Lada Vesta

Moderators: dejo, bgzoka

Boki78

Re: Lada Vesta

Post by Boki78 »

bruyoni wrote:daleko bitnije da kvalitetan deo imam za danas bez nekih komplikovanih akrobacija.
Ovo je upravo ono sto vremenom smori sa ladom do besvesti. Nekako je odlican auto za ubiti nervozu, proprckati nesto, provozati se kolima gde jos uvek ima sta da se vozi i cime da se upravlja, ali to je to, za hobi i uzivanje, eksperimentisanje, ucenje neki blag tuning i sl. Vec za radno vozilo je bas zbog ove igranke sa delovima ozbiljna zajebancija.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Promenite pola auta kao ja i nema problema :-D

Boki78

Post by Boki78 »

Pa dobro, jos samo motor, menjac i kvacilo koji prate turbo zurku i enterijer da zamenis i onda vozis aleka od 10.000 eura :mrgreen:

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

U najgorem slučaju menjač neki drugi a enterijer je sitnica :-D

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Blokiraju zadnje?

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Da nisi nesto omasio :-D

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

Lada Vesta, na autoputu, HR, BIH tablice
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

Bejah jutros u salonu na Vozdovcu,Rusauto,da vidim konacno Vestu,da se raspitam kako i sta,i na kraju da provozam.Trazio sam lux verziju,11.500 kosta. Ima par na raspolaganju,ja sam dobio test vozilo.Sta reci...jako,jako lepo uradjen auto,da nema Lada znak,nikada ne bih rekao da je Lada.Od opreme ima sve...kada sam seo u nju,utisak prvi,je da je polozaj vozaca savrsen,sedista udobna,podesavanje u svim polozajima,retrovizor u kolima mislim da je malo mali,ali posto kamera i senzori nazad rade posao,onda nema veze.Menjac precizan,kao u puter ide.Kocnica toliko mekana,mislim ja nemam na 112 ABS,pa mi je cudno,ali mislim da,cim pomislis,ona koci. Volan,servo mekan,kontrola proklizavanja itd...grejanje sedista...hladjenje kasete..kada smo otvorili haubu,samo sam video akumulator,drugo sve spakovano.Zadnja klupa ima dosta mesta za noge,gepek,ogroman..razlika u odnosu na Vestu sa standardnom opremom je to,sto lux ima automatsku klimu,i touch screen ekran,i klima je jaca i bolja u odnosu na onu koju rucno palis,bar tako kaze onaj covek.felne "16",i visoka je,izdignuta. Placanje...ah...moze kako zelite..kredit,lizing..ne moze staro za novo...kredit ako ide dinarski,dobro je to sto je fiksna rata tokom cele otplate,i NEMA ucesca,npr..84 meseca,rata oko 19,000. A ako je u evrima rata i kredit,onda MORA ucesce minimum30%..sta da kazem...voleo bih da je posedujem,sat vremena nisam izasao iz salona,..u odnosu na Stepway je avion,zaista. za te pare mislim da vredi,e sad...drago mi je da sam je probao,video,nisu jos prodali nijednu,jer je skoro pocela prodaja.Ima i jos jedna verzija iznad ove lux,u pitanju je samo drugi menjac,tj,kao da je automatski,ali nije,ima drive,parking,i neutral,ali isto ima kvacilo,nisam bas najbolje shavtio,ali nesto je tu dodato. Ona kosta oko 12.000....eto...ja vozio..pa bar da je sanjam ako ne mogu da je kupim :mrgreen:
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Boki78

Post by Boki78 »

:mrgreen:

Pazi poglavice, ona kosta 11500, kroz kredit je platis 13300, realno za novac koji je malo veci od te kamatice mozes da pazaris nekakav polovnjak a za resto love da najmis tim hirurga da je odrzava.

U odnosu na servisno prodajnu mrezu kao i logistiku vezanu za delove cena svakako dovede do tog fascinantnog prodajnog rezultata. Nije bas juce pocela da se prodaje, a mozes da se kladis da je za isto vreme prodato vise od nula drasticno skupljih vozila...

BTW opisao si prosecan novi auto precizan menjac, lak volan, zabadanje kocnica na blag pritisak pedale itd nisu nista posebno danas ... Iskreno ja se u takvom autu osecam ko u kurtonu, mislim sta tu ima da se vozi :mrgreen:

altinjanin

Post by altinjanin »

Pa....jeste da te kosta vise,svakako...ja sam ipak pre za nov auto.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Pa ne znam zašto se uvoznik ne trudi da se rasprostrani po celoj Srbiji. Prekjuče sam bio na sajmu automobila u Nišu i naravno Lade nema. Tačnije, u Nišu uopšte ne može da se kupi ni pogleda nikakva Lada, čak ni Niva.
Ja verujem da za Ladu Vestu mnogo ljudi nikada nije čulo, što se ne može reći za Sandera, recimo.

Boki78

Post by Boki78 »

altinjanin wrote:Pa....jeste da te kosta vise,svakako...ja sam ipak pre za nov auto.
Pa i ja sam za ljubav i mir u svetu, al na zalost, sa trenutnim stanjem stvari nije relano :) Inace, mislim da je kupovina jahreswagen polovnjaka mnogo bolje resenje, u startu si bar 20% pa i do 30% cene bolji, zadrzis auto nekoliko godina pa nanovo. No to je prica za razvijenije ekonomske zajednice ...

altinjanin

Post by altinjanin »

Ima u Cacku,Zrenjaninu isto saloni. Ovde i bila i nova Niva,zatim Lada granta sa 5 oro vrata,i Kalina cross.

Boki78

Post by Boki78 »

Uporedi to sa renoovom i li vagenovom mrezom :) Tih par salona imas sad, u dogledno vreme taj posao sa novim ladama koje nisu nive ide pod led, a ko kupi, jbg mosa :) Niko ne radi zato sto gaji osecaj prema nekom brendu, vec da zaradi,a prodaju si vec opisao. Sad zamisli kupca koji bude jedan od njih mozda par desetina u celoj zemlji, sta ce raditi sa tim autom kroz 5 i vise godina. Niti ce moci da je odrzava, niti da je proda, a i u petoj godini 19.000 i dalje dolazi mesecno na naplatu ...

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Poglavice za čije noge ima mesta pozadi? :-D
Ja sam i dalje za Vestu al uvek ima ono jbg a to se servisna mreža.

Post Reply