Altinjanin 112

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

choksi
Automobil: 111

Re: Altinjanin 112

Post by choksi »

Ja sam druže iz Barajeva išao u višnjicu, prošao pored 10 servisa, ugradio uređaj za 15% skuplji nego kod ostalih i nije mi bilo žao ni jednog trenutka. Znači kod Ivana i gas u patos.
Pa pričao sam kako sam prošao atest u amss, samo je otvorio, video njihovu nalepnicu i zatvorio haubu.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

da,hvala ti,ono sto vredi,vredi,i posteno plati. :prvi
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

altinjanin wrote:Alexa,slazem se sa tobom,mozda ipak da idem tom logikom sta je skupo, to da kupim,je.... ga,kad skupim onda plati pa se klati... znam koliko si presao,i znam da si zadovoljan,pitao sam par taxista isto su rekli,rasica svi hvale,nisam cuo da se neko zalio,e sad Djape,slazem se i sa tobom,tj.taj venturi sistem koji Boki ugradjuje da moze sve to legne...ali... prvo nije sequent,znaci buse se creva kod protokomera,jer je vakumski sistem,moze da se desi da baci varnicu na protokomer ili na komponente elektronike i da sje...ionako je lajka sa elektronikom lomljiva tako da moze da napravi belaja,drugo,ako ides nizbrdo,kocenje motorom takodje moze doci do pucanja struje,trzanja itd. jednom recju moze venturi sistem,ali bolje sequent, ako ne zelis probleme,mada milanovic 986 sa foruma ima venturi sistem,ali njegova lajka je 8v,ipak je ova sa 16v slozenija.danas sam zvao par servisa i ne verujem,nece da rade ladu,kazu,komplikovana je i nece da rade...nista,stoji mi i dalje na stand by,pa polako,kada sam cekao do sad moze jos da saceka,pa videcu sta i kako,u svakom slucaju hvala svima na pomoci,savetu,predlozima,molbama,savetima pa ako neko ima jos nesto neka kucne,hvala jos jednom svima
od njih koji ti kazu da je prekomplikovana bezi koliko te noge nose oni tek nemju pojma nista(mozda znaju da opale kalibraciju u mestu i tu je kraj) koliko sam se nagledao neispravnih glava posle ugradnje plina jer mamlazi ne koriste odgovarajucu burgiju sa samociscenjem nego im piljevina uleti u usisnu granu + treba znati gde se pozicioniraju rupe za dizne u zavisnosti od tipa usisne grane(i njenog oblika)...
imas i servis koji dobro radi landirenco siteme u batajnici Slavko Hrnjak...to bi trebalo da ti bude blize,
inace covek je instruktor za te sisteme(obucava nove kadrove)....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Rale
Automobil: Samara 1.5 21083

Post by Rale »

@Jeronimo

Znam tog Hrnjaka, veoma je dobar majstor. Radi Landi i Landirenzo uredjaje. U Batajnici ima servis u svojoj garazi, inace je poslovodja u EKO TOP servisu na Dusanovcu, tako da mu je radno vreme u Batajnici 18-22h.
Ma, pusti Kadilak bolji je Ladilak!

altinjanin

Post by altinjanin »

a gde se nalazi taj servis u batajnici,ili ima li neko broj tel? za eco top znam,zvao sam i znam gde se nalaze.

altinjanin

Post by altinjanin »

Hvala Rale ;)

milanovic986
Automobil: Lada 112 1.5 Li '04

Post by milanovic986 »

Muke moje niko ne zna... :evil:

Kupim ja danas onaj step motor sa metalnim vrhom, kao sto Altinjanin kaze i sav srecan dodjem kuci da ga namontiram. Kad djavola, ler gas ide do 2500 rpm. Skoro nemoguca voznja. Ne znam sta vise moze da bude. Ociscena cela klapna gasa, zamenjeni step motor i senzor ler gasa... Reko ajde da probam sa drugim senzorom, pa nadjem neki od Astre. Stavim njega i auto ne mogu da prepoznam. Na leru je na 800-900 obrtaja, tih, miran, nema vise oscilacija. Da sam znao, i ovaj step motor pasuje od Astre i sigurno je kvalitetniji.

altinjanin

Post by altinjanin »

e jeb...ne znam sta da ti kazem,znaci odgovara sa astre,je l' ok sve sad?

milanovic986

Post by milanovic986 »

Sad je ok. Mirno radi na leru, gotovo da ne cujes masinu.

letnjikovac

Post by letnjikovac »

milanovic986 wrote:Muke moje niko ne zna... :evil:

Kupim ja danas onaj step motor sa metalnim vrhom, kao sto Altinjanin kaze i sav srecan dodjem kuci da ga namontiram. Kad djavola, ler gas ide do 2500 rpm. Skoro nemoguca voznja. Ne znam sta vise moze da bude. Ociscena cela klapna gasa, zamenjeni step motor i senzor ler gasa... Reko ajde da probam sa drugim senzorom, pa nadjem neki od Astre. Stavim njega i auto ne mogu da prepoznam. Na leru je na 800-900 obrtaja, tih, miran, nema vise oscilacija. Da sam znao, i ovaj step motor pasuje od Astre i sigurno je kvalitetniji.
Od koje Astre koje godiste da sledeci put kad budem menjao kupim taj?

milanovic986

Post by milanovic986 »

E, to ne znam. Rece mi covek samo da je od Astre. Bukvalno isti senzor sa tri pina ali sa strane je belo ono gde pise serijski broj i kosta 25 evra.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

aj nekako pogledaj serijski broj, ogledalcetom fotaparatom....

hvala

milanovic986

Post by milanovic986 »

Evo detaljan opis sa slikom i serijskim brojem: http://www.automarket011.com/products.p ... 17-106-682

Modeli ko kojih pasuje: ASCONA, ASTRA, ASTRA F CLASSIC, CORSA, KADETT, VECTRA

milanovic986

Post by milanovic986 »

Nasao sam i step motor za Opela koji pasuje kod Lade: http://www.automarket011.com/products.p ... OPEL-ASTRA#

OPEL: ASTRA, COMBO, CORSA, TIGRA, VECTRA, ZAFIRA

altinjanin

Post by altinjanin »

a koliko si ruski platio? ja sam toliko,25 e.

Post Reply