Alternator

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

nikolabg

Alternator

Post by nikolabg »

Zna li neko gde se moze nabaviti regler za 112-tku posto su mi u servisu skidali, nisu mogli nigde da ga nadju i potom mi montirali drugu diodnu plocu sa reglerom jer drugacije nije moglo.....Medjutim, diodna ploca je bila od lade nive, pa su mi sada izgoreli kablovi od srafa na alternatoru pa jedno 10cm....pa cu sada morati da vratim na staro,ali moram naci novi regler....

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Re: Alternator

Post by altinjanin »

pozovi auto-ladu 011/2 106-196, trebalo bi da imaju taj regler.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

altinjanin

Post by altinjanin »

nije mi jasno kakvi su to majstori kada stavljaju drugi deo,a taj deo ti je napravio stetu?!lepo idi kod njih pa neka ti vrate i oni snose troskove.

nikolabg

Post by nikolabg »

Ma ok su ljudi..... i cuo sam dosta pohvala za njih..... jbg...desi se.... hvala za informaciju.....probacu sutra da ih zovem

altinjanin

Post by altinjanin »

Ako nemaju,probaj u BEOLADI, 011/196 666,takodje u Zemunu

bacushka
Automobil: 21113

Post by bacushka »

a meni na alternatoru se cuju lageri,
jel neko njih menjao pa da mi kaze dimenzije ili neki seriski broj od lagera
nekog muci gvozge a nekog gake
http://www2.fluoridealert.org/Alert/Canada/Ontario/Fluoride-sharing-the-same-legacy-as-asbestos
najbolje dane u zivotu sam proveo nocu

nemanya
Automobil: NIVA 4x4

Post by nemanya »

nikolabg wrote:.....Medjutim, diodna ploca je bila od lade nive, pa su mi sada izgoreli kablovi od srafa na alternatoru pa jedno 10cm....pa cu sada morati da vratim na staro,ali moram naci novi regler....
Ja mislim da tebi kablovi nisu izgoreli zbog diodne ploče,nego zato što nisu bili lepo zategnuti.

bacushka
Automobil: 21113

Post by bacushka »

smenio sam lagere na alternatoru:

6202 - 2RS
6303 - RS
nekog muci gvozge a nekog gake
http://www2.fluoridealert.org/Alert/Canada/Ontario/Fluoride-sharing-the-same-legacy-as-asbestos
najbolje dane u zivotu sam proveo nocu

lada-senta

Post by lada-senta »

Pozdrav.Imam jedan problem,pa je mozda imao i neko drugi,da mi pomogne.
Naime,imao sam problem sa alternatorom,pa ga skinuo,ali posto zbog srafa klizaca alternatora mora da se skine i onaj drzac sa motora,koji drze dva srafa i jedan brezon sa maticom. Posto mi je popravljen alternator,hteo sam da vratim delove. Sve sam uspeo,ali ona dva srafa,sto idu u blok motora,nikako da uhvate navoj. Da,mislio sam ,da sam ja smotan,pa stideci,ali sam otisao u servis,da nek oni vrate srafove,isplaticu im,kao da su oni radili ceo posao. Ali posle 15 minuta muke su mi relki,da to ne moze tu da se zasrafi.Potom sam otisao i u drugi servis,ali ni tamo nisu uspeli da zavrnu srafove. Pa pomozite,sta je caka,navoj je neostecen,cak sam kupio i nove srafove,pa ni to nece da uhvati navoj.

dejo

Post by dejo »

Jesu to ova dva šarafa?
Jel ova dva drže nosač motora za blok? Slabo se razumim u lade sa prednjim pogonom, bolje će to znati vlasnici dotičnih vozila.
Ako si skidao ova dva možda ti se sada rupe ne pogađaju pa ne može da uđe šaraf, a kažeš da navoji nisu oštećeni.
Nemoj ništa na silu da ne zezneš navoje u bloku, al opet i to ne bi trebao biti problem za majstora lako se ponovo ureže navoj.
Slabi su ti ti neki majstori!
Image

nemanya

Post by nemanya »

