Ventilator hladjaka i struja

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

zmaj145
Automobil: lada112

Re: Ventilator hladjaka i struja

Post by zmaj145 »

Moram cekati,mada sada su sve topliji dani tako da moram ubrzo naci neko resenje za to. vec mi je par puta kljucao. sada pored prve pomoci imam i 5l vode u gepeku. Malo i policiju da napojim ako su zedni

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

druze nemoj takve budzevine pogotovu kad je struja u pitanju. nisi mogao da nadjes toliko tanke instrumente?????????? evo da ti pomognem, uzmi obicnu iglu za usivanje, valjda ce ona da zavrsi posao, gurni je u taj termodavac da napravi dobar kontak i onda izmeri probnom lampop dodirujuci iglom. po simmtomima koje opisujes(da se vent ukljucuje cim skines kablove sa njega ili onako kako si vec sproveo)- ili su ti losi kontakti na njemu ili je on otisao. sto se tice grejanja kablova, takodje sumnjam na lose- labave ili oksidirale kontakte od instalacije ka ventilatoru. proveri kako se okrecu peraja na njemu- ventilatoru, da ne idu slucajno tesko. vibracije ukazuju da su na njemu biksne ili lezajevi( neznam sta ima na njemu) losi i treba ih menjati. takodje proveri ucvrscenost ventilatora na samomm autu, da nije mozda olabavljen. pozz

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by vladista »

Po mom misljenju u instalaciji nije problem,nego u ventilatoru kome su otisle i lezajevi i ekcentrican je i ko zna sta jos- u prevodu nije u osi,pravi veliki mehanicki otpor i povlaci mnogo struje, zbog cega niti moze da dobije toliku struju kad su upaljeni potrosaci,a ni kablovi nisu projektovani za prenos njemu potrebne snage-zato se i greju.....cak nisam siguran ni relej od ventilatora da je projektovan za toliku snagu-pitanje koliko ce i on izdrzati.....menjaj ventilator pod hitno-u njemo je 100% problem.

zmaj145

Post by zmaj145 »

pokusao sam rukom da ga okrenem,idu tesko ali se i ujedno trzaju. sto znaci da je lezaj otisao. kaca malo za kuciste. jel ima negde u Beogradu ili okolini prodavnica koja prodaje kvalitetne delove?

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

Pozovi Beoladu 011/2 196-666 Zemun,pitaj koliko kosta,ili UK komerc Zemun 011/2 106-196,Beolada je zvanicni uvoznik lada,servis,prodavnica,a UK je prodavnica,ali imaju skoro sve
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

... ili pitaj Duleta sa Žarkova ima li neki polovan da je dobar 0641163149
http://www.palvet.webs.com/

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

vladista wrote:Po mom misljenju u instalaciji nije problem,nego u ventilatoru kome su otisle i lezajevi i ekcentrican je i ko zna sta jos- u prevodu nije u osi,pravi veliki mehanicki otpor i povlaci mnogo struje, zbog cega niti moze da dobije toliku struju kad su upaljeni potrosaci,a ni kablovi nisu projektovani za prenos njemu potrebne snage-zato se i greju.....cak nisam siguran ni relej od ventilatora da je projektovan za toliku snagu-pitanje koliko ce i on izdrzati.....menjaj ventilator pod hitno-u njemo je 100% problem.
bas tako, takodje stavi i nov termoprekidac ventilatora- i resen problem. pozz

zmaj145

Post by zmaj145 »

stavio sam nov termoprekidac i nosio sam motor kod majstora. on ga je navinklovao motor,zamenio sve sto je crklo. sada se instalacije ne greje ali i dalje se ne ukljucuje automacki.

zmaj145

Post by zmaj145 »

terao sam auto na dijagnostiku. majstor je rekao da se ne isplati popravljati,kao navodno je otisao kontakt u kompjuteru sto pali ventilator...kada sam je cale doterao auto,ja digao haubu kad ono ima struje na jednoj od zica na dzeku.savetuje mi da uradim na hladnjaku jedan termodavac i da preko njega se pali ventilator. sta mislite?

