Pozdrav forumaši

OBAVEZNO!!! Pozivamo sve članove da se predstave i napišu nešto o sebi !!!

Moderators: BokeYGTi, zoran86

Elektro

Pozdrav forumaši

Post by Elektro »

Pozdrav svima,
pošto pravila nalažu da se predstavim, evo, nije teško. :) Iz Zemuna sam, nisam (još) vlasnik Lade, nego sam došao da malo prostudiram forum jer razmatram kupovinu novih kola. Ciljam na Vestu, e sad, hoću li dobaciti do nje, videćemo. :)

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Pozdrav forumaši

Post by aleko-2141 »

Sretno i aj kupi da vidimo valja li :-D
Gledao sam Ruske sajtove, Vesta je dobra al ovde nemas servisnu mrežu.

Elektro

Post by Elektro »

Čuo sam da im je servisna mreža katastrofa (ako izuzmemo redovna održavanja). Iskreno nadao sam se da će me ovde neko uveriti u suprotno, ali eto, prvo pa muško. :D

Boki78

Post by Boki78 »

Pa sem Vazmana koji je najozbiljniji entuzijasta medju nama, niko je i ne bi uzeo ponajvise zbog ocaja servisne mreze :) BTW dobro dosao :)

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

:D

Pozdrav!

Odlična odluka, podržavam te! Srećno! Bićemo jedni od prvih vlastnika Veste ovde :D Ja moram samo da vidim kako bude sa produživanjem ugovora u radu posle 30.8. Za sada još nemam nikakvih informacija po tom pitanju ali ovo mi je uslov, valjda, da uzmem nova kola. Trebalo bude da se desi teška katastrofa da Vesta neče biti moj idući auto :D 8) u svakom slučaju, nekoliko mjeseci gore-dole, nema veze :D

U BG ima sve, jel ti treba servis u svakom selu ili ulici? Netreba :D Lada ide ko zmaj :D

Pozz
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Elektro

Post by Elektro »

Ja nešto malo što sam se raspitao za par dana, problem nije što nema servisa nego što su na prilično nezavidnom nivou. Čak i ovi u BG-u nemaju sve delove, stručnost majstora je diskutabilna, otkrivanje i otklanjanje kvara u garanciji može potrajati i slično.

Moraću još dosta da izvagam, sreća što imam još dosta vremena do kupovine. :)

Boki78

Post by Boki78 »

vazman wrote: U BG ima sve, jel ti treba servis u svakom selu ili ulici? Netreba :D Lada ide ko zmaj :D
Dokle god ima slep sluzbi nije neophodno. Mada ume da bude malo neprijatno kad sacekas delove iz uvoza, pritom ti majstor kog su napecali iz halo oglasa gleda auto ko tele u mrtvu kobilu. No lada je to, malo pljunes, zalepis i sve proradi :lol:

vazman

Post by vazman »

Boki78 wrote:
vazman wrote: U BG ima sve, jel ti treba servis u svakom selu ili ulici? Netreba :D Lada ide ko zmaj :D
Dokle god ima slep sluzbi nije neophodno. Mada ume da bude malo neprijatno kad sacekas delove iz uvoza, pritom ti majstor kog su napecali iz halo oglasa gleda auto ko tele u mrtvu kobilu. No lada je to, malo pljunes, zalepis i sve proradi :lol:
:lol:

Ja sam posle svih ovih godina naviknou na ovakvu situaciju, manje više, sve smo sami rešavali i tražio sam djelove ponajviše u ZG, BG i sada poslujem sa Budapestom. Razumjemo se na kataloške brojeve i eure, i eto, ima rezultata 8) Dobivam sve za 3-4 dane, a uvjek su spremne još dvije Lade u garaži 8) :D Koje ne vozim u slučajo kiše, kamoli preko zime :D treba da se sačuva tehničko nasleđe :D

Imam i neke informacije da će se Lade zvanično napokon vratiti i kod nas u SLO, biče u prodaji do prolječa, :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi :xixi

Ako ne, pogledat ću preko granice da vidim šta Madjari nude :D Crvena Vesta Lux, limuzinka :twisted: :twisted:
Image
Ponosan vlastnik:

Boki78

Post by Boki78 »

Ja nemam nikakvu zamerku da se tako igram sa kolima koja sam platio do/oko/malo preko 1000e. Kad cena naraste na 12-13.000e ocekujem malo vise od toga :mrgreen:

vazman

Post by vazman »

ali ja nekako ocekujem da sa novim autom, u tom slučaju sa Vestom, ne bih trebalo da se baš puno igra minimalno prvih 5 godina, ili tamo do nekih 100 000 km. Ima i toliko garancije.

Za ova para i nema baš nešto puno izbora, ako se samo nove gleda, Vesta jest sigurno medju prostornijima, snažnijima i ozbiljnima automobilima za ove pare. Ali Lada me zaista ponajviše zanima, moram da vozim Ladu, nema tu šta, naprosto neču kupovati kola druge marke dok se Lada proizvodi. Vrlo jednostavno.

Zaista nije baš racionalno kupovati nova kola ako se prvi servis nalazi 200km od stalnog boravišta i još je granica ovde izmedju, ali čovjek mora da si privušti neko malo veselje u životu. Neki troše na alkohol, cigare, droge i šta ima sve o tom broju nepotrebnih stvari, a ja ču za Ladu.

Osim toga, kola su nam neophodna, neophodno je i da gubi vrednost, neophodni su troškovi vezani uz bilo kakva kola, a ja hoču Ladu. Baš neznam šta bih ovde bilo baš toliko strašno neracionalno - osim psihološkog osečanja da se barem u tom momentu prvi servis nalazi preko granice, i možda i tih 200+ kilometara nije na kraju sveta, iako je ovo Madjarska :D

I još jedan momenat koji možda i kupovinu Veste za ova para postaviti u pozitivu, nije to mnogo, koštat če me čak i manje od godišnje netto plate. Koliko ljudi potroše na kola ako uzmemo u obzir netto plate i cjenu kola, ovo ispadne đjabe.
Image
Ponosan vlastnik:

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Da te ne znam reko bi da si lud :-D

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

za koje pare nema izbora?????????
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Covek je Slovenac, u porodici ima nekoliko Lada i jos po neko auto, ne znas ga i ne ulazi u raspravu,

Boki78

Post by Boki78 »

vazman wrote:ali ja nekako ocekujem da sa novim autom, u tom slučaju sa Vestom, ne bih trebalo da se baš puno igra minimalno prvih 5 godina, ili tamo do nekih 100 000 km. Ima i toliko garancije.
Imas velika ocekivanja. :mrgreen:

Kod nekih nasih zastupnika lade bi te sa novim pokvarenim vozilom rado sacekali nakon sto platis slepanje, a usluzili u maniru kad vec volis da placas slobodno nastavi, te ti naplatili otklanjanje kvara u garantnom roku :mrgreen:

Uglavnom za 12.500 i sl evra moze to sve mnogo bolje. Npr Fiat Tipo. Mnogo veci izbor opreme, delovi normalnog kvaliteta, garancija ostvarljiva, servisna mreza postojeca ...

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

aleko-2141 wrote:Covek je Slovenac, u porodici ima nekoliko Lada i jos po neko auto, ne znas ga i ne ulazi u raspravu,
jel tebe neko pitao nesto? tvoja tema mozda, ili si ti kao vodic mozda pa objasnjavas ko je ko, ko je sta i odakle je?
:)
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

Post Reply