regulator pritiska goriva

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

Post Reply
altinjanin
Automobil: lada 112 16v

regulator pritiska goriva

Post by altinjanin »

Da li je neko menjao ovaj deo?
Image
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Re: regulator pritiska goriva

Post by vladista »

Jesam ja...dok nisam ubacio karb :-) Sto?

altinjanin

Post by altinjanin »

Kakve si simptome imao dok nisi promenio?Cackam po ruskim sajtovima,a pomogao mi je Milanovic986,i pokusavamo zajedno da resimo moj problem,zasto nece da pali iz prve,kada je hladan motor,a kada je vruc,pali ali kao sa malom zadrzicom,upali on,ali dosta duze mu treba....

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by vladista »

Nije hteo da prima gas kako treba...tj.tecno on dodaje gas ali osecas kao da nema punu snagu......lako ga je proveriti ima na kraju raila(sa njegove suprotne strane) sisica kao za duvanje guma...tu se prikaci aparat i vidis pritisak...trebao bi biti kolko se secam oko 4 bara.....senzor temperature tebe zeza ili senzor radilice,mozda anlaser koji sporije vergla.....ona ne pali varnicu na svecici dok radilica ne dostigne 400 obrtaja minimum...a to joj anlaser daje.... Nisam u paljenju osecao nikakvu razliku,sem sto je nekad hladan znao da upali radi kratko i ako ne das gas on se ugasi ,nece da odrzi ler na hladnom motoru

Samarij
Automobil: lada, chevrolet

Post by Samarij »

:cool jesi proverio vakuum crevo do regulatora? Kako si ustanovio da je ovo greška? Vidim,da sumnja vodi na dovod goriva, benzina. Ako imaš kojeg majstora sa manometrom, neka ti proveri pritisak na rampici sa brizgaljkama. Ako se normalno vozi na benzinu dulje vreme, mislim,da nije greška na dovodu goriva(benzina).ovo ti je moja teorija. :)

altinjanin

Post by altinjanin »

Sve ostali je provereno i nije 100 posto,pa trazim jos sta moze biti uzrok.Nemam ja problem sa benzinom,auto ide kao blesav,isto i na plin,ali kada je prvo paljenje u pitanju,ja dam kontakt,cujem pumpu,zavergla,brzo vergla,nije anlaser takodje,ali kao da ga nesto ugusi,zatim opet dam kontakt i upali kao sto bi trebalo iz prve.Sumnjam na taj regulator pritiska,ili na ulozak pumpe,jer su merili jednom prilikom,stavili crevo tamo na kraj kod brizgaljki,i kada sam dao kontakt bilo je 300,i posle padne na nulu,ali nisu bili sigurni.

igic

Post by igic »

Regulator pritiska se jednostavno proverava, a to sam video kod majstora :D
Naime kada je izvukao crevo koje ide na regularor i iz koga dolazi vakuum iz usisne grane
pocurilo je gorivo, koga sa te strane regulatora (membrane) ne bi uopšte trebalo da bude.
Zamenio ga je i sada ide ko nova, simptomi su bili nepaljenje pri hladnom vremenu,rad na benzinu je bio kao van takta ili ko na tri cilinrdra...

čikaVelja
Automobil: lada 111

Post by čikaVelja »

Imam i ja sličan problem ali nisam siguran šta je u pitanju....Auto pali na hladno super i drži obrtaje između 1000 i 1500obr/min(dok se ne zagreje) merio sam sam na hladnom paljenju i pritisak goriva koji je bio 1,8 bara,auto radi ko sat,bez potresa,trokiranja i ostalo...dodavanjem gasa javlja se trokiranje i nepravilan rad i obrtaji padno skoro da se ugasi motor a pritisak ostane na 1,8 stiskanjem više puta pedalu gasa kratko i brzo podigne obrtaje i na 3000-4000obr i tu radi dobro a pritisak goriva se popne na 2 bara i ne prelazi taman nabio obrtaje u 6000.Puštanjem gasa obrtaljka se vrati na 2000obr. i tu stoji i prima gas sve dok ne kreneš da voziš,onda dođe i do gašenja motora ali pritisak ostaje 2 bara sve vreme....i naravno check engine se upali nakon prvog dodavanja gasa posle paljenja motora...kad se zagreje onda teže malo pali potrebno je stiskanje gasa više puta da bi upalio....problem je u sistemu goriva....može biti pumpa ili regulator kako je moguće proveriti ih osim da ih ne zamenim pa tako nađem kvar jer nemam u blizini ni jedan otpad sa koga bi skidao i menjao delove i došao do kvara

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

ovde je jedna od daleko najkritićnijih stvari senzor ler gasa, ili potenciometer.. možda je i on kriv, možda je nešto drugo od elektronike... ja sam ga pre mesec dana menjao.(napisaono imaš u mojoj temi..lada 111 iz SLO) Najbolje je da ga isključiš, ako sve ostalo radi, radit če ti bez njega normalno, osim potrošnja bude veča...
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

a da odes lepo na dijagnostiku pa da ocitaju sta joj je?
ovako napamet...ako ti je tacan merac, pritisak ti nije dobar trebao bi biti minimum 2.5 bara...ali isto moze da ti brljavi zbog nepodesene smese na plinu pa to prenosi na rad sa benzinom...a takodje moze biti i TPS...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

čikaVelja

Post by čikaVelja »

jeronimo wrote:a da odes lepo na dijagnostiku pa da ocitaju sta joj je?
ovako napamet...ako ti je tacan merac, pritisak ti nije dobar trebao bi biti minimum 2.5 bara...ali isto moze da ti brljavi zbog nepodesene smese na plinu pa to prenosi na rad sa benzinom...a takodje moze biti i TPS...
Moram ici u svakom slučaju,ali imam problem što hoće da se ugasi,pa sam mislio da probam da je osposobim kod kuće jer je muka živa odvezti je kod majstora jedino da platim šlep :? Nemam plin...

jeronimo

Post by jeronimo »

a gde se ti veseli veljo nalazis?

čikaVelja

Post by čikaVelja »

jeronimo wrote:a gde se ti veseli veljo nalazis?
Niš,Durlan...

jeronimo

Post by jeronimo »

NIŠAUTO TORINO DOO
NIŠ
Bulevar Nikole Tesle bb
018 / 575 055
018 / 575 080 , Fax 018 / 575 049
018 / 575 045
do ovih mozes i da je odguras, a ako imas nekog sa sajlom i autom time ce biti lakse....
p.s. jesi li ikada menjao filter benzina...?

Post Reply