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by vladista »

to ti je najpametnije........mada proveri relej ventilatora pre toga,to ti je najlakse-mozda se sjb od tog silnog grejanja predhodnog.....ako nije to onda stavljaj termoprekidac.....

zmaj145

Post by zmaj145 »

promenuo je elektricar jedan relej. nalazi se iznad osiguraca za svetla. kaze da je on od ventilatora hladnjaka. zaboravio sam da pomenem u predhodnom postu da kada proveravam dqa li ima struje na dzeku signalna lampica radi samo na + ,a ne na - klemi.

zmaj145

Post by zmaj145 »

Uradio sam na stari sistem da mi se pali ventilator. Sada radi ali se i pusi iz njega. Majstor sto ga je vinklovao i sredjivao kaze da proverim negde koliki je napon struje potreban da bi ventilator radio. 12v ili mozda manje ?

lada-senta

Post by lada-senta »

Evo da se nadovezem na ranije,da ne otvaram novo.
Problem mi je sledeci. Koliko znam,kod lade je na istom osiguiracu ventilator hladnjaka i truba. E pa meni se ventilator ukljucuje redovno ali sirena ne radi,ali ako probam sa drugog napajanja,onda redovno radi. A zato mislim,da nesto ne valja,jer ko cita redovno teme,zna da sam imao problem sa strujom,koji je sredjen sa potpunim remontom elektricnog sistema,koja me kostalo preko 100 Eura. Dosad je bio sve u redu,rekli su mi da treba da menjam senzor toplote motora,one onaj sto je u termostatu,nego onaj ispod. E sad,onaj senzor mi je iznenada proradio,sad nemam sirenu,i nesto pocelo da mi zeza kod ler gasa,nizi je kao bicno,i kad krenem,ako ne pazim,hoce da mi se ugusi motor.....Jel neko imao slicno,da se iznenada nesto proradi,i drugo otkaze,ili da ima ideju sta moze biti iza tih gresaka?

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Moguće je da se radi o dva problema koji nisu vezani, ili ti negde vuče struju pa ti zato slabi i ler-gas.
Iskreno, ja sam imao problem sa ler-gasom , dok mi je bila slaba struja u akutu. Kako sam satvio ispravan - jači akumulator - glava me više ne boli.
http://www.palvet.webs.com/

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

lada-senta wrote:Evo da se nadovezem na ranije,da ne otvaram novo.
Problem mi je sledeci. Koliko znam,kod lade je na istom osiguiracu ventilator hladnjaka i truba. E pa meni se ventilator ukljucuje redovno ali sirena ne radi,ali ako probam sa drugog napajanja,onda redovno radi. A zato mislim,da nesto ne valja,jer ko cita redovno teme,zna da sam imao problem sa strujom,koji je sredjen sa potpunim remontom elektricnog sistema,koja me kostalo preko 100 Eura. Dosad je bio sve u redu,rekli su mi da treba da menjam senzor toplote motora,one onaj sto je u termostatu,nego onaj ispod. E sad,onaj senzor mi je iznenada proradio,sad nemam sirenu,i nesto pocelo da mi zeza kod ler gasa,nizi je kao bicno,i kad krenem,ako ne pazim,hoce da mi se ugusi motor.....Jel neko imao slicno,da se iznenada nesto proradi,i drugo otkaze,ili da ima ideju sta moze biti iza tih gresaka?
Onaj senzor ispod termostata služi da daje temperaturu na instrument tablu. Ako je on neispravan samo će pokazivanje temperature na instrument tabli biti pogrešno, a sve će drugo raditi. Dakle samo je estetski problem,nije funkcionalni. Naravno treba ga držati ispravnim da bi znao točnu temperaturu motora, pa da vidiš da li se pregrijava, ali samo kažem on neće prouzrokovati nikakve neispravnosti u radu motora ili sustava hlađenja.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

Post Reply