Novi pravilnik

choksi
Automobil: 111

Re: Novi pravilnik

Post by choksi »

Nekako drukčije će se preračunavati sila ručne, tako da će u fazonu ako jedan blokira a drugi skoro da ne vata biti ok. (levo kupus, desno meso a u sredini sarma).

stefanm
Automobil: ford, lada

Post by stefanm »

choksi nisi u pravu, to nije bezbedno i nikad nije bilo niti ce biti dozvoljeno
budalama uvek treba ustupiti "prvenstvo prolaza"

Rale
Automobil: Samara 1.5 21083

Post by Rale »

Prosle nedelje sam bio na tehnickom pregledu da proverim rucnu kocnicu, jer sam menjao sajle rucne. Inace, usluga kontrole kocnica na valjcima i amortizera je besplatna. Ako castite majstora za pice odstampace vam i kocioni grafik.
Kaze mi covek da su po novom zakonu blazi kriterijumi za kocnice na tehnickom pregledu.
Evo navescu vam sta se promenilo (u zagradi je po starom zakonu):
- koeficijent radne kocnice >=50% (55%),
- stop razlika izmedju tockova <=30% (20%),
- koeficijent rucne kocnice >=15% (25%),
- stop razlika za rucnu <=99% (20%).
Kao sto vidite za rucnu kocnicu je bitno da jedan tocak odlicno koci, a drugi vrlo malo i da ukupna sila kocenja rucne zadovolji koeficijent od bar 15% ?!
Izgleda da novi zakon tolerise slabije kocnice, sto po meni nikako ne ide u prilog vecoj bezbednosti saobracaja
Ma, pusti Kadilak bolji je Ladilak!

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

choksi wrote:tako da će u fazonu ako jedan blokira a drugi skoro da ne vata biti ok. /quote]

Rale wrote:
Kao sto vidite za rucnu kocnicu je bitno da jedan tocak odlicno koci, a drugi vrlo malo i da ukupna sila kocenja rucne zadovolji koeficijent od bar 15% ?!
otprilike rekosmo isto

Boki78

Post by Boki78 »

Da ne bih otvarao novu temu, postujem ovde.Bio sam danas na besplatnom tehnickom pregledu u ovkiru akcije amss-a.Naravno poklonu se u zube ne gleda, pa ih ne bih kritikovao, a i nasli su mi da mi zadnji levi tocak koci ko palacinka po teflonskom tiganju :D Da li postoji negde posten tehnicki pregled, ne zbog registracije mislim zbog sebe i svoje bezbednosti? Secam se da je pre na Dorcolu bila neka masina koja je opasno maltretirala auto, mlatila mu tockove u raznim pravcima, i dobijao se pismeni izvestaj.Da li toga jos ima i koliko se krecu cene?

Rale
Automobil: Samara 1.5 21083

Post by Rale »

Boki78 wrote:Da ne bih otvarao novu temu, postujem ovde.Bio sam danas na besplatnom tehnickom pregledu u ovkiru akcije amss-a.Naravno poklonu se u zube ne gleda, pa ih ne bih kritikovao, a i nasli su mi da mi zadnji levi tocak koci ko palacinka po teflonskom tiganju :D Da li postoji negde posten tehnicki pregled, ne zbog registracije mislim zbog sebe i svoje bezbednosti? Secam se da je pre na Dorcolu bila neka masina koja je opasno maltretirala auto, mlatila mu tockove u raznim pravcima, i dobijao se pismeni izvestaj.Da li toga jos ima i koliko se krecu cene?
Imas TP u Autoservisu KILER, ulica Tosin Bunar, sa desne strane ako ides od Studentskog grada prema Zemunu. Kontrola kocnica i amortizera na autu je besplatna, ako ih castis za pice odstampace ti oba grafika. Jedino sto su kod njih kriterijumi po novom zakonu, kao sto sam pisao u prethodnom postu.
Ma, pusti Kadilak bolji je Ladilak!

Boki78

Post by Boki78 »

Super! Hvala za info, a taman i moram da proverim kocnice nakon sto prodju servis :)

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Evo da više ne kukate kako oće da vas orobe za četiri zimske
Prema novom pravilniku:
"Zimske gume obavezne od 1. novembra do 1. aprila samo kada je sneg, led i poledica na kolovozu".

Boki78

Post by Boki78 »

Gotivno, tad i inace ne vozim :lol:

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood »

Ja kupio auto sa vec namontiranim svesezonkama, sad mogu da mi...

Bruyoni, 'de to procita, majke ti? Ne lici mi na pravnicku recenicu uopste. Daj link (al' da nije Vukajlija):)

bruyoni

Post by bruyoni »

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Zna li neko kolika je granična dubina šare za letnje gume ? Za zimske piše 4mm.

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

1 mm.

bruyoni

Post by bruyoni »

1,6 mm ali je i to već jako nebezbedno naročito po mokrom drumu

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

OK, nebih nikada ni čekao 1mm nego na Yugu imam oko 3mm na sve 4 pa sam hteo da vidim mogu li još ovo leto da se vozim s njima.

Post Reply