Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk

Post by aleko-2141 »

Proveriti i samu posudu, bilo je problema i sa njom, trebas isprati sistem, ko zna sta je zapuseno i voda ne pravi krug kako treba

branko111
Automobil: lada111

Post by branko111 »

Bila je destilovana voda, danas sam dodao g12 i smanjio je tacku vrenja pa je bolje stanje, tjs samo je vlazilo oko cepa, doduse cuvao sam ga na gasu, nisam mnogo dizao temp motora.

Buni me sto kad upalim auto smanji se nivo u posudi puno,a kad iskljucim podigne..dal ovako treba? Nesto sam zaboravio :oops: Da nije dihtung glave motora? Inace treba da odem do servisa da zategnu glavu motora, jer mi je tako receno kad sam radio ventile, mada nisam presao vise od 20 km od tad :D
Ispracu ceo sistem.

Da li je moguce da prednji amortizeri odu na 45 k doduse auto je 2002.
Drma mi u voznji :x Kako se utvrdjuje da je amortizer uzrok, da li mora specijalizovani servis ili obicni mehanicar?

Sve u svemu dosta sitnica da se urade, ali generalno auto je ok posle 4 godine stajanja.

Menjacu sutra zupcasti kais za svaki slucaj, mada sam detaljno pregledao stari, deluje ko nov, svi roleri vrte ok.
Na sta treba da pazim ako moze neki tips, ruski mi los mada ima sjajnih filmica na YT. Hvala :prvi

branko111

Post by branko111 »

Izgleda da sam nasao gde idu ona bela silikonska creva, da li neko zna koji je ovo deo i za sta sluzi? Ima dva pipka suplja, kao neki motorcic deluje, i prikljucak za struju.
http://postimg.org/image/tj9dyctfv/

Ovaj drugi link, nikako da pogledam koji je ovo deo, neki filter?

http://postimg.org/image/5v244a1aj

Hvala :prvi

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

Taj prvi link, to nije bilo na mojoj Ladi i očigledno je vezano s većim brojem vakumskih crijeva. A ako ima priključak za struju, onda bih rekao da je neki ventil.
Taj drugi link, to je filter benzinskih para (mislim da se zove Adsorber ili tako nešto).

Nikada ne vozi na običnoj vodi moderne aute, jer isparava i onda se počnu praviti zračni čepovi i raste tlak u sistemu (pogotovo ako ti je neispravan čep na posudi antifriza).
Upali auto s otvorenom posudom i gledaj mlazove koji dolaze kroz ove tanke cjevčice u posudu (ima ih dvije). Moraju biti kontinuirani mlazovi bez balončića. Ako ima balončića u tim mlazovima znači da imaš zraka u sistemu. Zrak je normalan nakon izmjene antifriza prvih min-dvije i onda se mora sam odzračiti i raditi bez zraka. Ako ti je stalno zrak u tim mlazovima, to bi moglo biti do vode.

Amortizere možeš sam testirati. Stisneš auto na jednom kraju i ako se ljulja kada ga pustiš znači da je otišao amortizer. Također ako ti gubi cestu pod točkovima preko grba ili kod naglog starta, također loš amortizer. Amortizeri nisu jedan od elemenata koji ili radi ili ne, oni vremenom gube na funkciji i sam možeš odlučiti da li je došlo vrijeme zamjene (osim ako se auto valja po grbama kao lađa po valovima, onda je vrijeme zamjene već davno prošlo), ovisno šta očekuješ od auta. Iz iskustva ti mogu reći da kvalitetni amortizeri jako puno pridonose upravljivosti automobila i držanju na cesti.

Što se tiče drmanja u vožnji, to ne može nikako biti od amortizera. Kada je amortizer loš, auto će se više ljuljati po neravnoj cesti, ali ga ne drma amortizer nego cesta, posao amortizera je da smiri auto. Ako ti baš drma po ravnoj cesti, to ti može biti od nebalansiranih točkova ili loše geometrije, ili može drmati i motor ako radi nepravilno.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

branko111

Post by branko111 »

rascho wrote:Taj prvi link, to nije bilo na mojoj Ladi i očigledno je vezano s većim brojem vakumskih crijeva. A ako ima priključak za struju, onda bih rekao da je neki ventil.
Taj drugi link, to je filter benzinskih para (mislim da se zove Adsorber ili tako nešto).

