Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

branko111
Automobil: lada111

Re: Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk

Post by branko111 »

Ok hvala.Ima dosta podataka, pa da krenem cim stignem.

Evo ovaj pipac gde je bilo belo crevo, zaokruzeno, a gde ide drugi kraj nemam pojma. Zapravo kao da je taj pipac bio zapusen da ne ulazi vazduh jer vidim crevo je neprohodno, mada je iseckano. A kako je iseckano pa pojelo ga nesto :lol:
http://postimg.org/image/6ojroh1pn/

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

branko111 wrote:Ok hvala.Ima dosta podataka, pa da krenem cim stignem.

Evo ovaj pipac gde je bilo belo crevo, zaokruzeno, a gde ide drugi kraj nemam pojma. Zapravo kao da je taj pipac bio zapusen da ne ulazi vazduh jer vidim crevo je neprohodno, mada je iseckano. A kako je iseckano pa pojelo ga nesto :lol:
Upravo taj pipac je začepljen na starijim modelima, a mislim da na novijim vodi negdje. Što će reći mogao bi ga začepiti, ali svejedno će ti vući zrak na tom drugom kraju gdje je crijevo išlo.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

branko111

Post by branko111 »

rascho wrote:
branko111 wrote:Ok hvala.Ima dosta podataka, pa da krenem cim stignem.

Upravo taj pipac je začepljen na starijim modelima, a mislim da na novijim vodi negdje. Što će reći mogao bi ga začepiti, ali svejedno će ti vući zrak na tom drugom kraju gdje je crijevo išlo.

Pored tog ima jedan koji je fabricki zapusen.

Evo danas sam probao da istekam kablove sa modula paljenje/razvodnika. Kada jedan izvadim blago se promeni zvuk motora.Medjutim drugi kad izvadim gasi se auto. Treci i cetvrti ne gasi se,ali baca varnicu po bloku motora(govorim o varnici iz modula paljenja).Inace svi imaju varnicu(iz modula paljenja)...pretpostavljam da ovako treba?

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

To jedino ako je u autu nekada bio TNG jer zaista ne znam za šta bi još jedan izvod za vakuum, pored regulatora pritiska, bio u upotrebi.
Prov utvrdi šta i kako šišti tj gde uvlači falš vazduh pa onda rešavaj probleme koji se možda pojave

branko111

Post by branko111 »

Ok. Danas cu da rasklopim ceo sistem gde je leptir gasa i ta creva pogledam detaljno i procistim.

Ima li neka opasnost da ostetim neki osetljivi deo ili senzor tu, da mi ukazete, posto ruski slabo razumem mada ima lepih filmica na YT?

rascho

Post by rascho »

branko111 wrote:Evo danas sam probao da istekam kablove sa modula paljenje/razvodnika. Kada jedan izvadim blago se promeni zvuk motora.Medjutim drugi kad izvadim gasi se auto. Treci i cetvrti ne gasi se,ali baca varnicu po bloku motora(govorim o varnici iz modula paljenja).Inace svi imaju varnicu(iz modula paljenja)...pretpostavljam da ovako treba?
Da utvrdimo da li sam dobro shvatio. Kada makneš kabel sa svjećice na trećem ili četvrtom cilindru skače iskra između modula paljenja i bloka?
Ako je tako onda ti definitivno probija na modulu paljenja i treba ti novi.
Naime, kada ti je kabel spojen na svjećicu iskra će u većini slučajeva skočiti na svjećici, jer struja uvijek traži put s najmanjim otporom. No međutim ako je izolacija stradala na modulu paljenja, u nekim uvjetima će iskra preskočiti tu gdje je izolacija stradala, dakle neće na svjećici i neće doći do paljenja iskre u cilindru, što ćeš osjetiti kao trzanje u vožnji, a pošto ne sagoreni benzin onda završi u auspuhu, može doći i do naknadnog zapaljenja tog benzina, što ćeš čuti kao pucanje iz auspuha.

Da bi ovo potvrdio možeš probati navečer parkirati auto na mračno mjesto i u leru, dok ti neko turira, ti gledaš da li iskra skače negdje gdje ne treba. Sve to radiš sa spojenim kablovima naravno.
E sada ne znam da li je kod tebe 16v ili 8v, ali ako je 16v, tj. imaš svjećice spuštene u cjevčicama, onda možeš skinuti tu gornju okruglu gumu sa kablova, tako da možeš vidjeti i unutar cjevčica da li negdje baca iskru (ta guma inače zatvori cjevčicu s gornje strane i ne vidiš unutra dok ne makneš kabel).

Ako je moja početna pretpostavka pogrešna, onda zanemari čitav ovaj post.

rascho

Post by rascho »

branko111 wrote:Ok. Danas cu da rasklopim ceo sistem gde je leptir gasa i ta creva pogledam detaljno i procistim.

