LADA SAMARA 1300 -Stara mo-

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

Locked
stara mo

LADA SAMARA 1300 -Stara mo-

Post by stara mo »

Reseno je da se Stara mo udomi, tako da cu vam ovde predstaviti jedan "fotosession" moje Samare.
Rec je o vozilu koje je kao novo kupljeno u Srbiji 1991.preko Zastave, koje sam samo ja od 11000 km vozio do negde oko 80 000 km, od kada je brat vozi, sada je na 95 500 km i to je prava kilometraza ni metar vise nije prosla. Redovno odrzavana ulje nikad preko 10 hiljada km nije vozeno, sipano isprva Elf mozda 2 -3 zamene a onda iskljucivo Mobil i to u servisu za koji garantujem a i imaju sertifikate distributera da poseduju originalna maziva. Motor radi kao satic pali iz prve na plinu uobicajeno (sada u februaru -15 preko dana na plinu lagano) , ne duva, ne trosi ulje, do sada nikad nisam dolivao. Mana kao i na svim Samarama je semering razvodnika koji propisa na nekih 15 hilj km pa je motor sa te strane od ulja mastan ali mi na pamet nije padalo da perem motor.Menjac kao prvog dana lagan ne zuji sve OK. Na nekih 85 000 zamenjeni su kaisevi roler zupcastog i pumpa za vodu a pre nekih 10 dana sam zamenio kugle jabucice ili sta vec na vesanju(kako ko zove) kao i manzetnu na glavi upravljaca. To je novijeg datuma. Nesto ranije stavljeni novi diskovi plocice i paknovi Lucas(pisao sam o tome na ovom forumu) nosace motora (bez razloga stari su sasvim ok) zadnje kocione cilindre peti kocioni , glavni kocioni( svi Metelli) i servo pojacivac kocenja(MS) kao i kociona crevca. Tada je stavljena Sachs lamela korpa i druk koji je imao plastican prsten koji se nakon 10000 raspao i zeznuo mi korpu (zamenjeno pre 10 dana). Nikad nisam stavljao jeftine- bofl delove nego sam ulagao ali sam i terao ko covek. Nikada me nije ostavila na putu, a po kojim kijametima- snegovima i blatu me je izvlacila :shock: . Prednje levo krilo je 2005. probilo ispod zmigavaca koliko za velicinu oraha, ja zapnem i zamenim celo krilo, pa tada resim da sredim i zadnje solje koje su malo nabubrele sa strane. Pitao me tip da li da sminkam(da se ne vidi) ili da bude jako. Reko udari jak lim a sto se vidi necu ni da krijem. Tada joj je odradjena kompletna zastita body-jem mislim da je 930 mada mi se cini da sam jos nesto uzimao katran ili bitumen jbm... li ga zaboravio sam znam da se nanosilo posle ciscenja i skidanja stare pistoljem. Naravno korube odmah. Radi sve ali bas sve ins.tabla cela sedista kao nova, stranice, tepih....nebo.... . Sada je stanje kao sto se na slikama vidi, ima par mesta koja treba da se odrade, zadnja leva vrata(baju udarila bandera :evil: malo ulubljeno i umesto da sredi ocesano, on ostavi 5 godina i eto korozije) i kod vozaca gde se dize rekao bih da treba da se popravi i ponegde od kamencica mislim da sam slikao .Od prvog dana garazirana. Nije farbana - prva boja. Jednom polirana te 2005. Ostalo prednje solje, kod krila i sl sve ko dukat. (fali joj plasticna rucica za desni retrovizor). TNG je atestiran uredjaj je ugradjen u Zastavinom servisu(dok je postojao) rec je o Landi Renzo isparivacu velikom koji je sa novim membranama mozda nekih 2000- 4000km max. Sve ostalo (osim boce Lifam) je Ital.
To bi bilo uratko (hahahahaha :lol: ) Uz nju idu nove spone koje sam kupio na 50000 km ali majstor nije hteo da skida stare koje su jos uvek na njoj bez lufta. LPR diskovi vozeni 200 km, meni se nisu svideli nesto (dal jos nisu legle plocice sta li?!?!?) te ja opalim nove iz Toljatija oni su na njoj. Zatim pomenuti nosaci motora, sto sam ih skidao da vam kazem ne znam(hteo ludak da baca pare) desni retrovizor, i brdo site dve instrument table polovne(nisu ni za .....) svi releji kape ruke kajsevi bocni zmigavci celi(al pobledeli) volan(hahahaha) kablovi svecica jer sam stavio Lika System kablove, kulisnicu menjaca sa manzetnom, komutator "homic-zglobic" , sve to u gepeku. :D
E da ne zaboravim felne su joj uzasne tako da bi joj pasovale neke dolnicarke, (trazi balanserka teg od 100 gr), treskaju mada auto ne vuce u stranu niti cepa gume sa strane. Tablice su vracene.
Cenim je 900 evra fiksno, znam sta prodajem, koliko je ocuvana, znam svaku rupu u koju sam zviznuo i cenim je toliko a i nisam za pijacne poslove.
Info: 063/855-32-12.
Ne zamerajte na duzini posta upravo saljem slike nadam se da cu uspeti. Pa ko voli .....
Pozdrav!
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

