bala lad(j)a

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

tommy
Automobil: LADA 2109 '93

bala lad(j)a

Post by tommy »

Kao sto rekoh smara 1300s, 93 god. presla 60.000. Nista na njoj nije dodavano osim sitnih ogrebotina po branicima, sto i nije cudno sa obzirom da je vozimo ja,cale i sestra.

Image

Image

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic »

Opa, noviji tip...
Slabo je vozite, sa obzirom na kilometrazu...

Jel za prodaju?

Goxxy

Post by Goxxy »

Lepa je i deluje očuvano, što je za to godište, retkost. Naravno, mislim na Samaru, a ne na tvoju sestru (hehe, šala naravno). Šteta što nisu veće slike, voleo bih da je vidim detaljnije naravno.

Nije imala nikakvih većih defekata na motoru, ne daj Bože - da je havarisana?
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke »

Znaci 93 je vec bilo novih tipova...?
Samo zamisli da je svaki novi dan bolji nego juče a lošiji od sutra....!

tommy

Post by tommy »

@josif
Nismo je vozili tj. cale je nije vozio jer`93. pa nadalje nismo imali pare za gorivo. Na prodaju? nikako
@goxxy
Tri puta je kucnuta sto se na njoj ni nevidi a naravno na drugim kolima se i tekako videlo. Sto se tice motora jednom su poispadali cepovi iz hladanjaka kad ju je cale przio max. ceo put do NS. Karburator je od stojdze jer njen nemoze niko da nasteluje. I to je to. Sto se tice sestre, oduzicu ti se na prvom sledecem skupu. Povedi devojku! :D
moja Lada, gazi svakog gada...;)

Goxxy

Post by Goxxy »

savke wrote:Znaci 93 je vec bilo novih tipova...?
Pa ne baš 100% nov tip, ali noviji. I sam znaš da je najveća promena na ovakvim Samarama bila samo prednji deo i unutrašnjost. Promenjena su prednja krila (idu celom dužinom do vrha - u špic, gde češće trule od prethodnog tipa), produžena je hauba a samim tim i promenjena maska hladnjaka.

Enterijer tog tipa je meni 100x ružniji od originalnog. Valjda su hteli da naprave da liči na Golf II sa onim rogobatnim delom desno od instrument table, izbacujući centralni stub. Samim tim, komande hlađenja / grejanjam kućište radio aparata i još neke sitnice su desno od instrumenata, što je meni... fuj! :)

Uostalom to je vrlo čudno, pošto ona Samara iz 1999 sa dizel motorom koju sam video ima sve kao stariji tip - krila, masku, enterijer...

Tommy, ne brini, dovešću devojku i na sledeće okupljanje. Mada nešto ne verujem da ćeš se odužiti, tvrd je ona orah :) Hajde, neka je sa srećom na ispitu!
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

tommy

Post by tommy »

Hvala za ispit. Mislim da je u mojoj ista unutrasnjost kao i kod starijih. Sto se tice rdje na spicu 100% si u pravu. Kod mene je sam vrh malo korodirao a imao sam priliku da vivdim neke samare koje su izgledale kao krsevi samo zbog toga. Za devojku sala! pozz

E da! Da li znas kojojm farbom bi bilo najbolje ofarbati branike a da ne izgleda jadno i da se farba ne skida? Vidjao sam neke samare sa ofarbanim branicima ali im se skidala farba sto izgleda ciganski. I da li moras farbati sijalice zmigavca ako stavis providne plastike ili mogu da sijaju i belo?

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Goxxy wrote:
savke wrote:Znaci 93 je vec bilo novih tipova...?
Pa ne baš 100% nov tip, ali noviji. I sam znaš da je najveæa promena na ovakvim Samarama bila samo prednji deo i unutrašnjost. Promenjena su prednja krila (idu celom dužinom do vrha - u špic, gde èešæe trule od prethodnog tipa), produžena je hauba a samim tim i promenjena maska hladnjaka.
Та два типа крила браћа Руси кратко зову "кратко крило" и "дуго крило".

Ta dva tipa krila braća Rusi kratko zovu "kratko krilo" i "dugo krilo".
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan »

Mnogo je lepse ovo duze krilo.

vigmir

Post by vigmir »

Sto se tice farbanja branika ili bilo kojih plasticnih povrsina najvaznije ti je da dobro ocistis sve od bilo kakvih masnoca i prljavstine.Posle toga moras da ih "predjes" sa tzv. Prajmer lakom.Kad se on osusi mozes da ih farbas kojom god hoces bojom. Kad sam farbao moj auto jesenas to sam uradio sa maskom i gornjim delom koji ide preko farova.
Sto se tice branika mozes da uradis isto ili,jeftinija varijanta,da kupis sprej "BODY" na koje pise "bumper paint". U spreju ti je zajedno i prajmer i farba. Znam da ima u crnoj boji koja je meni trebala a za druge proveri. Ja tako ofarbane branike vozim vec dve godine i nije se skidala farba. :D :D

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Jooooooooooooooj skrnavljenja, joooooooj. Stojadinov karburator na takvu samaru, uh.

Pa koji pekar(cast casnoj profesiji, nego u ovom kontekstu sam morao da upotrebim) odrzava taj auto? Ne moze da se nasteluje....ccc.

@Goxxy, '93. nema takav enterijer koji si opisao, on se pojavljuje tek krajem devedesetih. Ovakva krila su postojala i pre 1993.god.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver »

Успут, колико сам ја могао да видим, "кратких крила" је било само на "осмицама" (осим ако нису чукане, па поправљене), док су све наше "деветке" имале "дуго крило".

Usput, koliko sam ja mogao da vidim, "kratkih krila" je bilo samo na "osmicama" (osim ako nisu čukane, pa popravljene), dok su sve naše "devetke" imale "dugo krilo".
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

tommy

Post by tommy »

josif visarionovic wrote:Jooooooooooooooj skrnavljenja, joooooooj. Stojadinov karburator na takvu samaru, uh.

Pa koji pekar(cast casnoj profesiji, nego u ovom kontekstu sam morao da upotrebim) odrzava taj auto? Ne moze da se nasteluje....ccc.

@Goxxy, '93. nema takav enterijer koji si opisao, on se pojavljuje tek krajem devedesetih. Ovakva krila su postojala i pre 1993.god.
Jbg da sam cesce u zr, nasao bi nekoga da to uradi. Ovako, cale nevozi mnogo pa mu je dobro i ovako jos i manje trosi. Stvar je u tome sto kad se nesto pokvari cale vozi kod svog prijatelja. On nece da mu naplati, onda je caletu glupo da mu kenja... znas vec kako to ide.
Sad na leto za raspust cemo srediti sve. Samo polako

Vigmire ja sam mislio da ofarbam branike u boji karoserije. Da li onda vazi isto pravilo?

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Da ali ofarbaj kao Goxxy, tj. samo donji deo, a ne cele.

Goxxy

Post by Goxxy »

Ali obrati pažnju da se to DOBRO uradi. Meni se posle par meseci nakon farbanja na par mesta farba boje karoserije jednostavno odlomila tu gde je napravljena "linija" između crnog i farbe. Zato i planiram da uzmem dobre polovne branike i da ih cele ofarbam kako valja.

Post Reply