Nikada ne vozi na običnoj vodi moderne aute, jer isparava i onda se počnu praviti zračni čepovi i raste tlak u sistemu (pogotovo ako ti je neispravan čep na posudi antifriza).
Upali auto s otvorenom posudom i gledaj mlazove koji dolaze kroz ove tanke cjevčice u posudu (ima ih dvije). Moraju biti kontinuirani mlazovi bez balončića. Ako ima balončića u tim mlazovima znači da imaš zraka u sistemu. Zrak je normalan nakon izmjene antifriza prvih min-dvije i onda se mora sam odzračiti i raditi bez zraka. Ako ti je stalno zrak u tim mlazovima, to bi moglo biti do vode.

Amortizere možeš sam testirati. Stisneš auto na jednom kraju i ako se ljulja kada ga pustiš znači da je otišao amortizer. Također ako ti gubi cestu pod točkovima preko grba ili kod naglog starta, također loš amortizer. Amortizeri nisu jedan od elemenata koji ili radi ili ne, oni vremenom gube na funkciji i sam možeš odlučiti da li je došlo vrijeme zamjene (osim ako se auto valja po grbama kao lađa po valovima, onda je vrijeme zamjene već davno prošlo), ovisno šta očekuješ od auta. Iz iskustva ti mogu reći da kvalitetni amortizeri jako puno pridonose upravljivosti automobila i držanju na cesti.

Što se tiče drmanja u vožnji, to ne može nikako biti od amortizera. Kada je amortizer loš, auto će se više ljuljati po neravnoj cesti, ali ga ne drma amortizer nego cesta, posao amortizera je da smiri auto. Ako ti baš drma po ravnoj cesti, to ti može biti od nebalansiranih točkova ili loše geometrije, ili može drmati i motor ako radi nepravilno.
Evo sad sam testirao opet. Evo sta se dogadja. Do 90 i neki stepen iz posude ide para pomalo, vlazi na cepu, dok radi motor nista se ne desava. Cim ugasim nivo u posudi ide do cepa i pocinje da izbija tecnost!

Odmah upalim padne nivo i ne izbija nego opet para pomalo.

Sta li ovo moze da bude i zasto je u vezi sa pokretanjem motora ovako drasticno nivo u posudi? Da nije otislo nesto u motoru, mada dobro vuce

Napominjem da ventilator pali kad treba, a sva creva u sistemu su vruca, znaci otvara termostat.

Ali zasto skoci nivo do vrha posude kad ugasim motor i odmah padne cim upalim :mrgreen:
Last edited by branko111 on Mon Jun 06, 2016 7:10 pm, edited 3 times in total.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Da nisu pogrešno povezana neka creva, na hladnjaku recimo, pa da tečnost kruži u pogrešnom smeru?
Trebalo bi da crevo iz motora, tj vruć antifriz, idu na gornji priljučak hladnjaka, a povrat na donju.

branko111

Post by branko111 »

Dare wrote:Da nisu pogrešno povezana neka creva, na hladnjaku recimo, pa da tečnost kruži u pogrešnom smeru?
Trebalo bi da crevo iz motora, tj vruć antifriz, idu na gornji priljučak hladnjaka, a povrat na donju.
Nisu, pogledao sam. Citam po netu da razlog moze biti dihtung glave motora ili stari antifriz koji je pojeo alu glavu motora ili naprsline na glavi motora. Izgleda da sam nahebo..

