Lada 112 problem

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

dado_bl
Automobil: lada,reno,zastava

Lada 112 problem

Post by dado_bl »

Pozdrav svima,
imam ladu 1,5 16v 2005 godiste,problem mi se pojavio prije 2 dana,pocela je trzati u voznji,ocistim svjecice,promjenim filter goriva,opet isto..ali jucer se ugasila i nece ni da upali,ne prijavljuje check engine na instr. tabli,kad otpojim protokomer uspijem upaliti ali radi na 2 klipa i trokira na davanje gasa,kablove sam provjerio,svi bacaju struju i ni jedan nije ,,probio,, ,uradio sam veliki servis u augustu i stvarno nije bilo nikakvih problema do prije dva dana
molim pomagajte,da dodam i ovo..kad otpojim protokomer prijavi odmah check engine

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Re: Lada 112 problem

Post by jeronimo »

pod jedan, na svim vozilima sa cip bobinom, NIKADA se ne proverava struja odvajanjem kabla, jer napon varnice ide u do 60 000 volti tako da eventualni udar imobilise bar ruku a mozda i jos ponesto. drugo tako obicno dolazi do crkavanja iste(ako nije bila pokvarena sada mozda jeste) tvoj problem je kompleksniji nego sto mislis, jedno pitanje imas li plin ugradjen u kolima i da li se lampica check engine pali kada das kontakt?
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

dado_bl

Post by dado_bl »

nemam plin,a kad dam kontakt prijavi check engine lampicu

dado_bl

Post by dado_bl »

stavio sam svjecicu na kabal i onda sam gledao baca li iskru,drzao sam naravno dobro izolovanim kljestima :)

dado_bl

Post by dado_bl »

i,mjerio sam i kompresiju,uredu je

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

modul paljenja...
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

moze biti i senzor bregaste. nista bez dijagnostike, nesto verovatno postoji ako ne u stalnim - onda u privremenim greskama....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

dado_bl

Post by dado_bl »

e,to mi je i problem :) jer sam vec par puta imao nek druge kvarove i kad god sam odvezao auto u servis oni kad ga spoje na dijagnostiku ne mogu dobiti komunikaciju s ecu,zasto?ne znam,njihovo objasnjenje je da je to prva serija modela...bla bla bla,ja sam u banja luci i oni su jedini servis jbg,a modul je 110 eura,protokomer 160 eura,tako da nemam pojma sta da radim,ne mogu dobiti dio da isprobam jel to kvar a novcanik mi nije dovoljno dubok da mjenjam redom :) evo,raskupusao sam pola auta i trazim i dalje uzrok,jutros sam jedva upalio ali nema pojma da mogu dovuci ga do servisa

dado_bl

Post by dado_bl »

modul paljenja,protokomer,senzor radilice...eci..peci..pec :) sta drugo nego da se nasmijem :D ako promasim i kupim pogresno pao sam bar 200 ojrica

stefanm
Automobil: ford, lada

Post by stefanm »

provera kablova se vrsi merenjem otpora na njima unimerom. to sto baca varnicu kad na kabal postavis svecicu nije sigurna provera kablova. inace, bacanje varnice se uvek proverava sa svecicom postavljenom na kraj kabla (nikad samo kablom na masu), jer to moze izazvati crkavanje raznoraznih stvari. znaci za pocetak izmeri otpor na kablovima (u kiloomima se meri), ako ima neispravnih- zameni. kao drugo, kad upalis auto ako se javi trokiranje (pogotovu ako je na dva klipa), najverovatnije je problem u modulu, ali pre nego sto probas sa drugim, proveri lepo sve kontakte koji dovode struju na njega (naprskaj ih wd-om), ako i dalje ne ide- po meni probaj sa drugim modulom. pored svega toga, ako je u pitanju neki senzor (bregaste, radilice,(neverujem da je od radilice- jer onda ne bi uopste upalio) rashladne tecnosti-ako ga ima lada), ne konrolise se njihova ispravnost kupovinom novih i njihovom zamenom, vec se provera parametara koji oni daju vrsi unimerom pod odredjenim uslovima. znaci unimer u ruke (ako znas da rukujes njime) ili kod majstora koji to zna
budalama uvek treba ustupiti "prvenstvo prolaza"

dado_bl

Post by dado_bl »

ok,javim se cim to odradim,imam unimer a i kontakt sprej

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

koji je to modul paljenja od 110e???Ovde kod nas je 65e
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

bgzoka

Post by bgzoka »

Kod mene je ista Lada samo 2003. Javi u kom si dijelu Banjaluke, pa da probamo da prebacimo modul paljenja od mene. Ja sam imao takvih problema prije par godina i resio zamenom senzora bregaste, ako se dobro sjecam.

Znam i slucaj kada je remen prezupcio sto je uzrokovalo bas te probleme koje navodis (doduse nije Lada bila u pitanju)...

Moj kontakt pogledaj u pm
Last edited by bgzoka on Fri Oct 14, 2011 2:36 pm, edited 2 times in total.

dado_bl

Post by dado_bl »

ne znam koji je modul i ciji,to je cijena u ladinom servisu u banja luci

Iggy

Post by Iggy »

altinjanin wrote:koji je to modul paljenja od 110e???Ovde kod nas je 65e
Mislim da Lada 1,5 16V ima 1 modul, a 1,6 16V ima 4 kom, na svakoj svjećici po jedan i on je 117KM (60€).

Prošle nedelje sam došao iz NS, u Srbiji su cijene djelova niže za 25-30%. :(

Post Reply