misljenje o kupovini 110-111-112

Moderators: dejo, djape1977, Alexa, Shone89, radek mb

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Re: misljenje o kupovini 110-111-112

Post by altinjanin »

Kalina ima,voze se,a priora ...hm..ja videh samo jednu u Beogradu i to taxi vozilo,i jednu u salonu u izlogu,kada sam pitao zasto ima tako malo priora,raceno mi je da je jako,jako slaba reklama,pa su povukli sa trzista.Koliko sam nacuo trebalo bi da krene granta od nove godine...jednom recju..sr...nasa politika i nasi uvoznici...
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Milan 2107
Automobil: 2107 e39 525D

Post by Milan 2107 »

11x serija ima tanji i lošiji lim od 2107 ali malo bolje zaštićen
Zašo voziti nivu sa 1.7i koja troši 10L benzina kad možete voziti nivu sa 240D MB motorom koja troši 12L dizela

djmiros

Post by djmiros »

duro wrote:Ljudi, da više utvrdimo činjenicu. Lada 110, 111 i 112 1600 16V kada pukne kaiš ne pravi havariju!!! Mislim da oko ovoga više ne treba diskutovati. Pozdrav svima!
Da li je mogu'e i na koji nacin od moje 110 1.5 16V napraviti 1.6 16V

javasluk
Automobil: bez auta

Post by javasluk »

Ja sam Prioru vidio u Budimpešti (sedan) crnu, tada je bila potpuno nova, ali imala je tablice, pretpostavljam da je bila od dilera za probu!

Kod nas u RH mislim da je i Nivu teže dograbiti. Kalina ima par komada, na sajmu su bile dve, prije par godina i izlagač mi je rekao kao je to još uvijek dobar lim, reko mi je da su ovi neki auti danas u odnosu na Kalinu "staniol"! Meni je Kalina sasvim OK dizajnirana.

Jer Kalina ima barem za kupit u Srbiji? (kod nas nema već 2-3godine)
A što se tiče 11x modela nisam nimalo oduševljen s ovim što sam ovdije pročitao oko "problem sa strujom"; vozio sam 2107 više od 20 godina i nikad s strujom nisam mogao biti siguran, te kutija s osiguračima, te kontakti na pločicama, pa instrument tabla pola u mraku... a bilo je svega, ali vozio sam se jeftino.

I pitanje za one koji su vozili i 2105/2107/2104 kakva je 11x i Kalina u odnosu na ove stare, najviše me zanima na uzbrdicama kako vuče? po priči čuo sam da je tip (a inače privat nikad nije imao ladu, uglavnom Peugeote vozi) s 112 od firme doduše po ravnici i da je ugodno iznenađen kako je išla? E sad.......

S kakvim gumama isporučuju Kaline? Stara priča, od nekad od Lada i Moskvića da se ruske gume skidaju odma, ja nisam, ja sam vozio 5 godina na ruskima, ali kad sam metnuo semperitka, drugi auto!
Dinamo Vinkovci (danas Cibalia)

javasluk

Post by javasluk »

Milan 2107 wrote:11x serija ima tanji i lošiji lim od 2107 ali malo bolje zaštićen
Ali kakav je u odnosu na ostale današnje aute?
Moskvić? meni je djelovao "jači" od Ladinog lima?
Jel zna netko koji je bio standard debljine lima sedamdesetih u Rusiji a koji u Zastavi? Jedan frend mi je objašnjavao da su imali jači?

Milan 2107
Automobil: 2107 e39 525D

Post by Milan 2107 »

2107 je imala deblji lim nego fiat 124 ,

u poređenju sa ostalim novi autima 11x je u klasi je fiat puntom
Zašo voziti nivu sa 1.7i koja troši 10L benzina kad možete voziti nivu sa 240D MB motorom koja troši 12L dizela

javasluk

Post by javasluk »

Milan 2107 wrote:2107 je imala deblji lim nego fiat 124 ,

u poređenju sa ostalim novi autima 11x je u klasi je fiat puntom
Pa ne mogu vjerovati, da su na tu "debljinu" dogurali? Da nisu ništa jače?

A u odnosu na stojadina? morala je biti jača? i na FSO pezejca?

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

javasluk wrote:Ja sam Prioru vidio u Budimpešti (sedan) crnu, tada je bila potpuno nova, ali imala je tablice, pretpostavljam da je bila od dilera za probu!

Kod nas u RH mislim da je i Nivu teže dograbiti. Kalina ima par komada, na sajmu su bile dve, prije par godina i izlagač mi je rekao kao je to još uvijek dobar lim, reko mi je da su ovi neki auti danas u odnosu na Kalinu "staniol"! Meni je Kalina sasvim OK dizajnirana.