E sad "mali buvljak" :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Сделано в СССР

salekanja
Automobil: lada samara 1500l

Re: LADA SAMARA 1300 -Stara mo-

Post by salekanja »

Ovaj auto izgleda fantasticno!
ljudi ko ima kintu ne razmisljajte.

Pera

Post by Pera »

Ja isto nisam kupac,ali cu samo reci - vrlo lepo!
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

stara mo

Post by stara mo »

Prodato. Katanac. Ode Lajka. :( :( :(
Сделано в СССР

Boki78

Post by Boki78 »

Koliko si izvukao, ako nije tajna?

stara mo

Post by stara mo »

Nije tajna. 800e. U kakvom je stanju vredi vise sigurno ali........ da stoji samo bi propadala a meni treba lova tako da.... nije svejedno puno uspomena,dogodovstina ali picim dalje.
Сделано в СССР

Boki78

Post by Boki78 »

Ne zna covek sta da kaze.Mislim drago mi je sto si uspeo da sebi resis stvar.Opet, eto svakim danom nas je sve manje (vozaca lade) :( . Pri tome jesi u pravu da u ovakvom stanju vredi vise, no sa druge strane imajuci u vidu kakvo nam je trziste, kupovna moc, i pogled na kola, izvukao si cenu koja je koliko toliko ok.

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood »

Steta zemljace... Nadam se da je auto otisao u prave ruke, dakle kod nekog ko ce da uziva u carima voznje iste bar jos (s obzirom na stanje) 10 godina, a ne kod nekog svercera-prevaranta.

Ja onu moju (od nekoliko tema nize) prodadoh za 600e, ali da se ne lazemo tvoja izgleda mnogo bolje.

buzald

Post by buzald »

nek ti je sa srecom novi auto, a samara se ne zaboravlja. i ja sam je prodao pre dva meseca, nije mi dobro u novom autu sa epc, abs,airbag itd
Sto nas je vise to nas vise ima.
[img]http://www.smiliegifs.de/SMILIES/Aliens/1a.gif[/img]

djape1977

Post by djape1977 »

tek ti nece biti dobro kad odes prvi put na servis
j***** auto bez kardana

stara mo

Post by stara mo »

Kizo tip je iz Kg. Valjda cemo je vidjati. Odmah joj je stavio felnice. Pao sam na duppe kad sam je video. Okacicu slike samo molilm jos malo da ne zkljucavate dok ne roknem tri slike. A za servis stranaca joooooj. Mazda 3 lezaj tocka 18000 din. Tako mi burazer rekao. Naravno ovl. servis.
Сделано в СССР

Boki78

Post by Boki78 »

stara mo wrote:Mazda 3 lezaj tocka 18000 din. Tako mi burazer rekao. Naravno ovl. servis.
Bogme odrzavanje takvih kola zahteva odredjene predispozicije vlasnika. Trenutno ne bih imao hrabrosti ni da sanjam da sanjam kako posedujem tako nesto :D

stara mo

Post by stara mo »

Evo slika od danas. Cuce felne u P.M :) :) :) Mozda sam ja lud subjektivan ali bas je lepa. Djuro, ako se usunjas da procitas ovo NEKA JE SA SRECOM!!!! :hello :hello
Image

Image

Image
Сделано в СССР

Locked