Kupovina novog ( polovnog) automobila

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

Post Reply
aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila

Post by aleko-2141 »

Kakav yugo, nema više krstenih delova za njega :-D

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Ma ne kazm ja nista lose za kola nego ako se nesto prodaje potrebni su i podaci o toj robi, po mogucstvu sto vise. Valjda je tako bolje i veca verovatnoca da se auto proda, neko recimo slucajno baci pogled i zainteresuje se. Ja recimo nikad ne ulazim u oglas gde pise cena po dogovoru.
Moj oglas za sanke na k.p. ima da se cita 10 minuta, svaki milimetar je opisan, SAM DA GI PRODAM :D
Tako je Gago jugo, nema ni sajle za menjac, kad sam pa i to video da novija vozila imaju pa i pezo i udje voda u bozir i sad mraz i nece da menja a nova koja ne valja 100 evrica :roll:

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago »

Kako vam se cine ova dva modela?
Boki, znas li nesto vise o ovom motoru iz Opela :)

https://www.polovniautomobili.com/putni ... ul-retkost

https://www.polovniautomobili.com/putni ... 8w-comfort
Samo Samara Srbina Spasava

dejca

Post by dejca »

Godište, astra g tek od 2003 ima cink limariju. Tražio sam i ja takvu benzin 8v ali ponuda je bila slaba. Te motore hvale, nema toliko elektronike i lepo su pregledni.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Meni pristojno izgledaju obe.

IlijaGM

Post by IlijaGM »

Preskupe za to godiste i nemaju plin.

Gago

Post by Gago »

Za ovaj motor je jeftinija ugradnja plina.
Samo jos malo da se informisem kakav je motor.

IlijaGM

Post by IlijaGM »

Motor je ok,a ugradnja plina za sve auta do 1.6 je ista,cena moze da varira samo od marke uredjaja.

dejca

Post by dejca »

Ma šta će ti plin, ja to nikad više ne bih ugradjivao. A cena pa i meni se čini da je poveća ali ako su dobre mo¢da si i isplati. Ovaj što je na domaće table ima više mesta za cenkanje.
Za motor raspitaj se u garaži kako se ponaša.

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

sto se ovog motora tice, rekao sam vec ali ajde da ponovim mada su ostali vec rekli ono sto i ja mislim. licno nemam iskustva sa ovim motorom ali ono sto sam cuo i procitao po raznim forumima je da je ovo raga od motora, najjednostavniji i najjeftiniji za odrzavanje, najprostije konstrukcije bez preterane elektronike, i veoma pouzdan, mozda i najpouzdaniji od svih benzinskih motora, verovatno ces moci i sam da ga odrzavas. ako me pamcenje dobro sluzi motor je klasika, 8 ventila, 1 bregasta. bolje vuce u nizim obrtajima ali 16v je 16v.

sto se konkretnih primeraka tice, osim kilomentraze (po volanu bih rekao da je stvarna) koja je u korist ove druge Astre nema nikakav plus u odnosu na prvu. Plava astra je u skoro pa full opremi i izgleda bas onako lepo, hvata je oko. ova druga mi je tipa kao Samara limuzina. nesto sto je zamisljeno da bude hecbek ne moze da izgleda lepo kao limuzina, i obrnuto. verovatno ima izuzetaka ali ja ne mogu da se setim ni jednog. cak mi je i Dacia Logan lepsa od ove astre sedan.

sto se ugradnje plina tice, nikad vise ni u jednom autu. preporucio bih i tebi da zaboravis na plin.
dejca wrote:Godište, astra g tek od 2003 ima cink limariju. Tražio sam i ja takvu benzin 8v ali ponuda je bila slaba. Te motore hvale, nema toliko elektronike i lepo su pregledni.
malo sam istrazivao po netu ovo sto stalno potenciras da je Astra G cinkovana od 2003. i dosao sam do saznanja da je Astra G cinkovana od samo pocetka proizvodnje, dakle od 1998. a ne od 2003. Ja sam bio ubedjen da je cinkovana od 2002. ali gresimo i ti i ja.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Eto posle ja lud što sam rekao bez plina :-D

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

IlijaGM wrote:Preskupe za to godiste i nemaju plin.
bas tako... (nebitno za plin)...
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

Gago

Post by Gago »

Ipak se raspitah malo i mora i u njih sekvent... Sto je oko 500-600 evra sa atestom, zavisi kako gde :?

Ispada da hocu da se j*bem, a da mi ne udje, ali nije bas tako... Samo sam ocekivao da se za malo manje para moze naci auto. Pa cak i bio godinu dana jos u atestu, ipak je jeftinije promeniti samo bocu i atest uraditi, nego sve komplet,,,

dejca

Post by dejca »

Ja da sam na tvom mestu kupio bih na benzin i video kako se ponaša i onda donosio odluku dali plin ili ne ako već mora plin što ja nikako ne bih. I onda ako se rešiš za plin biraš ti opremu a ne onaj pre tebe i sve ti novo.

skora

Post by skora »

:hello
Gago wrote:Otvoren sam za sve predloge. Pisite :)
Koji si auto pogledao uzivo ? Gde su slike sa gledanja da mozemo da trazimo mane ?
Sta da pisemo ? Budalastine kao Dejca sto pise ???
dejca wrote:A ford fokus DTTI
:lol:

Pa on covek nezna OZNAKU na autu,a kamoli sta ona znaci !!!!.i sad ON savetuje !!!!
To je kao kada bih ja njega savetovao kako se prave sanke ,a on ih napravio i prodao milion ,a ja nijedne .
Na osnovu CEGA se daje savet ???
Valjda na osnovu iskustva ....a ne rekla mi baba ,komsija ....citao sam na netu
Za kola s kojima ste presli 1000km ,vozili ga u gradu i na otvorenom ,preticali ,kocili,odrzavali ,popravljali ....takva iskustva i savete podelite i dajte svoje misljenje .....a ne lupetaranje :!:

P.S.

Ti mali budjavi (gago) :D ,ko je tebi rekao da u astru 1.6 8v MORA SEKVENT PLIN !!!!!!!!
Zasto lupas???? Sta je pre izmisljeno ,motor sa 8v ili sekventno ubrizgavanje plina ??????Ja mislim motor ....i KAKO su se ti motori vozili na plin tada dok nije bilo sekventa?????
:hit

Ma da .....samo nerviranje cim se udruze u pisanju Dejca i Gago :evil: ......

Post Reply