Radno vozilo 111

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Re: Radno vozilo 111

Post by bruyoni »

Uzme Lemforder ili GKN i proverava kad se seti

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

bas tako
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

parkvets

Post by parkvets »

Ma nek odu i dva godisnje,zaradi onda to.Sad napad na 300000 :)

bortlonger

Post by bortlonger »

kupuj kvalitetne delove koju god cifru da napadas.. na kraju uvek ispadnu jeftiniji..
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

parkvets

Post by parkvets »

Iskreno nisam se puno petljao u kupovinu delova,odvezem majstoru kome inace verujem i on sve odradi.Desni zglob smo zamenili pre 40000km i dalje funkcionise besprekorno tako da verovatno uzima kvalitetne delove.

bortlonger

Post by bortlonger »

stvar je i u poverenju svakako...samo bih dodao da jedan zglob, kome se manzetna redovno proverava i menja pre nego li nastrada, i auto se nepotpisuje pri svakom polasku - prelazi preko 100 hiljada km... sto u svako slucaju dodje bolje, manzetnu jednom godisnje ili u dve godine i zglob nestrada nikad, a i jeftinije i sigurnije je puno.. manzetne, pogotovu one š kvaliteta, bas upravo stradaju sada po niskim temperaturama kad se nanjih nahvata sneg ili led.. pri prvom motanju, zbog manjka gume a viska plastike u manzetni, ona puca i polse zna se sta sledi...

Boki78

Post by Boki78 »

Manzetne nizeg kvaliteta ne crkavaju zbog soli ili bilo cega vec prosto jer su sranje po svojoj prirodi. Meni su crkavale na po 400km u normalnim uslovima bez zime i soli itd. Resenja ima dva. Prvo je uzeti normalnu manzetnu od renomiranog proizvodjaca, ala lemforder, spidan, ruville itd, ako nema juri se po dimenzijama pa se sa drugim kataloskim brojem, namenjena drugom vozilu, uzme prakticno ista. Resenje br. dva su univerzalne silikonske, postoje u generalno dve velicine, 1. veca 2. manja :D ima ih wurth, odlicnog su kvaliteta, i ne skida se zglob prilikom montaze vez se prosto prevuku preko alata za navlacenje. Koliko su rastegljive samo po sebi govori i koliko ce trajati ...Menjati manzetne jednom godisnje je ok samo ako dosada bas ubija ....

bortlonger

Post by bortlonger »

a ko je spomenuo so u prethodnom postu? naveo sam da cesce- pogotovu zimi crkavaju zbog snega i leda - da nekazem zalede se, i onda ispucaju zato sto nisu od kvalitetne gume - elasticne, vec plastike - plsticne.
koliko ce se cesto menjati, zavisi od dosta stvari, tako da nije vredno polemisati o tome..

Boki78

Post by Boki78 »

Pa rekao si
bortlonger wrote: bas upravo stradaju sada po niskim temperaturama kad se nanjih nahvata sneg ili led.. pri prvom motanju, zbog manjka gume a viska plastike u manzetni, ona puca i polse zna se sta sledi...
a ne stradaju upravo sada vec upravo uvek, licno proverio na izvesnom broju promasaja ... Sch kvalitet maznetni je potpuno indiferentan na meto uslove, ckrne u roku od odmah, a bas zasto je zaludno bacanje mentalnih resursa ...

Koliko cesto ce se menjati, pa ne znam, neki faktori postoje generalno, kilometraza, broj vecih motanja volana na datoj kilometrazi, teren, meteo uslovi u kojima rade i vremenski period ... Svejedno sa svime time, maznetna koja se rapadne u prvih godinu/dve dana nije bas Sch kvalitet vez mozda stepenica iznad ... Bilo sta sto valja nece to da uradi ...

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Vozite bre Aleka :-D , ja sam vise puta potpisao nego km što sam presao, sad na satu 250 000 km ni da se cuje a mazetne bile šuplje i suve stalno.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

I ja kad sam vozio stojadinku to menjao stalno.

parkvets

Post by parkvets »

Zamenili pinjon na menjacu,sada brzinomer radi stalno.Lajka junacki izdrzala januar i februar.Pali bez greske i prolazi kroz duboko blato bez problema.

parkvets

Post by parkvets »

I da,danas je tacno godinu dana kako smo Ladu ubacili u "masinu".

dejo

Post by dejo »

Odmah se sjetih čorbe

"Kosa gori ispod slema
valjamo se po prasini
niko od nas pojma nema
da smo davno u masini
da smo davno u masini"

parkvets

Post by parkvets »

Bogami nasa Lada je bas u masini,malo me je pokavaren pinjon omeo u racunici ali za godinu dana cca preko 50000 km nije sala,pogotovo za auto koji je vec imao 197000.Teramo do 300000 a onda da nadjemo neku Kalinu :)

Post Reply