dejca, Lada riva 2107

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

Locked
dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: dejca, Lada riva 2107

Post by dejca »

Da a ne da po oglasima piše "potrebno dobro pranje".

skora

Post by skora »

:D :D :D ...... :mrgreen: .....pa pise potrebno dobro pranje ZATO STO JE TVOJ BRAT travelman to oprao kao macka repom :evil: ......ali polako ....u subotu mu je dan za mehaniku ,a nedelju ce raditi higijenu .....pa cemo onda napisati da je medicinski cist sa NOVIM enterijerom

Image

dejca

Post by dejca »

Ako mogu ta sedista od 11x lade bice onda super, popravi i ono zakrilce i ima da ode ona.
Ja sutra nek je zdravlje od boga planiram da pokusam da zakrpim desno krilo električnim aparatom. Nabavio sam 1.25 elektrode pa videćemo kako će ispasti. Lim od 1m.m. sam uspešno vario ali ovaj na ladi je sigurno tanji ali probaću. Danas zovem dvojicu limara i oni ko da su hirurzi, zakazuju mi da ih ponovo pozovem za dve+ nedelje.
Image
free image uploader

djape1977

Post by djape1977 »

to sa elektro aparatom okaci macku o rep, nece da moze
j***** auto bez kardana

skora

Post by skora »

Ih ...znas da kod njega i Travelmana i nemoguce postaje moguce :mrgreen: ....... kod njih je Lada i kapija / ograda isto :evil:

dejca

Post by dejca »

Sinoc sam zvao limara koji mi je pre dve godine krpio patos i kaze da ga nazovem za nedelju dana pa da vidi kako stoje stvari. A kad sam ga pozvao poceo je da kuka kako je pretrpan poslom da radi do 11h. uvece. Stim istim limarom sas se cuo jesenas i rekao 20 e. za rad, reko moze kad da dodjemm, nazovi me kaze, ja nazovem on opet nazovi me i tako...
Limar koji mi je u komsiluku (medje nam se kuce) je odlican majstor ali nece ni on. Njemu sam po kuci i garazi puno el. aparata godinama popravljao naravno besplatno eto sve se to pogazilo i zaboravilo. Secam se dosao jednom crko mu punkt aparat i kuka i place, treba mu da bi nastavio da radi. E ja ostavim odmah moj posao i odem njemu to da popravim, i tako da ne nabrajam vise.
Nesto na tom krilu moram da uradim, ovako ako ga ostavim korozija ce jos da se siri. Probacu pa kako ispane, tu je kit pa ce da popravi neravnine. Plasi me koliko je debeo lim na autu da ga ne izgorim. Aparat ide na najmanju amperazu, naravno var na deblji lim i tako valjda cu uspeti. Vario sam ja elektricnim aparatom onu konzolu sto drzi stub volana (zna djape o cemu pricam) lada kocke imaju taj problem i to sam uspesno zavario. Ali cinimise da je lim tamo deblji.

LajkaBM
Automobil: Niva,Niva

Post by LajkaBM »

Ne znam koliki je lim na tvojoj ladi,ali ja sam svoje Nive povario sa elektro aparatom,50A i 2mm elektrode i ide,ne brzo kao CO2,ali ide
Ti imaš još tanje elektrode,biti će ti još lakše

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

lim je 0.9mm a moze da se vari ako covek zna i ima zivaca jer je pipavo. ali co2 je prava stvar jer nabacuje i hladi...kvaka je da ti zbog povecane temperature tu veoma brzo ponovo da korodira jos jace...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

ako mozes nekako hladi var i dobro natopi temeljnom da zatvori sve i ako imas antirost prvom njega natopi i lepo prebrisi.

dejca

Post by dejca »

Zavarivanje završeno i nanet poliester za grubo a kasnije će fini kit. Znam da rdja najpre izbije na vareno mesto i nisam mnogo vara pravio iz tog razloga. Kad sve završim ondaću odozdo natopiti onom mojom smesom da popuni šta treba. Da je sporo sporo je električnim ali to mu je, današnji dan je zato odvojen. Slike večeras ako bude gotovo.

skora

Post by skora »

Cim prvu elektrodu izduvas,SLIKAJ MI DA VIDIM !!!!! ....nemoj da mi brusis var pa da mi slikas ,nego tako kako si ga napljuvao mi skljocni !!!! ......da i ja nesto naucim ,a ne da zivim u zabludi da to nece da moze da bude kako valja .....

Image

skora

Post by skora »

dejca wrote:Zavarivanje završeno i nanet poliester za grubo
:D :D :D pa kako ga slikas kad ga usisavas a ne slika nam tu magiju da vidimo ...Jaoooo Dejcooo :)

dejca

Post by dejca »

Nije još gotovo, ostavio sam za sutra da se poliester dobro stegne i lepo izbrusi. Evo upoladovao sam slike preko telefona da vidiš kako je ispalo.
Image

Image

travelman

Post by travelman »

I ja sam juga jednom davno radio sa poliesterom, ispalo je lepo a i dugo je posle trajalo ...

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

moj drug poliester zove "Dvokomponentni aparat za zavarivanje" :D
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

Locked