To je komad iz jednog dela (koliko ja vidim),nije mi jasno kako ti se rupe ne gađaju.
Probaj da šrafove uvrneš bez tog nosača. Ako se lagano uvrću nešto ne gađaš dobro kad postavljaš nosač.
U svakom drugom slučaju oštećen ti je navoj.

lada-senta

Post by lada-senta »

Ama ljudi,to su srafovi duzine otprilike 7 i 8 Cm,i rupe mi se pogadaju,drugacije ne moze da se stavi drzac. A sraf ude oko 5 Cm,i tamo se vrti,nece da uhvati navoj. Jedan od majstora je rekao,da je problem,sto sam prvo stavio kajs,i da je problem naprezanje,pa sam opet skinuo kajs,ali ni tako nije uslo.
Mislim da ako neko bude naisao,ko je vec to skidao,znace u cemu je poenta.
I da ona dva srafa na slici,i bas zbog onog dole,sto na slici zatezu,sam morao da skinem gornju konzolu.Jer pored klizaca onaj ukosen deo je fabricki zavijen,i nece da izade sraf ....

nemanya

Post by nemanya »

lada-senta wrote:Ama ljudi,to su srafovi duzine otprilike 7 i 8 Cm,i rupe mi se pogadaju,drugacije ne moze da se stavi drzac. A sraf ude oko 5 Cm,i tamo se vrti,nece da uhvati navoj.
E,a ja razumeo da ti ne možeš ubaciti šrafove.

Nažalost,oštećen ti je navoj. Tačnije,profil navoja ti se "izlizao" i nema dovoljnu površinu da se zategne kako treba.
Nemoj uvrtati šrafove 100 puta,jer ćeš još više razbiti navoj a onda ćeš morati da urezuješ nov,ali većeg prečnika.

Bilo bi dobro da uradiš sledeću stvar:
Skini alternator sa tog nosača. Zavrni nosač bez njega,ali pre toga na šrafove stavi lepak za osiguranje navoja. I to onaj jači tip lepka. Lagano zavrći,i kad šrafovi dođu do tačke kad počnu da "preskaču" ostavi ih tako dok se lepak ne osuši. Tek onda nabaci alternator i kaiš,pa španuj.

gedora
Automobil: zil

Post by gedora »

lada-senta wrote:Ama ljudi,to su srafovi duzine otprilike 7 i 8 Cm,i rupe mi se pogadaju,drugacije ne moze da se stavi drzac. A sraf ude oko 5 Cm,i tamo se vrti,nece da uhvati navoj. Jedan od majstora je rekao,da je problem,sto sam prvo stavio kajs,i da je problem naprezanje,pa sam opet skinuo kajs,ali ni tako nije uslo.
Mislim da ako neko bude naisao,ko je vec to skidao,znace u cemu je poenta.
I da ona dva srafa na slici,i bas zbog onog dole,sto na slici zatezu,sam morao da skinem gornju konzolu.Jer pored klizaca onaj ukosen deo je fabricki zavijen,i nece da izade sraf ....
ja koliko sam ukapirao- taj sraf tj ta dva srafa-brezona ili kako god vec. uopste nemogu ni da pocnu da hvataju, tj da pocnu da se zavrcu? (a ne da se zavrnu pa proklizavaju)
ako je tako kao sto sam ja shvatio, probaj-ako prostor dozvoljava da odgovarajucom ureznicom procistis navoj pa vidi.

nemanya

Post by nemanya »

Nema od toga ništa.
Ako je ova opcija u pitanju,onda sledi samo izrada novog navoja. I on, uglavnom, mora biti jednu meru veći nego stari ili da se ubaci čaura sa navojem pa će onda biti na staroj meri.

Post Reply