LADA NOVOSTI

Moderators: dejo, bgzoka

vaz_mashina

Post by vaz_mashina »

АVTOVAZ u saradnji sa engleskom firmom Ricardo počeće rad na dizajnu i razvoju novog 1,8 litarskog motora baziranog na tehnologiji vremenski promjenjivog otvaranja ventila. Ova tehnologija će doprineti da potrošnja goriva bude smanjena kao i emisija štetnih izduvnih gasova. Ugovor o saradnji propisan je na dvije godine.

Novim motorom biće opremljena Ladina vozila iz segmenta klase „C“ kao i porodica automobila Lada Priora.
[size=75]TYPE 210930-20[/size]
[size=75]ENGINE 2111[/size]

opel
Automobil: Lada 2107 / Samara

Post by opel »

Da li neko moze da mi kaze kakve veze imaju OPEL i LADA posto znam da kaline imaju OPEL-ove motore?
BA3 21013 / LADA 1200s

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

pa gm je saradnik vaz-a još od 90-tih...
znači lajke će da dobiju VANOS....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

opel wrote:Da li neko moze da mi kaze kakve veze imaju OPEL i LADA posto znam da kaline imaju OPEL-ove motore?
Ja koliko sam video, blok motora kaline je isti kao kod samare i 110 serije.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Deki_Zemun wrote:e ljudi,mrzelo me da chitam,jel ima neko informaciju hoce li se ove lade priore uvoziti kod nas???kod ovlascenog prodavca (naravno LADA) sam pitao za one chevrolet niva-e i oni mi rekose da se nisu uvozile jer nemaju euro4.ali mogu opusteno da se uvezu jer za polovnjake vazi e3.sad me zanima jer se zna da li ce se priore uvoziti kod nas jer bi mi odgovarala ova priora sedan.
a jel to vazi za najnoviju Ch. Nivu, koja se od skoro prodaje u Rusiji? I kako to smuvati kao polovnjaka, registrovati u Rusiji ? :(

jeronimo

Post by jeronimo »

ma ima njih sigurno i sa e4 motorom jer su se prodavale u nemačkoj samo ...
verovatno nase hvata panika od uvoza istih jer imaju brdo elektronike a obucenih servisera je malo... :D

2107

Post by 2107 »

jeronimo wrote:pa gm je saradnik vaz-a još od 90-tih...
znači lajke će da dobiju VANOS....
VANOS, V-TEC, VVT-i i tako dalje :D

jeronimo

Post by jeronimo »

jes...samo su razlike u tipu upravljanja pomeranjem :D

opel

Post by opel »

Kako je mali svet! Moja tri omiljena proizvodjaca zajedno saradjuju,OPEL je kupio WARTBURG-ovu fabriku a jos i razmenjuje motote sa ABTOBA3OM!!! 8)
BA3 21013 / LADA 1200s

djape1977

Post by djape1977 »

oces da kazes da bi uskoro mogli da imamo lade sa dvotaktnim motorima i opele sa rusom elektronikom? :shock:
j***** auto bez kardana

opel

Post by opel »

Ima li nesto bolje od toga? Pa to bi bio naj izdrzljiviji auto svih vremena!!! 8)
BA3 21013 / LADA 1200s

vaz_mashina

Post by vaz_mashina »

POMOĆ ZA AVTOVAZ

Ruska vlada razmatra mogućnost da pomogne najvećem proizvođaču automobila u zemlji, Avtovazu, kome preti finansijski kolaps.

Proizvodnja automobila marke Lada je, naime, u odnosu na prošlu godinu opala za preko dve trećine, a kompanija više nije u stanju da plaća dugove svojim kooperantima.

Eventualna propast Lade ne bi, medjutim, bila običan stečaj - u propast bi mogla da povuče ceo jedan grad, Toljati, u kome se nalaze pogoni Avtovaza.

Hokej je dobar, ali automobili...

Automobilska marka Lada čak ni u rodnoj Rusiji nije baš neki sinonim za uspeh, ali istoimeni hokejaški klub spada medju najbolje u jakoj domaćoj ligi.

Često se u šali kaže da je u Ladi jedino što vredi hokejaški tim, ali je ta šala u međuvremenu poprimila gorak ukus - hokejaši Lade u protekla tri meseca nisu dobili platu.

"Nešto su nam platili ovih dana, ali i dalje nam mnogo duguju. Uprava tvrdi da će sve biti u redu i da treba da igramo, ali teško je, pošto mnogi medju nama imaju porodice koje treba da izdržavaju", kaže jedan od njih.

Grad Toljati, u kome se nalazi fabrika Lade, grad je bez šarma - velika spavaonica sa ulicama uokvirenim blokovima oronulih, sivih stambenih zgrada, izgradjenih sredinom šezdesetih godina prošlog veka.

