Pomoć. ne rade mi štop svetla. Hvala na savetima unapred.

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Re: Pomoć. ne rade mi štop svetla. Hvala na savetima unapred.

Post by bruyoni »

Desetka ima štopaljke na poklopcu gepeka?

Proveri snop koji ide u poklopac verovatno je negde od savijanja pukla žica

sinisa1981
Automobil: Lada 110 15 16v

Post by sinisa1981 »

bruyoni wrote:
Sun Mar 29, 2020 2:28 pm
Desetka ima štopaljke na poklopcu gepeka?

Proveri snop koji ide u poklopac verovatno je negde od savijanja pukla žica
Ova nema fabrički tu štopaljku. Ima one klasične .Međutim sad mi ne radi ni sat ni onaj indikator pored sata. Radilo je sve kad je pre neki dan pao sneg, kako se osušio auto od onda štopaljke ne rade. Uzmem wd sprej i poprskam sve kablove, baš ih dobro isprskam tu kod volana i snop kablova kod papučice gasa, od onda ne radi sat i indikator. Prekidač za štopaljke uopšte sad i ne dobija struju. Izgleda da nisam trebao sve da isprskam sprejom. Ne znam... :?

bruyoni

Post by bruyoni »

Za klasične i pitam, da li su kako kod 112 u poklopcu gepeka ili sa strane? I mani se prskanja vidiš da se ništa ne postiže samo ćeš da zamastiš sve i možda izazoveš požar

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

bruyoni wrote:
Mon Mar 30, 2020 4:28 pm
Za klasične i pitam, da li su kako kod 112 u poklopcu gepeka ili sa strane? I mani se prskanja vidiš da se ništa ne postiže samo ćeš da zamastiš sve i možda izazoveš požar
U poklopcu gepeka. Ne prskam više ništa tim wd sprejom. U suštini to za prskanje wd sprejom sam pročitao ovde negde na nekom postu. i da znaš da si u pravu samo sam sve zamastio.

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

našao sam puno žica koje ne vode nigde, tj ja ne znam kuda vode, samo su precvikane i oblepljene izolirkom. tu sam ih našao gde je najveći snop kablova. ima jedna crna žica ide iz nekog releja ili čega već nije čak ni izolovana, samo tako visi bezveze. Tu je neki problem, kod tih snopova žica, inače trepere mi sva svetla. smo kad je motor uklkučen, ide Lada kao metak al ima problem sa strujom, verovatno je nešto što bi električar brzo uradio ali niko ne radi sad da bih mogao da je odvezem tako da moram sam.

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

sinisa1981 wrote:
Mon Mar 30, 2020 7:16 pm
našao sam puno žica koje ne vode nigde, tj ja ne znam kuda vode, samo su precvikane i oblepljene izolirkom. tu sam ih našao gde je najveći snop kablova. ima jedna crna žica ide iz nekog releja ili čega već nije čak ni izolovana, samo tako visi bezveze. Tu je neki problem, kod tih snopova žica, inače trepere mi sva svetla. smo kad je motor uklkučen, ide Lada kao metak al ima problem sa strujom, verovatno je nešto što bi električar brzo uradio ali niko ne radi sad da bih mogao da je odvezem tako da moram sam.
uslikaću taj snop i te žice koje su precvikane pa ću ih staviti ovde u post. Hvala druže na savetima

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

sinisa1981 wrote:
Mon Mar 30, 2020 7:17 pm
sinisa1981 wrote:
uslikaću taj snop i te žice koje su precvikane pa ću ih staviti ovde u post. Hvala druže na savetima
evo slika jedne žice koja ide iz nekog uređaja, releja, ne znam, precvikana je i samo obmotana izolir trakom, žica je crne boje.
https://imgbbb.com/image/TrPXO2
https://imgbbb.com/image/TrPN15

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

sinisa1981 wrote:
Thu Apr 02, 2020 7:05 pm
sinisa1981 wrote:
Mon Mar 30, 2020 7:17 pm
sinisa1981 wrote:
evo slika jedne žice koja ide iz nekog uređaja, releja, ne znam, precvikana je i samo obmotana izolir trakom, žica je crne boje.
https://imgbbb.com/image/TrPXO2
https://imgbbb.com/image/TrPN15

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

žica i uređaj se nalaze sa strane suvozača tj kad se otvori onaj deo sa sztane suvozača. Nadam se da sam dobro objasnio. Ako neko zna čemu služi ta žica bio bih mu zahvalan da mi napiše. Hvala

Pane
Automobil: lada 110 8li

Post by Pane »

Prvo, niko nije napisao da se WD sprej koristi za kontakte, vec kontakt sprej jer je to je za elektriku, a WD je za podmazivanje. Ima ga da se kupi u svakoj dobroj trgovini. A sto se tice zice, to ne lici na ono sto vidim na mojim kolima. Cini mi se da je tu bilo dosta improvizacija, pa se treba i u ovom delu pomuciti i otkriti sta se tu radilo i zbog cega, a i dali ima veze sa konkretnim problemom. Cak mi se cini i da su releji kod suvozaca izvrnuti, sto upucuje na neke intervencije. Inace, kontakti kod stopova su vrlo nezni i savitljivi. Trebaju biti dobro pricvrsceni. U najmanju ruku fazometar sa stipaljkom i pokrenuti istragu.

bruyoni

Post by bruyoni »

WD ni za podmazivanje ne treba koristiti. Ta crna kutija što si slikao je kontrolna jedinica alarma koja po svemu sudeći nei ne radi jer mi se čini da su joj senzorske žice presečene. Možda samo radi kao centralna brava.

sinisa1981

Post by sinisa1981 »

bruyoni wrote:
Thu Apr 02, 2020 10:51 pm
WD ni za podmazivanje ne treba koristiti. Ta crna kutija što si slikao je kontrolna jedinica alarma koja po svemu sudeći nei ne radi jer mi se čini da su joj senzorske žice presečene. Možda samo radi kao centralna brava.
Pa da tu sam se zeznuo, od tada tj od podmazivanja wd sprejom mi pola stvari ne radi. Ali radi mi alarm. Tj uključivanje i isključivanje daljinska kontrola i čuje se svuk alarma. Moguće je da su senzori udarca tj reakcije na alarm.

Cika Stevan
Automobil: L110

Post by Cika Stevan »

Svasta je moguce kad naknadno neka druga ili treca osoba ugradi alarm ili centralku. Naravno da zadnji kornsik pojma nema sta se desavalo ranije (ako mu vlasnik ne prenese). Veca je zezancija kad mu alarm vise ne treba i umesto da ga lepo otspoji, skine ga instalaciju na staro. On jednostavno presece kablove koji mu ne trbaju, namota trake, a ti se misli sta se desilo kada odseceni kablovski krajevi dobiju vlagu ili ulje. Sigurno ce napraviti neki nepredvidjeni medjuspoj, gde ne bi trebalo da bude. To je otprilike ono sta sam onako grubo naredjao - nagadjao i u ovom slucaju. Mozda i gresim, ali sigurno ne puno.

Post Reply