Lada Vesta

Moderators: dejo, bgzoka

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Lada Vesta

Post by Dare »

Dobrodošao na forum.
Ja tek sad videh da i Lada 4×4 ima garanciju od 6 godina na karoseriju. Međutim, nalazio sam na drive2.ru Lade stare po godinu dana koje su korodirale. Verovatno ipak nisu pocinkovane kao što oni prikazuju na klipovima.
Meni se čini da uvoznik Lade živi od prodaje Lade 4×4 javnim preduzećima i da ih je baš briga za ostale. Daj bože da se varam.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

ne varas se oni sami oredjuju rok i uslove garancije. a za musterije i nije ih bas briga mada im prodja opada malo ce da se zamisle u buducnosti...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

parkvets

Post by parkvets »

Danas sam sedeo u Vesti,sasvim solidno izgleda i spolja i iznutra.Prtljaznik je velik i nazad bas ima prostora.Sreca sto za plin ne traze nesto posebno da bi ocuvali garanciju nego je samo 400 evra.

Dare

Post by Dare »

Stvarno jeftin plin. Svaka čast

masan_motor

Post by masan_motor »

aleko-2141 wrote:Mogli bi nekad da je operete
Vozili su je na dubinsko pranje pre ali kaže jedno vreme je ok a posle opet počinje da vonja. Aj sad sam napunio auto onim jelkicama pa ne smrdi toliko. To je neka guma plastika valjda, sve lade imaju taj vonj. Kao i opel što vonja ali manje tj ovo štipa za oči kad sedneš :D

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Videh danas Vestu test vozilo u gradu, jedina mana što stoji ko jarac, treba je spustiti za 50 mm i izgledala bi 10 puta bolje, gledam po Ruskim sajtovima sve što su spuštene i sa broj većim felnama izgledaju mnogo bolje i ozbiljnije, pokažem par ljudima slike svi kažu ovo kia, liči na volvo pozadi itd, kad kažem Lada misle da lažem

masan_motor

Post by masan_motor »

Sve lade su ko skakavci kad su nove, brzo se spuste par cm potonu kad sve legne :)

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

aleko-2141 wrote:Videh danas Vestu test vozilo u gradu, jedina mana što stoji ko jarac, treba je spustiti za 50 mm i izgledala bi 10 puta bolje, gledam po Ruskim sajtovima sve što su spuštene i sa broj većim felnama izgledaju mnogo bolje i ozbiljnije, pokažem par ljudima slike svi kažu ovo kia, liči na volvo pozadi itd, kad kažem Lada misle da lažem
Pa eto, dizajner Veste je stigao iz Volva.. Šta je tu loše da je visoka? Netreba baš da se bojiš rubova trotoara, ja sam več polupao pola Astre (na dobro nije strašno, nešto malo je stradala zaštita izduvne grane, donji djelovi branika i malo plastike.) :) ..I to samo u vožnji po gradu, uopšte skoro nisam vozio tamo gde asfalta nema :D :D .. :D :D Nisam ja još menjao program, da to nije više Lada .. Pa dobro, neču i ja menjat ovog programa, Vesta bude sledeča :)
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Mora niže a to cu ti pokažem kad budeš došao :-P

Dare

Post by Dare »

Ja videh na instagramu neke slike Veste Cross Sw. Meni je onaj auto lep. I spolja i unutra, a tek gepek kako je dobar!

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Pa za nju sam rekao u nivinoj temi

Boki78

Post by Boki78 »

E jos da ne zivimo u sljivadiji, auto bi bio bombonica za posedovati.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Ma samo da imaš normalne uvoznike bi bilo savršeno OK za posedovati. Sa sadašnjima relano ne vredi posedovati novu Ladu, ako se već hoće novo bolje ići na Logan, Lodgy i Doker

Dare

Post by Dare »

Lodgy je katastrofa! Imamo ih kao službene. Nov auto, a zazori na limariji različiti. Toliko su štedeli na svemu da u levom rikverc svetlu nemaju sijalicu iako je sve napravljeno i ostavljeno. Dizajn tek ne vredi porediti sa Vestom sw cross. Kod Lodgy-ja su šarke od haube napolju. Ja onaj auto nikada ne bih kupio ni za kakvu namenu.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Dok VAZ još nije u potpunosti ovladao antikorozivnom zaštitom na šasiji 30+ godina istoj, gledajući one primere korozije na nivi koje si stavljao. Nije šija nek je vrat.
Ne kažem da je jedan lepši od drugog, nekom je taj momenat bitan meni ne, meni je sad sa distance posedovanja ruskog, korejskog i japanskog vozila i nekoliko kolega sa dačijama daleko bitnije da kvalitetan deo imam za danas bez nekih komplikovanih akrobacija. Naši uvoznici lade ne verujem da su u stanju to da mi pruže. Da, deo se ne mora kupiti kod ovlašćenog ali je zastupljenost dela proporcionalan potrebi i zastupljenosti vozila.

Post Reply