Jedino po čemu je Toljati poznat, i jedini razlog njegovog postojanja, jeste fabrika Lada.

Verni domaćem automobilu

Za razliku od stanovnika drugih ruskih gradova, žitelji Toljatija ostali su verni "svojoj" marki automobila.

Udeo Lade na ruskom tržištu iz godine u godinu opada, a sada je fabrika došla na sam rub propasti.

Na kraju radnog vremena, hiljade radnika užurbano napušta pogone i ulazi u autobuse koji ih razvoze kućama.

Za sada, nijedan od ukupno 110 hiljada radnika nije otpušten, ali svi kažu da su veoma zabrinuti.

"Teška su vremena, jako brinem zbog onoga što bi se moglo dogoditi. Brinem za mlade ljude, za čitav grad. Ako Lada umre, sa njom će umreti i Toljati",priča jedan od njih za BBC.

Amerikanac u Toljatiju

U staroj industrijskoj zoni Toljatija, nedaleko od Avtovaza, savremene mašine od čeličnih cevi prave auspuhe.

Vlasnik malog pogona koji isporučuje delove za Ladu je Amerikanac Džeri Kenig.

Poput hokejaša Lade, ni on ne može da naplati svoj rad.

"Dobijamo trideset odsto novca u gotovini, a 70 odsto u obveznicama, koje se naknadno mogu naplatiti u jednoj banci",kaže on.

Na isti način Avtovaz plaća svim svojim kooperantima; Džeri Kenig i dalje Ladi šalje auspuhe, ali mnogi kooperanti su sa fabrikom prekinuli saradnju, što znači da delova nema dovoljno.

Prinudni odmori i neizvesna budućnost

Radnica Klara Mirikina ovih dana pažljivo zagleda cene na gradskoj pijaci - kupuje tek nekoliko jaja, malo krompira i kobasica.

Posle 26 godina rada u Ladi, Klara je sa još 15 hiljada kolega na prinudnom odmoru, i prima svega dve trećine plate.

"Plata je dovoljna da jednom odeš do prodavnice. Pomisliš, to je dovoljno za celu nedelju, ali do petka - frižider se ispraznio, a para više nema. O izlascima ili garderobi nema ni govora",kaže ona.

Pokraj puta koji vodi iz Toljatija je ogromno polje prekriveno hiljadama potpuno novih Lada, a trenutno širom Rusije njih bar stotinu hiljada čeka kupca.

Mnogi bi rekli da u nemilosrdnom svetu autoindustrije treba da opstanu samo najjači, ali bez Lade, Toljati i njegovih pola miliona stanovnika čeka sigurna ekonomska propast.

Izvor: BBC
[size=75]TYPE 210930-20[/size]
[size=75]ENGINE 2111[/size]

atropin
Automobil: VAZ 2103

Post by atropin »

to kaze BBC.
evo sta kaze RT:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HOzvCiQb ... annel_page[/youtube]

atropin

Post by atropin »

"Na kraju radnog vremena, hiljade radnika užurbano napušta pogone i ulazi u autobuse koji ih razvoze kuæama. Za sada, nijedan od ukupno 110 hiljada radnika nije otpušten, ali svi kažu da su veoma zabrinuti."

sta ocekivati od BBC-a? prva recenica vezana za odlazak ljudi sa posla je suvisna... sta oni ocekuju? kada zavrsim sa poslom ja cu ostati u fabrici, jesti cevape, drzati noge u lavoru i gledati dnevnik u pola 8??? bitno je da oni UZURBANO NAPUSTAJU pogone i ulaze u AUTOBUSE.

pazi ovo: 110 HILJADA RADNIKA... da! 110 hiljada radnika koji nisu dobili otkaz. na zapadu cim neko malo jace prne u wall street-u, GM odmah otpusti 20 000 radnika.
a to sto su radnici zabrinuti... pa mislim stvarno!!! zabrinuti su da ih ne snadje sudbina kolega iz EU i amerike.

"Posle 26 godina rada u Ladi, Klara je sa još 15 hiljada kolega na prinudnom odmoru, i prima svega dve treæine plate."
da... zena nije popila otkaz, nego je na prinudnom odmoru i prima 2/3 plate. da li ovo uopste treba komentarisati?

nije sustina u tome da je socijalna politika u rusiji nesto mnogo bolja nego na zapadu. sustina je u tome da se lada relativno dobro drzi i to je to.
da rusija stiti domacu marku... i treba da je stiti, a ne kao ovi nasi majmuni koji su unistili sve moguce gigante i prde pricu kako je buducnost u malim i srednjim preduzecima.
nasli su se mnogi da kritikuju kako rusija stiti domacu marku, a kada GM dobije nekih tricavih 20-tak milijardi od drzave, to je ok.
BBC i ostala gamad, nosite se!!!

atropin

Post by atropin »

friske slike iz fabrike

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image