Ima li neka opasnost da ostetim neki osetljivi deo ili senzor tu, da mi ukazete, posto ruski slabo razumem mada ima lepih filmica na YT?
Nema nikave opasnosti. Na leptiru gasa su samo ler motorić i senzor položaja leptira. I jedan i drugi su poprilično robusni i morao bi ih lupiti čekićem da nešto zajebeš.

Jedino možda ne bi bilo zgorega da imaš pri ruci zamjenska crijeva (ili bar drugi auto s kojim možeš trknuti kupiti crijevo), jer se ta crijeva znaju stvrdnuti pa pući kada ih skidaš, ovisno o njihovoj starosti.
To je bar moje iskustvo (a nije isključivo Ladin problem, i na XMu mi se isto dešava).

branko111

Post by branko111 »

Ok. Delovala su dosta zilavo, videcemo :D

branko111

Post by branko111 »

Ipak je svecica bila, varnice bacaju iz modula paljenja medjutim, ustanovio sam da je jedna bela totalno ostale su pocrnele isprljane od sagorevanja. Dobro je sto modul baca varnicu na sva cetiri izvoda, to bi znacilo da je on ispravan? Jel?

E sad desava se nesto interesantno.

Znamo da na hladno lajka pali ko mina posle tesko, medjutim kad istekam iz svecice/modula kabal broj 4 ugasi se auto. I kad vratim kabal pa onda upali ko mina. Ovo se desava nekoliko puta kad probam, tjs uvek upali iz prve!

Rasho,Bryoni ne bi trebalo za vas da ovo bude misterija?

Ps. Ova sto ne radi svecica bila je blago masna od ulja, mislim da ulje ulazi po malo ispod one kape ventila.

rascho

Post by rascho »

Jesi li zamijenio sve 4 svjećice? Jesu li s tim uklonjene nepravilnosti u radu (trzanje i eksplozije)?
Svjećice bi morale biti pepeljasto sive kada je sagorjevanje pravilno. Ako su baš crne to je znak prebogate smjese.
To curenje ulja u cilindar definitivno moraš srediti, jer će ti ta svjećica stalno otkazivati.

Što se tiče ovog paljenja iz prve kada se auto sam ugasi, a ne na ključ, to baš i nije elementarno, ali moglo bi biti povezano sa crnim svjećicama, odnosno prebogatom smjesom.
Prebogata smjesa može biti zbog loših injektora, zbog loše lambda sonde, zbog regulatora tlaka goriva (vezano za ona crijeva što su ti otkačena), loš TPS, a vjerojatno i još ponešto.

Ne bi bilo loše to priključiti na dijagnostiku i u vožnji pratiti signal lambda sonde pa vidjeti šta je sa smjesom.

branko111

Post by branko111 »

Mozda nisam dobro objasnio ovo za paljenje.

Dakle kad izvadim iz svecice ili drugi kraj kabla iz modula broj 4 auto se ugasi.
Onda ga vratim i upalim normalno na kljuc, i auto kresne iz prve. Ovo sam probao nekoliko puta i uvek kresne iz prve. Inace iz prve kresne samo kad je hladan, posle vec drugo paljenje vergla i tesko upali.

Ali dobro, ovo samo kao interesantni dogadjaj..koji mozda nesto ukazuje.
Svakako se bacam na posao da zamenim i cistim sta treba,pa da vidimo.. :)

branko111

Post by branko111 »

Zamenio svecicu i auto ko zmaj. :D
Nestalo je i zvizdanje.

Cudno da Boshova nova crkne sama od sebe...doduse sedela je cetri pet godine u motoru :?
Hvala ljudi mnogo ste mi pomogli 8)

E sad novi problemi, pa molim za misljenje.
Auto kad je vruc pali ko mina, nakon nekoliko minuta posle gasenja, vec vergla malo duze. Sta ovo moze da bude?

Nakon pet min voznje probija mi vrela voda iz posude,a motor kad se pipne nije vreo 80stepeni pokazuje, da nije termo davac? Ventilator se izgleda ne ukljucuje, sta mislite sta je u pitanju?

U vezi onog tresenja auta,sad od kad sam resio svecicu mnogo manje ali evidentno da ga ima, pojacava se kad idem blago nizbrdo, na sta vam ovo lici drage kolege?
Gledao sam dole gumice su uglavnom sve ok, da nije amortizer?
45 k presla :mrgreen:

branko111

Post by branko111 »

Rasho, Brioni :prvi ako naletite, imam problem curenja vrele vode iz ekspanzione posude.

Ventilator ukljucuje na 90 i nesto, medjutim kad ugasim auto, napuni ekspanzionu do vrha i pocne curenje. Cim upalim auto, nivo se smanji. Gumene cevi su svuda tople.

Odakle da krenem, ako moze savet, ispao sam iz stosa, a vidim nema slicnih situacija na forumu.

Hvala :)

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Od čepa koji je zaribao

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Do kog nivoa puniš posudu? takođe u kakvom stanju je hladnjak (zapušen, prljav spolja...) i šta je stavljeno kao rashladna tečnost?

Post Reply