Altinjanin 112

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Re: Altinjanin 112

Post by altinjanin »

ma nema druge,zaista je nepodnosljivo,reseno sve,samo da se skupim,i ugradnja sledi..i naravno gas do daske ;)
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

letnjikovac

Post by letnjikovac »

Prijatelju ja bih ti od srca preporucio AC Rasic i sekvent plin meni lada maximalno trosi oko 7,5-8 litara gasa po Beogradu a na auto putu 5,5-6 litara pa ti vidi kolika je usteda i izracunaj za koliko ce ti se isplatiti. U pocetku sam imao problema zbog step motora i dok to nisam resio hteo sam da zapalim demonstrativno auto bio sam u Opovu kod cuvenog majstora odro me za sve pare nije resio problem, bio u Ruskom isto sr*nje drugo pakovanja na kraju su mi u AC Rasicu oni popravili iako to nije bila njihova obaveza.
Evo ti moj primer kupe moji Zastavu 10 polovnu sa plinom ugradjenim kod nekog dundjera u Sapcu, auto radio normalno godinu dana i posle nece da prebaci na plin pa idi bogu, odem ja kod tog dundjera on kao riknuo ti kompjuter plina (kosta 13600 dinara) on stavi novi ono nece stavi drugi, treci, cetvrti nema sanse posalje me u Beograd kod generalnog uvoznika oni odma novi komp (kod njih kosta 19000 dinara) nece pa nece kazu ne znaju sta je da idem negde na Ledine kaze ako taj baja ne popravi onda mi je riknu komp na autu i to je to setim se ja Rasica nazovem Ivana odem do njih oni su u roku od deset minuta otklonili kvar i naplatili popravku neverovatnih 1500 dinara inace sam morao da odvezem ponovo do njih posto su morali da premeste isparivac da premeste dizne plina da izoluju komplet instalacije posto je ovaj debil stavio isparivac iznad nivoa cantre sa antifrizom dizne nabudzio gde je njemu najvise odgovaralo a zice izlepio nekom izolacijom da bog sacuva tako ako ne platis na mostu platices na cupriji.

milanovic986
Automobil: Lada 112 1.5 Li '04

Post by milanovic986 »

I sta je na kraju bilo sa tim step motorom? I mene to muci.

altinjanin

Post by altinjanin »

da,hvala na informacijama,ma svakako da cu ugraditi na proverenom mestu,interesuje me da li neko ima iskustva sa GTA servisom?Taj servis se nalazi odmah pored Rasica,koliko sam cuo odlicno rade,ali su malo jeftiniji od Rasica.

letnjikovac

Post by letnjikovac »

milanovic986 wrote:I sta je na kraju bilo sa tim step motorom? I mene to muci.
Na kraju sam otisao i kupio nov i to je to, mada su mi doticni majstori svi naplatili po jedan nov a svi su stavili neko polovno djubre, bar da su mi rekli pa ni pola jada nego sam se dzabe nervirao!

altinjanin

Post by altinjanin »

pisao sam o tom step motoru,problem je sto u njemu gde se nalazi onaj feder,e pa unutra onaj plasticni pipak da ga tako nazovem,izjede se,propadne od toplote,dovoljno je samo vrh da se malko okrnji i pravi problem,meni su stavili noviji tip,kvalitetniji,taj deo unutra nije plasticni nego metalni.

altinjanin

Post by altinjanin »

Pitanje,ko ima iskustva sa servisom Kolew,i GTA-ugradnja gasa?ako neko poznaje nekoga ko je kod njih ugradjivao,pa me cisto zanima sta mislite o njima,hvala.

altinjanin

Post by altinjanin »

Danas sam otisao u servis Kolew koji se nalazi na kilometar od moje zgrade,a nisam ni znao da tu postoji servis,naime taj servis znam od ranije,ali bio je na drugoj lokaciji,ovako stoje stvari,servis je zaista ok,lepo izgleda,nista fency,gazda ok,momci rade punom parom. Kod njih je ugradnja 550e,Tomasetto uredjaj najnovija generacija,boca 60l,3 godine garancija,sto je zaista ok.Prisustvovao sam ugradnji u renault lagunu,i moram priznati da je sve lepo skockano,uklopljeno,gazda mi rece da je to taj uredjaj,taman su zavrsavali ugradju,pa gazda ode da sipa plin,eto,to je to,sta ga znam,gledam da mi bude blize,nego da ide 25 km da ugradim,deluje sasvim ok,ipak je 3 godine garancija. videcu jos,ako hocete skupljajte dobrovoljni prilog za mene,pa mozda da kapne neki evro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: salim se je naravno,

