Kuckanje ventila ???

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

Post Reply
tibite
Automobil: 110 1.5 Li

Kuckanje ventila ???

Post by tibite »

Pozdrav svima muči me kuckanje ventila na lajci 110Li sa 8 ventila a čuje se i brujanje oko motora. Odneo sam u servis, majstor mi kaže da treba podesiti ventile i da je otišao zaptivač na glavi motora i zaptivač koji ide od motora na izduvnu granu auspuha. Da bi sve to otklonio traži 7.500 din da li je to realna cena popravke ,molim za vaše mišljenje jer koliko ja znam ventili na novim ladama su samopodešavajući....pa sam malo u nedoumici... :?

Pera

Re: Kuckanje ventila ???

Post by Pera »

Na 8 v nisu samopodesavajuci,ista je i glava i blok kao kod Samare,samo sto ima direktno ubrizgavanje,za taj posao ako sve to uradi sa delovima nije puno.
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

To ti je super cena !
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

bgzoka

Post by bgzoka »

Koliko si presao kilometara?

tibite
Automobil: 110 1.5 Li

Post by tibite »

92 100 km-a

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

nije visoka cena za taj posao (bitno je da se ljudski odradi).. iskoristi priliku (cim skidate glavu), da na njoj odradite remont..

joksacetka

Post by joksacetka »

Возим ладу В16 ГТЕ 1500 цм3 и код мене се јавлја када је хладан мотор да се чују да куцкају вентили или болје рећи да звече.
Након што прође минут - два престаје и куцканје.
joksa

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

16v ima hidropodizače (8v nema) a navodno se to može čuti dok ulje ne počne fino teći kroz njih. Posebno može biti izraženo zimi kada je ulje zgusnutije, pa teže teče dok se ne zagrije. Tako sam bar čuo u teoriji, ne znam konstrukciju tih hidropodizača, pa ne znam da li ta teorija "drži vodu".
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by vladista »

Kuckanje ventila moze biti i od neispravnog knock senzora ili loseg kontakta na njemu.....mada na 100 000 km je realno za ocekivati da treba odraditi jedno stelovanje ventila(to je ta kilometraza)-soljice se menjaju i tako se steluje sa odgovarajucom debljinom solje....sad....ako ti je velika razlika u kompresiji na klipovima moze biti i dihtung glave ili rastelovani ventili.....hoce ona da progori ventil izmedju prvog i drugog klipa,gledano od zamajca,pa dolazi do pretakanja kompresije i neravnomernog lera , trzuckanja u cetvrtoj-petoj na 70-80....50 evra je otprilike standardno radjenje i skidanje glave sa tvojim delovima...to mu je sve da promeni tada pod ruku...

gedora

Post by gedora »

joksacetka wrote:Возим ладу В16 ГТЕ 1500 цм3 и код мене се јавлја када је хладан мотор да се чују да куцкају вентили или болје рећи да звече.
prvo nam reci da li je u motor sipano odgovarajuce ulje, i koje?

gedora

Post by gedora »

rascho wrote:16v ima hidropodizače (8v nema) a navodno se to može čuti dok ulje ne počne fino teći kroz njih. Posebno može biti izraženo zimi kada je ulje zgusnutije, pa teže teče dok se ne zagrije. Tako sam bar čuo u teoriji, ne znam konstrukciju tih hidropodizača, pa ne znam da li ta teorija "drži vodu".
da, drzi vodu, tj tacna je ta teorija, ali ne treba dozvoliti kuckanje zbog zgusnutog ulja..

joksacetka

Post by joksacetka »

gedora wrote:
joksacetka wrote:Возим ладу В16 ГТЕ 1500 цм3 и код мене се јавлја када је хладан мотор да се чују да куцкају вентили или болје рећи да звече.
prvo nam reci da li je u motor sipano odgovarajuce ulje, i koje?
Ulje prozvođač Luk oil 10/40 polusintetičko i ranije nije bilo nikakvih problema , prešao sam 147000 km.
joksa

Post Reply