O prelasku na zapadna kola

Moderators: dejo, bgzoka

KardanPower
Automobil: Lada 2107

Re: O prelasku na zapadna kola

Post by KardanPower »

Hvala djape na savetu, mnogo mi znaci. Mada ja cuo da svi hvale te opelove OHC motore da su dobri samo ne znam sustinu zbog cega konkretno.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Sto se tice lima trule, a i ne, motor neko hvali neko ne, rodjak moj je imao 88 ili koju mladje, presla milion bez trunke rdje, pola miliona sa 1.6 ben a ostalo sa 2.0 iz kalibre i sad ti vidi jel to dobro :)
Mnogo je to para za zemlju srbiju, imas za te pare mnogo mladjih auta.

djape1977

Post by djape1977 »

KardanPower wrote:Hvala djape na savetu, mnogo mi znaci. Mada ja cuo da svi hvale te opelove OHC motore da su dobri samo ne znam sustinu zbog cega konkretno.
odličan je u poređenju sa motorom iz fiće, juga 45, z101. ko ne zna za bolje...
j***** auto bez kardana

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

Eto. Boli me glava zbog kola. Opet. Ali kad je u pitanju Lada, volio sam ju, i nekako izdržao, inače, nekih ozbiljih problema i nije bilo. Sada mi je sranje napravila Astra F, g.2001 sa 1.6 16v motorom.

Auto sam kupio od penzionera sa 32 000 km pre tačno 2. godine i kusor u danima. Kad sam digao ruke od 111, istog godišta. Nekako sam bez ozbilnih problema uspeo za ovo vreme pregurati 60 000 km, zadnih nekoliko dana čuje se sve glasnije ventile. Moje sumnje su potvrdjene - čujeju se t.z. lifteri - hidraulički podizači ventila.

Auto mi i sve vreme nenormalno troši ulje, oko 1. litar na 10 000km, tako, da auto ima sve vreme friško ulje, iako ga ne bih menjao. :D

Auto je sada odkucao 90 000km na satu. Sada razmišljam sta da napravim, ili da sipam u motor neki aditiv da se makari privrmeno smanje buka ventila i prodam auto, jer je izuzetno učuvan, ili platim popravku, baš zbog ove izuzetne učuvanosti, jer sve ostalo za sada radi na autu. Problem je da cena ove popravke neče biti puno manja od tržištne vrednosti kola ovde kod nas.

2. Hvala bogu, Rusi su obečali da krene sa prodajom Lade do ljeta. Astra ide do tada u prodaju u svakome slučaju.

Vjerovatno ču gurat Astru, neka pjeva koliko hoče, i ovaj problem smiravati sa aditivima, i vozit ju dok ide, i uzet novu Ladu, ako prodaja zaista pokrene za nekoliko mjeseci, da djabe ne bacim oko 500 eura i posle može i na odpad.
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Aj ti prodam auto i da se voziš ko covek :-D
Troši ulje i možeš da ogluvis a ostalo je sve ok :-D

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Podizači se mahom čuju, a i propadnu, kada nema dovoljnog pritiska ulja. Za X16 i tako te motore cena podizača se kreće oko 6-7€ po komadu i to Ruville, Febi, SWAG a zamena je laka, ne traje ni dva sata. Naravno ako je pritisak ulja i ulje loše onda će i novi brzo propasti.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

A kad cvili neka od remenica oko altenatora koliko je to rizično da se vozi dalje. Puno njih se na to žali.

bruyoni

Post by bruyoni »

U principu jedino može da cvili remenica alternatora ili klime. Od klime može da se rastavi i sredi a kad ode frajlauf u remenici alternatora jedino da se menja jer može da se pojedne i spadne ili da ošteti osovinu rotora pa da se menaj ceo alternator

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Mislim da treba da ima plivajucu na radilici, kod mene je ima, od klime remenica se slobodno vrti tako da ne znam koliko može da pravi probleme, treba skinuti kaiš i okrenuti rukom remenice, na fiesti sam mogao da skinem kaiš bež kanla ali vratiti ga je ravno gubljenju živaca jer je mnogo izuvijan, dok se provuče osedis :-D

dejca

Post by dejca »

Da gledao sam i to, skinu kaiš i okreću jednu po jednu. Najčešće strada remenica altenatora jer je naj manja i najviše je obrnula krugova. Zeznuto i skidanje, treba poseban alat za to.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Kuku Dejane, u šta se uvali

;)

dejca

Post by dejca »

Ko djak prvak, tek se ucim i kosa mi se dize na glavi sta sve isprocitah. :roll:

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

Uskoro cu raditi veliki pa cu ti pokazati šta o kako, slični su motori

bruyoni

Post by bruyoni »

Probaj je pa ako se čuje menjaj, nije skupa nekih 20-30€. Remenica na radilici je čak i jeftinija jer u sebi nema nikakav mehanizam već je samo odrađena iz dva dela koji su spojeni gumenim prstenom. Ona ne cvili već izađe iz ose pa kad je gledaš dok motor radi izgleda kao da landara ili da ide u osmicu.

Post Reply