Savet za kupovinu auta

Moderators: dejo, djape1977, Alexa, Shone89, radek mb

Alexa
Automobil: Lada 2106

Re: Savet za kupovinu auta

Post by Alexa »

Gluposti,prvi put cujem ovo sto si ti napisao.A to za 2700 mozda ako je slucajno naleteo,veruj mi da se u najmanju ruku cene kao i passati,za dobra moras da izdvojis preko 5soma,kao i passat.
Pazi da nije bolji osecaj nego u passatu,isto sr*nje drugo pakovanje

Za pezo te ne podrzavam,a za Porsche da.Porsche je moja omiljena marka,bili efikasni u istoriji,efikasni su sad,i uvek ce biti :)

Boki78

Post by Boki78 »

Sve je to go qratz od kola. Jel vam nekad padne na pamet kako auto koji je placen 25-35k dosao na to da u kvalitetnijem izadnju vredi 5-6k a u a dosta manjem 2.5-3k. Sto se mene tice to je bacanje para u vetar, te dok ne budem imao barem 15-20k na gomili za bacanje tu klasu kola ni ne sanjam :)

Alexa

Post by Alexa »

Ne kazem da se ne slazem u tom pogled,uvek je bolje uzeti novo vozilo,ali kako to zaraditi u Srbiji sa vremenom koji nam predstoji ?
Ja se samo plasim da ne rikne turbina ili plivajuci,sto kazu za veliki servis "ne veruj ni rodjenom ocu" to bi odma sredio,kao i mali.A da mi se na trosak servisa nakaci jos i plivajuci koji nije ispod 700e stvarno ne bi voleo.

Na kraju kad se stvari sagledaju za nas je najbolja Lada,za 500e (kolko kosta taj servis) mogu da odrzavam ladu naredne 2 godine :)

Boki78

Post by Boki78 »

Alexa wrote:Ne kazem da se ne slazem u tom pogled,uvek je bolje uzeti novo vozilo,ali kako to zaraditi u Srbiji sa vremenom koji nam predstoji ?
Poenta cele price je da nadjes odgovor na to pitanje, a da kola dodju sama po sebi :) Sa 18-20 godina i celim zivotom ispred sebe, sve sto ti treba je gram vere u sebe i volja da krenes u nalazenje odgovora koji ne mora nuzno biti u Srbiji.

Sto se tih kola tice, to su najobicnije mamipare koje u 9 od 10 slucajeva svog novoponosnog vlasnika finansijski unazade dve svetlosne godine.

skora

Post by skora »

Alexa wrote:A da mi se na trosak servisa nakaci jos i plivajuci koji nije ispod 700e
Image ...manje je ,ne preteruj :!:
Boki78 wrote: to su najobicnije mamipare koje u 9 od 10 slucajeva svog novoponosnog vlasnika finansijski unazade dve svetlosne godine.
Image ;)

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

doteracu vam pasata sa 200 i 406 sa 350000, razlika u kvalitetu materijala je ogromna, nemacka narodna auta su sva od plastike loseg kvaliteta, znam sta pricam posto mi je burazer mehanicar koji je do prosle god vozio audi 200 i sad c5 i ne priznaje noviju generaciju nemaca.

Alexa

Post by Alexa »

Skoro jel znas kolko je otprilike ?

Hahhaahhaahh,nemacka plastika ne kvalitetna :D
Pa bre ta plastika je na tapacirima i na tabli radjena da bude mekana na dodir,a ne tvrda ko kod Renoa i ostalih francuza.Uostalom vozio sam se u passatu i detaljno sam pregledao auto,to sto pricas su gluposti.Eventualno da su francuzi udobniji,al ostalo nista.

Doteraj ajde,evo bas zelim da vidim

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

da se raspravljam sa tobom okn auta necu posto biras auta po tome ko je napravin tenk ili neki avion, o mehanici ima jos da ucis, sa 18 god sam imao bar 5 uradjenih motora a o ostalom odrzavanju necu ni da pricam, tako da kad budes birao auto kako treba onda ti mogu pomoci.

Boki78

Post by Boki78 »

Yep to kako je ko pravio tenkove pre 70 godina nije bas neki kriterijum za izbor kola, prosto nema nikakve veze jedno sa drugim. VW kao i manje vise sve drugi proizvodjaci gledaju kako da zgrnu pare i to rade opet kao i vecina tako sto muvare, zakidaju kupce itd. VW danas nije nikakav sinonim za kvalitet vez za jednu jezivo gramzivu korporaciju koja se sluzi svime cime moze, od lobiranja po EU birokratiji do najbestidnijeg podvaljivanja kupcima ne bi li ostvarili profit. Po tome nisu nista posebno razliciti od konkurencije ...

