Atest za TNG 2013

Moderators: dejo, djape1977, Alexa, Shone89, radek mb

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Re: Atest za TNG 2013

Post by bruyoni »

jeronimo wrote:ma teraj tako. nista ne potpisuj i uzivaj .ovu torturu moramo da podnosimo mi koji smo upisali u saobracanju( a vozio sam pre toga 120 000 bez atesta, pa rekoh ajde da ga upisem) :D ko mi je kriv... :mrgreen:
E života mi ovo suva istina! Mi što smo poštovali zakon ispadamo magarci ili ovce koje država samo šiša.
Komšija mi kaže da su nekog tipa sa astrom koji bio pre njega na tehničkom pustili po principu "ništa nisam video, ništa nisam čuo" jer nije imao upisan TNG u dozvolu komša popizdeo jer je dva dana izgubio ganjajući se sa ovima koji rade atest da bi uopšte mogao registrovati jer mu u dozvoli piše benzin+TNG.

Marety
Automobil: Lada Vaz 21063

Post by Marety »

hahahaha ja nisam ni isao na tehnicki :D telefonski poziv je bio dovoljan :lol:
Drive with style,drive like a BOSS,drive Old school

Boki78

Post by Boki78 »

Upravo, ovaj iz Bruyonijevog primera je amater pocetnik. Profesionalci ne izlaze iz kuce zbog tehnickog :mrgreen:

Marety

Post by Marety »

hahahhaahah slazem se sa tobom :D :lol: :mrgreen:

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Štaćeš mene je sramota ako mi kočnica ne radi kako treba ili ako imam ćelave gume, produvan zadnji lonac, krivu felnu, napuklu šoferku ili neatestiran plin. Neko tih moralnih dilema nema i onda ispada njemu bolje.
Ja kad sam radio registraciju 206 ispred mene uopšte nije imao kočionu silu na prednjem desnom točku i prošao jer je tip iskoristio moja merenja, svake godine bar sam dva video da im se tako gleda kroz prste i dopušta da voze i onda ja kreten što sam odma zamenio zadnji levi kočioni kad mi je propišao i došao ponovo da probam da vidim kako sad koči. I onda ti radi po zakonu...

Nit je taj profi nit amater nego je jednostavno došao bez ikakvog atesta i upisanog TNG-a u saobraćajnu i nije morao da prolazi i reatestira o tome pričam a to kako ko mulja da prođe tehnički nije ništa novo.

Marety

Post by Marety »

nemoj sad pogresno da shvatis,kocnice moraju da rade,gume moraju dobre da budu,soferka mi hvala bogu nije naprsla niti nesh slicno,ali od kako su me prevarili da skinem zadnju fabricki zatamnjenu foliju na nekih 10% jos dok nije bio uveden zakon za folije i ja sve izgrebao sa mojim ocem zadnju soferku vise ne idem na tehnicki,a plin je samo plus... a sto bi me grizla savet,ne kradem ja od nikog,zapravo kradu oni od mene....

Boki78

Post by Boki78 »

bruyoni wrote: i dopušta da voze i onda ja kreten što sam odma zamenio zadnji levi kočioni kad mi je propišao i došao ponovo da probam da vidim kako sad koči. I onda ti radi po zakonu...
Znas kako, ja licno sam ove godine preventivno, tj zbog pretpostvke izmenjao oba i levi i desni i prosao normalan tehnicki. Iskreno sto se nase dezele tice savrseno me boli cose za njene (nazovi) zakone, ali mi se glava ne stavlja u torbu :)

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Uh a kako bi meni bilo slatko da teram ladu bez atesta i nimalo se nebih osecao lose. A velika g.. sam pojeo 2004 kad sam radio atest ali tada je to bilo toliko jednostavno za uraditi. Nikakvih guzvi nije bilo i kostalo je oko 2800 din. a to vazilo 10 god.
Kocnice na ladi kao i sve ostalo je uvek bilo i bice ispravno zbog mene a ne da bih prosao na tehnickom. Do ove godine lada nije bila duze vreme stavljana na valjke, kad dodje registracija odem kod druga platim i sve gotovo ali ponavljam lada je bila ispravna radi moje sigurnosti.
Marety teraj dok mozes tako i neberi brigu, da nebebude "dala baba banku da ulegne u kolo a sag dava dve da iz njega bega al nemogna". :!: :mrgreen:

Marety

Post by Marety »

Lada se nece za sada ni registrovati,ceka prolece da ode na farbanje,kad se zavrsi sa farbanjem ide kod mehanicara,pa kod elektricara i tek onda registracija,za plin cu videti sta cu u medjuvremenu jer sam cuo da sada oduzimaju saobracajnu ako te uhvate bez atesta,a stvarno ne bih zeleo da mi se to desi...

KardanPower
Automobil: Lada 2107

Post by KardanPower »

Udarili po sirotinji kol'ko god mogu ebem li im vlast i pare!

Marety

Post by Marety »

oni misle da mi ne bi voleli da nam bude sve regularno,da sve lepo platimo i budemo mirni,ovo sve mozda nije skupo ali kod nas su plate jako male,oni zele da sve idemo po evropski,evropske cene,pa gde je tu evropska plata!?

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Koje bio na reatest imao je prilike da i vidi koja vozila se i dovoze na reatest plina, 99% su vozila vrednosti ispod 800 e. Po tome se vidi da drzava jedino od sirotinje i moze da uzme pare. Ali kad smo im i ovo precutali ko zna sta ce ponovo izmisliti da uzmu opet pare.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Kaznjavaju narod sto ostave dve nalepnice za registraciju a kamo li nesto drugo

Boki78

Post by Boki78 »

Ja sam skoro razmisljao oko gasa, pogotovo o varijanti samougradnje. Konkretno kod Union Karica krsten sistem za koji vredi dati pare je komplet 180e, pri tome je lagan za ugradnju, otprilike se zavrsi za jedno normalno radno vreme bez zurbe uz dobru pripremu, remont i razbusivanje karburatora, podesavanje ugla paljenja, provere/zamene ruke, kape, svecica, kablova ... i spremanje svog potrebnog alata. Pri tome svakako mi je padalo na pamet da drzavu zaobidjem, ali onda sam se mlatnuo sa Audijem i jedna od stvari koje su mi pale na pamet je da je tako nesto i dalje opcija, pogotovu sto skoro svakodnevno vozim po BG-u, te da u nekom potencijalno ozbiljnijem udesu mogu imati gro nevolja oko objasnjivanja odakle mi neatestirani gas u vozilu.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

dejca wrote:Koje bio na reatest imao je prilike da i vidi koja vozila se i dovoze na reatest plina, 99% su vozila vrednosti ispod 800 e.
Ovo sam i ja primetio.

Ni ja sada nebih atestirao i upisao u saobraćajnu ali gotovo, bilo što bilo.

Post Reply