Atest za TNG 2013

Moderators: dejo, djape1977, Alexa, Shone89, radek mb

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Atest za TNG 2013

Post by dejca »

zlatko83vr wrote:Proveravaju li na reatestu, da li kola rade na benzin?
To nisu ni meni trazili.

dejca

Post by dejca »

Prosle nedelje sam bio sa surakovim sinom na reatest njegovog stojadina u ams. Ekipa iz BG-a je dosla oko 9 i 30 a poceli su sa radom oko 10h. Brzo su radili jer imaju nekoliko dizalica pa unapred majstori pripreme vozilo a oni dodju samo da slikaju i idu dalje.
Ali najace je sto smo morali da i mi i ostali koji su imali kuku istu i skinemo i to na +34. Sreca pa su gidore i osnovni viljuskasti kljucevi uvek u ladi pa smo je imali cime skinuti.
Oni koji su lepili crne folije po staklima automobila i njih su morali skinuti da bi prosli.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

To je čisto iživljavanje. I oni znaju da će kuka za pet minuta opet biti na svom mestu.

KardanPower
Automobil: Lada 2107

Post by KardanPower »

Jos malo pa ce poceti da traze i atestiran vazduh u gumama! Sram ih bilo!

Dare

Post by Dare »

A recimo, gomilu opasnijih stvari niko ne gleda. Npr masa ljudi ima distancere na točkovima ili nekakve adaptere koje je pravio ko zna ko i od ko zna kog materijala. Onda, još veća masa ljudi ima loše podešene farove, koje takođe niko ne gleda. Tačnije, ja ih gledam kad me zaslepe.
Ma sve naopako

zlatko83vr

Post by zlatko83vr »

Odradih i ovaj cuveni reatest. Platio sam 6000 za reatest i 4000 din za popravke + ruke i dobio potvrdu jos 3 godine koliko je vazila i prethodna (logika ne postoji, nego zakon je zakon... :roll: )
Prikljucak nisam menjao, tamo gde sam radio reatest moze takav prikljucak u AMSS ne moze.
Za kuku, ko nema atest mora da je skida i kraj price.
Jeste lepili potvrdu na stubu vozacevih vrata? Ja moju necu da lepim, cuvam je u ladici, valjda nije problem.
Kad saberem i oduzmem, maltretiranje 3 dana, cenu plina koja skace kao skakavac :D , nameracio sam se, zdravlje Boze, da sledece koje kupim bude dizel.

dejca

Post by dejca »

A sto samo 3 godine, zbog boce ili je neki drugi razlog u pitanju.
Ma nema nista bez dizela, prosle godine je buraz prodao fiata tipo za 1200 e. a nudio ga meni za pare koje izvucem za ladu 500 - 600 e. nije bitno. Bilo ga zao da ga udaljava iz dvorista jer ga je bio extra sredio. A prodao ga decku tu u komsiluku koji ga je urnisao za godinu ipo dana.
Da sam znao da cese sve ovo ovako iskundaciti sa plinom sad bi bio miran sa njime.

zlatko83vr

Post by zlatko83vr »

Da zbog boce na 3 godine, vazi do maja 2016. Izracunao sam da je tako jeftinije.

Dare

Post by Dare »

Ljudi da se ne lažemo. Nikad više neće postojati jeftina vožnja. Meni je donekle lakše nego nekima od vas jer nisam živeo u srećnim vremenima kad se lakše dolazilo do para...
Kako god. Državni aparat mora od nečega da živi, a realno proizvodnje nema. Porezi, akcize, razne izmišljotine, atesti, kazne.... Biće ih sve više. Džaba i dizeli, videćete. Pa već sad više od pola cene goriva čine nameti.

Marety
Automobil: Lada Vaz 21063

Post by Marety »

dejca wrote:Prosle nedelje sam bio sa surakovim sinom na reatest njegovog stojadina u ams. Ekipa iz BG-a je dosla oko 9 i 30 a poceli su sa radom oko 10h. Brzo su radili jer imaju nekoliko dizalica pa unapred majstori pripreme vozilo a oni dodju samo da slikaju i idu dalje.
Ali najace je sto smo morali da i mi i ostali koji su imali kuku istu i skinemo i to na +34. Sreca pa su gidore i osnovni viljuskasti kljucevi uvek u ladi pa smo je imali cime skinuti.
Oni koji su lepili crne folije po staklima automobila i njih su morali skinuti da bi prosli.
Pa kako ja da skinem moju kuku kad je fabricka i ne moze da se skine,tj mislim da je direktno za gredu zavarena :shock: :? Koje su to derikoze,ne moze covek ni na plin da vozi kako valja... Ja kuku ni ne koristim ali jednostavno tu je...
Drive with style,drive like a BOSS,drive Old school

dejca

Post by dejca »

Marety, pa iz Nis si pa si idi kude Msinski fakultet i tamo si zavrsi. Oni pustaju i sa kukom, tako je bilo kada sam ja radio.
ps. mi sa juga mora malko da se savetujemo, neli je takoj. :!: :)

Marety

Post by Marety »

Tako je :D ali nemoj tako da govorimo pomislece ovi "severnjaci" da smo stvarno takvi :D :mrgreen: ma ok ja pitam samo da se informisem,zato sto i nzm dali cu da radim atest,ja imam fabricki plin,za koji nisam imao papire ali nije ni upisan u saobracajnu tako da cu ga mozda skinuti u potpunosti...

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

ma teraj tako. nista ne potpisuj i uzivaj .ovu torturu moramo da podnosimo mi koji smo upisali u saobracanju( a vozio sam pre toga 120 000 bez atesta, pa rekoh ajde da ga upisem) :D ko mi je kriv... :mrgreen:
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

dejca

Post by dejca »

Marety, a sto nevidis moze li se kakva boca smestiti umesto sadasnjeg rezervoara i sve to da prikrijes i sto kaze jeronimo teraj tako.
Ja kad bi sad ugradjivao plin sve bih sam montirao da se sto manje vidi i ates ni u ludilu nebih radio.

Marety

Post by Marety »

ma ono se ni ne vidi,ono jeste da ima bocu,ali nije nigde ni secena za ono crevo za punjenje,nego se lepo digne gepek i puni,ma videcu ja negde drugde da je smestim,a necu rezervoar da vadim za benzin jer iskreno volim na benzin vise da je vozim ali kad se nema para i plin je cudo :D

Post Reply