Alexa

Post by Alexa »

Ti si taj koji za passata nijednu lepu rec nisi rekao aleko.Uvek su neki tvoji kupili nemca pa se preusmerili na francuza.Po toj tvojoj logici,svi drugi koji kazu nesto pozitivno za pasata lazu.
A tenkovi,kacim ih samo iz fazona.

skora

Post by skora »

Alexa wrote:Skoro jel znas kolko je otprilike ?
56.000din ...precizno ;)

KardanPower
Automobil: Lada 2107

Post by KardanPower »

aleko-2141 wrote:...posto biras auta po tome ko je napravin tenk ili neki avion...
:lol: :lol: :lol: stvarno cudne parametre pri izboru kola imas alexa

Alexa

Post by Alexa »

Ja se zezam sa tenkovima,naravno da ne biram auto po tome-nego sam veliki fan nemacke tehnologije ww2 u odnosu na druge drzave tog perioda.Da su samo par dana ranije stigli u Moskvu rat bi dobili 100%.Ali kao i uvek Sneg (Veliki minusi) i blato su spasili Ruse.

No nebitno,uglavnom ja se sa time zezam a na ovom forumu niko nista pozitivno nije rekao za passata,znaci svi oni ljudi sto su rekli bilo koju rec koja nije protiv njega lazu ?

Ajde da pricamo o b6-ici pa da kazemo da je nekvalitetna,jer stvarno se masa ljudi zalila,ali za b5.5..........Uostalom zabole me,isto kao sto ti Ranko hvalis svog konja (pezo) tako i ja mog (passat),a ni ja ni ti ih nemamo.

@Skora:to je mozda cena samo za deo,ali ja sam mislio sa ugradnjom,nije to lada pa da sam ugradjujem.

skora

Post by skora »

Alexa wrote: a na ovom forumu niko nista pozitivno nije rekao za passata
Evo ja cu da ti kazem .... skroz pristojan auto u domenu komfora,kvalitata,potrosnje i odrzavanja....ali moras znati da kupovinom VW ,30% njegove cenne (ma koliko ga platio),placas IME.....a sa onih 70% preostalih,placas njegovo stanje,godiste ili sacuvanost/potrosenost.

Generalno gledano,kupovina auta je stvar licnog ukusa,ubedjenja i opredeljenja,a nakon toga platezne moci,i sindroma sredine u kojoj se zivi.....primera radi,da nekim slucajem zivis u USA ,verovatno ti passat nebi bio ni u malom mozgu,kao sto ti sad recimo nije neki dodz,krajsler,itd......tako da generalno mozemo da mlatimo koliko hocemo ,ako si ti zacrtao njega kao dobitnu kombinaciju,svaka dalja prica je suluda jer bukvalno nema ni svrhu ni poentu.....
U biti prosecnog Srbina je da ima za metar duzi,za kilogram tezi,za sprat visi itd ....ali sve je to individualno razmisljanje i naravno ima malo i odraza tvojih godina sto opet pa nije nista lose.Ja te potpuno razumem i ne trudim se da srusim tvoje snove iako su nekada malo pobligi sa kursa,jer se uvek setim sebe,kako sam se tresao ko terijer u tvojim godinama dok nisam zaduzio kljuceve od passata na samitu nesvrstanih 89te,i isterao na beogradske ulice jednog od tadasnjih mozda 10tak u gradu.Mojoj sreci nije bilo kraja......Danas ,posle 2 ipo decenije od tad,pored mercedesa ,audija i bmw-a,ja vozikam ladu,jer kad dodjes u moje godine,shvatices da je auto kao SAPUN.Sto ga vise koristis on se vise trosi......a to znaci da jedan deo svoje zarade trebas da prepustis njemu.Meni je to danas bzvz-e,a nekada sam po celu platu davao za felne jer sam smatrao da to tako treba......

Dakle ..... ako smatras da je B5,5 buducnost .....samo napred .....pa kad mu budes dao jednu sezonu malina,onda ces ga pljuvati kao i svi ostali.....ALI NE ZATO sto mu je tabla mekana ili tvrda.....nego zato sto SIMENSOVA dizna nije ni za go q**c a kosta 400e ;)
Alexa wrote: @Skora:to je mozda cena samo za deo,ali ja sam mislio sa ugradnjom,nije to lada pa da sam ugradjujem.
Hmm .....ruke za zamenu kvacila kostaju i za pasata i za ladu isto .....ali NIGDE ne kostaju 200e (pa ni na zapadu gledajuci kroz radni sat) ......dakle ako ti kazem ne preteruj,onda tako i mislim ....jel 56.000din na dansnji dan je 460e,a u onih 40e kusura ,stanu ruke za zamenu,pa to sve zbirno cini 500e!!!! a ne 700 kao sto si rekao .....jer za tu razliku od 200 koju si bas slucajno prevideo,ja kupim samaru da se slatko navozam :D :D :D

P.S. - a mozes i da remontujes set za 200e + ruke 40e + kokakola i pivo i jafa keks za majstora pa bude 250e ;)

aleko-2141

Post by aleko-2141 »

B6 mi se tek ne svidja, tj lep je to auto al nije to to, pezoa nisam uzeo posto sam imao nameru da sredim aleka i uzeo sam fiestu, ako cemo po racunu, fiesta sa prenosom, malim servisom i ostalim zezancijama 3000, aleko jos ne zavrsen cirka 4000, zbir 7000 ako ne i vise, tako da ja sam tog pasata i pezo odavno presisao ;)

Post Reply