Problem sa strujom u 110?

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

letnjikovac

Re: Problem sa strujom u 110?

Post by letnjikovac »

Merio sam unimerom 100 mA pokazuje kad skinem - klemu i spojim sa - na akumulatoru ako se to tako meri!

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

to je savrseno u redu toliko moze da vuce u mirmom stanju, sve do 300mA je podnosljivo...
kazem proveri nivo elektrolita i dolij detilovanu po potrebi. ocisti kleme i proveri kakav je kontakt minusa na sasiji.
ako ni to ne pomogne vreme je za nov akumulator...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

letnjikovac

Post by letnjikovac »

Ok ovaj je jos u garanciji, ocistio sam sve i kleme i kontakte i dosuo destilovanu vodu, izgleda da je stvarno riknuo akumulator.
Inace komsija autoelektricar koji je izgleda dupe-glava mi je rekao da ne sme da predje 10 mA.

jeronimo

Post by jeronimo »

pa imas spisak elektroservisa kojima se mozes obratiti obicno u garantnom listu... neka oni provere .
moderni automobili obicno imaju bar ecu i alarm na napajanju i kad su ugaseni(neki jos i senzore cak i posebne pokretace klime ,komunikacijske opreme, itd. to sto ti je komsija rekao je mozda za neki auto iz 60-tih gde se sve palilo (i gasilo)preko kontakt brave...

letnjikovac

Post by letnjikovac »

Riknuo akumulator dali su mi test akumulator i sad fercera samo tako a oni moraju tri dana da proveravaju stari akumulator>

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Prvi akumulator ili ako je menjan predpostavljam da je u pitanju Somborski krš?

letnjikovac

Post by letnjikovac »

Somborski krš jbg već sam ga jednom nosio na ispitivanje pre mesec dana i kao sve je u redu savršen akumulator i onda sam isproveravao sve zivo na kolima ali izgleda da je akumulator riknuo hteo sam onom šefu koji prima te akumulatore u nos da ga nabijem!

jeronimo

Post by jeronimo »

ma desava se to kod svih. meni je samo onaj originalni ruski nacukao vise od 5 godina( ali je zato tezi jedno duplo) ovo ostalo sto predje 3 god. sve je gratis. ima veoma dobrih akumulatora sa suvim celijama koji traju dugo, ali je cena u odnosu na ove standard bar tri puta visa... pa ko voli ...

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Sad sam se z. da uzmem Somborca i nikada vise!
Varta i sl. i gotovo!
http://www.palvet.webs.com/

dragan112
Automobil: Lada 112 8v

Post by dragan112 »

Probaj akumulatore slovenačke " topla ". meni je u kolima već 4 god. i za sada sam zadovoljan. Videćemo kada doće zima.

bakivet

Post by bakivet »

Sinoć bi ona kiša. Ja uključio i duvanje, i brisače , i grejač stakla (neznam jesam li nešto zaboravio :? ). Došao normalno do kuće. Međutim ,od jutros nemam dovoljno struje da upalim. Tek kad sam ga malo "pustio" nizbrdo uspeo je da startuje. Nisam smeo ,osim svetala, ništa da mu uključujem. Do posla sam stigao normalno (videćemo kakav će biti povratak).Nije moguće da je za sat vremena pod takvim opterećenjem "izvukao " svu struju ili je moguće da me zeza zbog vlage?! (Treba li da napomenem da "gulim" Somborca 2 g. starog).

francuz

Post by francuz »

Ako alternator normalno puni akumulator ne bi smelo da se desava da ti se isprazni akumulator koliko god potrosaca ti koristio. Ili ti alternator lose dopunjuje akumulator, ili je riknuo akumulator, ili ti nesto izvlaci struju. Prve dve stavke je lako otkriti ako nesto nije u redu dok oko poslednje svasta moze da bude. Meni je skoro preminuo Bosch-ov akumulator posle 6 godina (model S3 od 45 Ah). Uzeo sam isti za 5400 dinara na nekoj akciji i nadam se da ce izdrzati makar toliko (optimista zar ne?).

bakivet

Post by bakivet »

Rekao bih da je alternator ok. Jutros sam jedva upalio, medjutim dok sam otisao na posao i na par mesta posle firme palio je solidno (sve bolje i bolje). Medjutim, kada sam ga ostavio ispred stana i posao, malopre do Tempa ,opet smo morali da se "ubedjujemo". Mogu li ja , amaterski , da proverim da li mi negde "vuce " struju, ili da odem ,ipak, kod profesionalca?

bakivet

Post by bakivet »

Kako ste vi prolazili sa drugim markama akumulatora? Vidim da je Bosh ok? Od koliko si uzeo mAh? Jel probao neko Vartu?

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

Idi kod elektricara da ti izmeri koliko puni,trebalo bi da bude oko 14,mozda malo manje,13.8.Jbg,meni se desilo prosle zime da ga nisam palio 8 dana po najvecem minusu,pa ga je ispraznio do kraja,na kablove sam morao paliti,ali do danas,pupupupupu,da ne ureknem palim ga svaki dan.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Post Reply