Jer Kalina ima barem za kupit u Srbiji? (kod nas nema već 2-3godine)
A što se tiče 11x modela nisam nimalo oduševljen s ovim što sam ovdije pročitao oko "problem sa strujom"; vozio sam 2107 više od 20 godina i nikad s strujom nisam mogao biti siguran, te kutija s osiguračima, te kontakti na pločicama, pa instrument tabla pola u mraku... a bilo je svega, ali vozio sam se jeftino.

I pitanje za one koji su vozili i 2105/2107/2104 kakva je 11x i Kalina u odnosu na ove stare, najviše me zanima na uzbrdicama kako vuče? po priči čuo sam da je tip (a inače privat nikad nije imao ladu, uglavnom Peugeote vozi) s 112 od firme doduše po ravnici i da je ugodno iznenađen kako je išla? E sad.......

S kakvim gumama isporučuju Kaline? Stara priča, od nekad od Lada i Moskvića da se ruske gume skidaju odma, ja nisam, ja sam vozio 5 godina na ruskima, ali kad sam metnuo semperitka, drugi auto!
Jesi li siguran da nema Kalina u Hrvatskoj? Naime Adria Lada je propala i dok je ona bla zastupnik nije ih bilo. Novi zastupnik je Bugatti iz Osijeka (http://www.bugatti.hr). Jesi li njih zvao?
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Da li se priča nešto o prodaji Lada "staro za novo" u Srbiji? Znam da , za sada, ta mogućnost postoji samo kod dilera u Zemunu? Ima li neko više informacija o ovom programu? Ako mene pitate , radije bih ,za koju godinu uzeo Gran(a)tu "staro za novo" , nego Punta na "reciklažu" ...
http://www.palvet.webs.com/

javasluk

Post by javasluk »

rascho wrote: Jesi li siguran da nema Kalina u Hrvatskoj? Naime Adria Lada je propala i dok je ona bla zastupnik nije ih bilo. Novi zastupnik je Bugatti iz Osijeka (http://www.bugatti.hr). Jesi li njih zvao?
Pa sad dobro me pitaš!
S Bugattijem imam prilično dobra isustva i što se dijelova za lade tiče (za svaku pohvalu) a i ovako su OK, možda bi bilo bolje da imaju veći prostor, ali 2001g.g prije ukidanja onih povlastica imali su 110-tke u izobilju. Prodaju oni lade dulje od deset godina, ali kada je negdje oko 2003/04 prestao uvoz 11x, nekoliko godine su držali samo NIVE, pričao sam s gazdom prije par godine i rekao kako dolazi 119, a po pričanju jedne zaposlene kod njih sam čuo da su isčekivali Ruse da dođu u pregled prije početka zastupstva, samo je to prošlo više od godinu dana i više! Ima kod nas u gradu (okolici) nekoliko Kalina, ali sve su to sad već blizu tri godine stare! Nema novih.
Ali dao si mi dobru ideju! Samo sam mislio da bi barem u Srbiji trebalo ih biti za "isporuka odmah"!?

Vidim, da su sad kod nas počeli 110 dovlačiti iz Njemačke, ima par komada, neuporedivo bolje očuvane od ovih voženih kod nas,"njemačka" oprema.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Pisalo skoro da se i Srbiji lade ne uvoze zbog ogromne carine jer nisu iz EU.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Pa koliko su angažovani i uvoznici i serviseri i kolikoa su prodavci delova nevoljni da drže kvalitetniej delove ni ne zaslužuju da ih uvoze. A da ne pričamo o gafovima o povlačenju celokupne šarže proizvedenih priora zbog neke greške u elektro instalacijama... što da ih uopšte neko uvozi i navlači sebi tu bedu na vrat.

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

choksi wrote:Pisalo skoro da se i Srbiji lade ne uvoze zbog ogromne carine jer nisu iz EU.
Koliko se ja secam bilo je dosta govora o bescarinskom trgovanju izmedju srbije i Rusije, cak stavise na tv su spominjali da nasi privrednici to jedva koriste a dosta bi im znacilo za biznis. :?

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Pričalo se ,ranije, da su one stare lade išle u zamenu za druge proizvode koje smo izvozili na rusko tržište.
Zato s" vremena na vreme bude u Srbiji Lada bum.
Kad radimo,odnosno, kad ne poslujemo sa Rusima.
http://www.palvet.webs.com/

Zile
Automobil: LADA 112 1.6 16V

Post by Zile »

boze zdravlja ova ladu 112 bi trebao da kupim najverovatnije u prolece limarija je u extra stanju bez tackice korozije presla 56000 km prvi vlasnik cena pristupacna i normalnaImageImageImage

Post Reply