је УАЗ из родног му места само спортски трактор. И тако ти он јуче постује ову фотку, да ми покаже шта је прави трактор.

Image

Каже да је ту "Буханку" (комби на бази УАЗ-а 3151, оног старог УАЗ-овог теренца) од неког тјунера из Уљановска наручио неки ловац (не знам само шта тај лови), и да су јуче, када је и направио ову фотку, направили "ђир" по граду и изазвали општу пажњу и запрепашћење локалних КамАЗ-џија јер су виши чак и од тих шлепера. Није ми тешко да му поверујем у то. Вид' му само шасију.

Иначе, што се озбиљних ствари из УАЗ-а тиче, каже да се са Италијанима прави неки дил о монтажи "Патриота" у Италији за европско тржиште, а јуна излази опитна партија са дизел моторима FIAT F1A, те да крајем ове или почетком наредне године излази "Патриот" пик-ап са пет места (значи дупла кабина; не каже да л' с четворо врата ил' само са двоја).

Каже ми још да током лета фабрика организује и неки "рејд" са "Патриотима" (пар десетина њих) од Уљановска до негде у Грчкој. Била је могућност и његова жеља да итинерер иде и преко Србије, ал' из тржишних разлога одлучено је да се држе Бугарске.

Их, ј... ти ТТМ, дупетом не мрдају...
KamAZ je dobra mašina.

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

Ovo su gume i felne kao na Nivi Marsh.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Сигурно знате ону фразу да се Руси у рату бију до последњег. Да ли је то истина или не - не знам. Али једно је сигурно: "Волга" се не предаје. Данас почиње производња модификоване "Волге" 31105. Помиње се 400 нових детаља првенствено у ентеријеру: стакла и огледала "на струју", "Блауппункт" музика са командама на волану, клима, држачи за чаше, па и другачију маску и "штопаљке". Све то је на адреси http://auto.mail.ru/article?id=22436&rubric=120 , па ко би хтео још фотки у већем формату - извол'те.

«Волга» получила новый салон!
17 мая 2007, 00:22

Image

«ГАЗ» представил в Нижнем Новгороде новую версию легковой модели «Волга». Презентация автомобиля проходила под необычным для российского автопрома слоганом - «Designed in Germany». Последняя фраза переводилась очень просто – автомобиль имеет салон, сделанный немецкими специалистами из группы EDAG и Hormann Rawema.

Image

Новый салон «Волги» действительно смотрится очень даже прилично. В комплектации модернизированного автомобиля, который начнут выпускать с 18 мая (то есть с завтрашнего дня), будут электроприводы стекол и зеркал, стильная магнитола Blaupunkt с регулировкой на руле, и даже, внимание, климат-контроль. По словам представителей Горьковского автозавода, в общей сложности в «Волге» имеется 400 новых деталей интерьера, включая такие, как выдвигающиеся подстаканники, другие противосолнечные козырьки, ручки для пассажиров на потолке. А еще автомобиль получил иную пластиковую облицовку радиатора и современные задние фонари.

Image

Но, самое главное, руководство «ГАЗа» обещает сделать «Волги» гораздо более надежными. По крайней мере, руководство предприятия, где сейчас присутствует много иностранцев, уже ввело современные системы контроля качества комплектующих, а также процесса сборки.

Увы, но модернизация машины не пройдет даром – базовая цена «Волги» с обновленным интерьером увеличится на 32 000 руб. И в результате, ценовой диапазон автомобиля будет колебаться от 250 000 руб. до 350 000 руб. ($9 700-13 600).

В таком виде «Волгу» будут делать до 2010 года. Что будет с этим автомобилем потом, пока не известно. Все зависит от спроса. Скорее всего, «Волгу» все-таки снимут с конвейера, заменив ее новой моделью, построенной на базе Chrysler.

Image

Фото: Деловой Петербург
// auto.mail.ru
KamAZ je dobra mašina.

parkvets

Post by parkvets »

Sto je nema u Euro 3 verziji,bas bih je rado uvezao po toj ceni.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

parkvets wrote:Sto je nema u Euro 3 verziji,bas bih je rado uvezao po toj ceni.
Јеси л' баш сигуран да "Крајлеров" мотор не испуњава Е3 стандарде? Мислим да би се дало нешто извести, само ако би било мало воље и довољно пара.
KamAZ je dobra mašina.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Било је више прилика када сам пролазио поред неког старог "Мерцедесовог" "Унимога" кога користе путари и помислио како би ми нешто такво овде на селу јако добро дошло. Брже је и удобније у трактора, може да понесе нешто, повуче, може да се закачи понека машина или оруђе ("Унимоге" сам најчешће виђао са класичним "тракторским" хидрауличним полугама и прикључним вратилом), речју - УНИверзалне МОГућности.

Image

И ево видех чланак о томе како је познати руски институт за развој моторних возила одговорио на конкурс министарства пољопривреде - Руски "Унимог". Читав чланак и фотке су на: http://www.zr.ru/articles/50918/ .

Image

Макине имају све оне ситнице које захтева употреба у пољопривреди (блокаде диференцијала, редуктор, променљива ширина трага точкова, задња осовина чији се положај може фиксирати...). Мислим, за нас сељаке - бомбона. Сви склопови и агрегати су из већ постојећих возила, што све снижава цену и олакшава одржавање: мотори су ваздушно хлађени из ВТЗ тракторчића ("Владимирец"), трансмисија од којекаквих ГАЗ-ових модела... Но мене је обрадовала пројектована цена - најјачи модел би коштао око 200 'иљада рубаља, па ако је 100 рубаља око три евра, испада да би ово чудо коштало испод 7.000 "ојра". Леле... О овом бих озбиљно размислио...

Image
KamAZ je dobra mašina.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

kolika im je nosivost?
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Post Reply