Zastita protiv korozije

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

Post Reply
milanovic986
Automobil: Lada 112 1.5 Li '04

Zastita protiv korozije

Post by milanovic986 »

Kupio sam danas Body 930, neki bitumenski premaz za zastiru karoserije. Da li da mazem odmah preko vec pstojece fabrcike zastite, ili da prvo mazem neku podlogu?

Pera

Re: Zastita protiv korozije

Post by Pera »

Od svih zastita sto postoji na trzistu,ta je ubedljivo najgora,koristio je vise puta,prva zima i uglavnom je do proleca vise nema.
Ima mnogo boljih zastita,mada opet kad je vec koristis preko fabricke i nema tolko veze ako otpadne.
Nema nikakve podloge ako ide preko postojece zastite,najbolje bi bilo da se toplim pranjem opere pod,saceka da se dobro osusi,premaze i saceka 24 h da se dobro osusi,i to je to.
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

Sledeci put kuoish Mipu !
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

milanovic986

Post by milanovic986 »

Ma neka izdrzi i 2 godine, ja sam zadovoljan. I ovako cu najverovatnije da se oslobodim ove Lade u skorije vreme.

stefanm
Automobil: ford, lada

Post by stefanm »

naredni put kupi body 999 i razredi je pa nanesi pistoljem za spricanje.. nemas bolje
budalama uvek treba ustupiti "prvenstvo prolaza"

aleksa

Post by aleksa »

milanovic986 wrote:preko vec pstojece fabrcike zastite
Pa jel postoji uopste neka fabricka zastita!? :?
milanovic986 wrote: I ovako cu najverovatnije da se oslobodim ove Lade u skorije vreme.
Otkud sad to,vamo joj pises blogove a sad je teras na dobos. :D

milanovic986

Post by milanovic986 »

Postoji fabricka zastita. Vidim neke naslage na blatobranima, samo sto to nije crna boja kao ovaj Body 930.

Sto se tice onog sajta. Napravio sam ga da nekima, koji imaju slicne probleme kao sto sam ih i ja imao, ukazem na neke stvari i pomognem im da te probleme rese. Kamo srece da sam ja imao gde da procitam nesto vise o tome kad sam kupio Ladu. Raznorazni majsotri mi grdne pare uzese a nisu problem resili.

Iskreno, meni je Lada lepo radila samo prve godine. Zatim su krenuli problemi. Prvo nije htela da pali kad je vruca. Problem je bio samo u onom senzoru ler gasa ali to niko nije znao da mi kaze. Cak sam i modul paljenja menjao bespotrebno. Tada sam ga platio okruglo 100 evra. Na dijanostiku sam isao par puta i svaki put po 15-20 evra dao. Isao sam na ciscenje brizgaljki, pa opet 20-30 evra. I tako, 20-30 evra ovde, 20-30 evra onde, sve dok mi jedan prodavac u radnji nije rekao da problam sa zamenom tog senzora. Doslo mi da ga castim sa 50 evra. Bilo je jos mnogo slicnih gluposti. Tek da nikad nisi miran.

Drugo, isao sam juce u jedan Renault-Dacia salon. Gledao sam i Logana i Taliju. AUtomobili u odnosu na Ladu. Rata bi mi bila ista kao za Ladu dok sam placao. Samo da resim neke stvari i prodajem ja to.

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Problem: Na par mesta na haubi i na dva mesta na krovu počela je da mi se ljuska farba.
Na haubi je, čak na jednom mestu širine za jedan dinar ostalo polje golog lima, bez farbe i tu je lim oksidirao.
Pitao sam prijatelja,limara, šta bi tu teoretski trebalo raditi i on mi je rekao da bi to trebalo ošmirglati, izgitovati i da se ofarbaju hauba i krov.
Međutim, prošle godine (pisao o tome) slomio mi komšija zadnji branik. Kupio je nov i nosio ga na farbanje. U Max Meyeru u V. Stepe su mu tako lepo smutili boju da je zadnji branik za nijansu tamniji. Plašim se, ako neki stručnjak umeša tako lepo boju i za haubu i krov ima da mi bude lajka ko uskršnje jaje.
Ima li neko predlog kako bi to moglo fleksibilno da se reši,ili naprosto ne dirati ništa do idućeg proleća, pa onda uraditi,ljudski ,sve ?
http://www.palvet.webs.com/

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

ima karbonske folije kao trajnije resenje, strucnjaci nalepe i odmah je gotovo ne treba cekati kao kod farbe da se susi

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

bakivet wrote:Problem: Na par mesta na haubi i na dva mesta na krovu počela je da mi se ljuska farba.
Na haubi je, čak na jednom mestu širine za jedan dinar ostalo polje golog lima, bez farbe i tu je lim oksidirao.
Pitao sam prijatelja,limara, šta bi tu teoretski trebalo raditi i on mi je rekao da bi to trebalo ošmirglati, izgitovati i da se ofarbaju hauba i krov.
Međutim, prošle godine (pisao o tome) slomio mi komšija zadnji branik. Kupio je nov i nosio ga na farbanje. U Max Meyeru u V. Stepe su mu tako lepo smutili boju da je zadnji branik za nijansu tamniji. Plašim se, ako neki stručnjak umeša tako lepo boju i za haubu i krov ima da mi bude lajka ko uskršnje jaje.
Ima li neko predlog kako bi to moglo fleksibilno da se reši,ili naprosto ne dirati ništa do idućeg proleća, pa onda uraditi,ljudski ,sve ?
druze, nadji kvalitetnog limara, nek to ocisti od korozije,izgituje, pa osmirgla, a sto se tice farbanja- ima majstora koji ce ti stvarno doterati farbu i ofarbati samo ta ostecenja i nakon toga ispolirati krov, haubu ili sta god vec da se to nece uopste primecivati. e sad za cenu mesanja farbe, i minimalnu kolicinu, nisam siguran koliko si spreman da platis ali mislim da je malo skuplja. pozzz

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Skupa je kao djavo!
Znam da je ovaj lik što mi je oštetio branik platio stotinak g farbe par hiljada din. Bruka.
Računam da bi me ova šema koju je pomenuo Gedora izašla oko stotinak yura.
Bitno mi je da znam da ta priča polazi, pošto sam pričao sa nekim majstorikosima i oni me lože, maltene , da farbam ceo auto.
Žao mi je ,samo ,što je metalik boja, inače bi ja to ......
http://www.palvet.webs.com/

Boki78

Post by Boki78 »

Do skora sam imao neki elektronski uredjaj koji navodno stiti od rdje. Sticajem okolnosti premesten je malo vise uz soferku, da bih onda spletom nesretnih okolnosti nasao parking mesto pod jakim suncem, a usput i stavio onu reflektujucu zastitu za kokpit tako da se sam uredjaj nasao izmedju nje i soferke. Elem uredjaj se presavio, tj bukvalno otopio :D Ima li sanse da se igde nadje neki polovan takav.Oce moj matori zafasuje klinicku depresiju u protivnom :lol:

Post Reply