Ostaje mi da isperem sistem, eventualno zamenim termostat(mada otvara) i oprostim se od auta ako ne uspe. Nema se za otvaranje motora.. :cry:

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

A je si probao da kad ugasiš samo malo odvrneš čep da vidiš da li će se.rasteretiti sistem?

branko111

Post by branko111 »

choksi wrote:A je si probao da kad ugasiš samo malo odvrneš čep da vidiš da li će se.rasteretiti sistem?
Kad ugasim nivo vode od minamalnog bukvalno se popne odjednom i izbija kroz cep, nije to prskanje nego prelivanje.Naravno da je neka temperatura vrela to bi sigurno izbilo krvnicki.Ovako samo preliva inace boja je totalno braon,mulj. Cep sigurno nije idealan ali problem je zasto kad se ugasi odjednom od min tecnosti u posudi skoci da preliva, cim kresnes pada opet na min nivo.
Sutra perem pa sta mi Bog da.

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

Ako je boja braon onda gotovo sigurno miješa ulje i vodu, što će reći da je riknuo dihtung glave.
Ali nije ti to toliko skupo da bi se odrekao auta zbog toga.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

branko111

Post by branko111 »

A da nije braon od korozije i petogodisnjeg stajanja? Ipak bi ulje se videlo kao masnoca u vodi, ili gresim?

Ajde da isperem sistem, jbg istrosio sam se vec zestoko, glava ce sacekati.

Moze li mi neko preporuciti dobrog majstora za Ladu i otvaranje motora u Beogradu, ako ne ovde na pm?
Hvala kolege.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Prljavština se mora separatisati, kad istačeš uzmi pola litre u nekuflašicu ako je ulje plivaće na površini a ako je prljavština potonuće. Ja bih pre probao sa dooobrim ispiranjem sistema, idealno nekom protočnom pumpom ako se ne žele skidati hladnjaci, obzirom da nivo ulja ne opada značajno i da auto dosta dugo nije pomeran pa je sistem sigurno korodirao plus ko zna šta je od antifriza stajalo unutra i koliko je kiselo postalo pa otuda braon/crvenkasta boja.

Boki78

Post by Boki78 »

Altnjanin ima masjtore koji su korektni i radili su u ladinom servisu bas sa 11x ladama te imaju iskustva. Nalaze se na Zarkovu, iz mog nekog iskustva su OK. Ima svakako i drugih ali ja ni jednog ne znam da ce zeleti da ti uzme auto ako mu samo banes u servis. Prosto Lada je zurka u najavi, a oni jure da zarade i plate sebi zivot, koliko god da zele ne mogu da trose vreme proucavanje koji deo za nju valja a koji ne koji ce da crkne odmah, koji za mesec dana a koji ce biti ok, za narucivanje istih iz Rusije i sl. Sto se ostalih tice, imas specijalizovane servise koje ti zdusno prporucujem da zaobidjes barem po Beogradu i lokal eksperte jos vise od njih ...

branko111

Post by branko111 »

Ok hvala. Uzeo sam neka sredstva za ispiranje pa cu uraditi sve korektno, ako ne pomogne, s obzirom da otvara termostat, grejanje radi, ventilator pali.. onda je jasno sta je posredi i sta sledi.
Za Lada servise se slazem.

branko111

Post by branko111 »

Isprao sam sistem, nabio sam slauf u posudu izaslo je boga oca braon tecnosti iz hladnjaka.
E sad, na hladan motor, nije ceo dan paljen, kad sam otvorio cesmicu na hladnjaku, isteklo je sve iz posude odmah. Kako je moguce da je na hladno otvoren termostat?

I drugo, u posudi sam nasao veliki feder, mali federcic kao od hemijske i dva plasticna prstena. Jedan je slomljen i hvali trecina tog plasticnog dela, da li je moguce da je slomljen deo otisao u veliko crevo i zeznuo termostat, tjs da sve ovo pravi neispravni termostat. Ulje nisam nasao u ispranoj tecnosti,a sto kaze Briony ne trosi ulje, pa se nadam da je ovo dobar znak.

Nisam pametan sta da uradim a da ne ulazem dzabe u termostat ako je ipak dihtung glave.

Inace, probao sam da testiram nikako da ugrejem auto preko 90 vozio po dvoristu pola sata, ode benzin pa cu probati sutra.
Ali deluje da kad se priblizi 90 i ugasi auto, opet dize nivo u posudi.

Bas ovo misteriozno sve kod mene..

:lol:

Post Reply