Rale
Automobil: Samara 1.5 21083

Post by Rale »

Imam jednog prijatelja koji je kod Kolewa ugradio uredjaj za TNG i nije bas zadovoljan. Preporucio bih ti da ne zuris previse sa ugradnjom, vec da na vise mesta proveris cene i garanciju. Ako bas hoces da ti servis bude blizu, imas u Zemunu u ul. Dragana Rakica i STAR Gas u Backoj ulici kod Rodica. Cuo sam da su dobri.
Ma, pusti Kadilak bolji je Ladilak!

altinjanin

Post by altinjanin »

ne zurim,bas sam se razleteo po celom gradu da vidim kako,sta,a nekako gledam da mi bude blize,a za taj star gas znam,pitao sam 520e je.znam gde se nalazi.Pitao sam na 20 mesta to je ta cena ,gore-dole 20-50e ali to je to.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

cena je najmanji faktor, izaberi majstora u koga ces imati poverenja i moci da otklonis svaki eventualni problem koji se u kasnijoj eksploataciji zadesi. naravno idealno bi bilo da nema problema....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

altinjanin

Post by altinjanin »

upravo tako jeronimo,Svi hvale Rasica,mnogi su ugradili kod njega,e sad on mi je na drugom kraju grada 25 km od kuce,mada posto su svi zadovoljni,i sve reci hvale,onda ne znam mozda odem tamo,jeste za 100-120e skuplje kod njega...pa kad je bal nek' je bal...mada sam juce u Star gasu bio,ovde kod mene u komsiluku,rade ljudi ozbiljno,gazda mi je sve pokazao,stavio na sto,i od A do S sve rekao.Kod njega je 500 za kes ili 520 na rate.isti uredjaj,sve isto,2 godine garancija,kljuc u ruke i vozi.

djape1977

Post by djape1977 »

bacas pare. teraj kod bokija i uzivaj
j***** auto bez kardana

aleksa

Post by aleksa »

Ja ti ne mogu nista strucno reci,jer nemam pojma! :D

ALI znam da sam otisao kod Rasica ugradio sekvent istresao skoro 600 evra,i presao 80.000 km bez ikakve razlike u potrosnji i bez i jednog kvara! ;)

Za tih 80.000 km sam ustedeo toliko da sam mogao kupiti jos 5,6 takvih sekvent uredjaja,tako da stavrno ne kontam sta ti znaci usteda od 100,200 evra. :)

altinjanin

Post by altinjanin »

Alexa,slazem se sa tobom,mozda ipak da idem tom logikom sta je skupo, to da kupim,je.... ga,kad skupim onda plati pa se klati... znam koliko si presao,i znam da si zadovoljan,pitao sam par taxista isto su rekli,rasica svi hvale,nisam cuo da se neko zalio,e sad Djape,slazem se i sa tobom,tj.taj venturi sistem koji Boki ugradjuje da moze sve to legne...ali... prvo nije sequent,znaci buse se creva kod protokomera,jer je vakumski sistem,moze da se desi da baci varnicu na protokomer ili na komponente elektronike i da sje...ionako je lajka sa elektronikom lomljiva tako da moze da napravi belaja,drugo,ako ides nizbrdo,kocenje motorom takodje moze doci do pucanja struje,trzanja itd. jednom recju moze venturi sistem,ali bolje sequent, ako ne zelis probleme,mada milanovic 986 sa foruma ima venturi sistem,ali njegova lajka je 8v,ipak je ova sa 16v slozenija.danas sam zvao par servisa i ne verujem,nece da rade ladu,kazu,komplikovana je i nece da rade...nista,stoji mi i dalje na stand by,pa polako,kada sam cekao do sad moze jos da saceka,pa videcu sta i kako,u svakom slucaju hvala svima na pomoci,savetu,predlozima,molbama,savetima pa ako neko ima jos nesto neka kucne,hvala jos jednom svima

Post Reply