Davac pritiska ulja

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

Post Reply
francuz

Davac pritiska ulja

Post by francuz »

Danas mi se desilo nesto veoma cudno. U jednom trenutku sam u voznji osetio miris paljevine iz ventilacije. Nakon sto sam otvorio haubu osetio sam da se miris oseca od auspuha tj sa izduvne grane. Kada sam se nagnuo da vidim sta se desava primetio sam da na izduvnoj grani sagoreva neka tecnost. Posto je malo mracno prebacio sam auto na svetlo i video da mi kaplje ulje sa davaca pritiska ulja, koji se nalazi na glavi, na izduvnu cev. Skinuo sam davac i video da je davac sav natopljen uljem. Nakon ciscenja sam video da je davac pukao po sredini tj da je pukao na njemu onaj plasticni deo kroz koji ide buksna na koju se kaci kabal. Ovo mi se desava prvi put na nekom autu i veoma me je zacudilo. Kupio sam davac (preskupih 220 dinara) i zamenio ga za pet minuta jer je veoma pristupacan. Naglasio bih da odgovara davac sa Nive, Rive, zastave keca itd. Obzirom da je konektor na davacu zasticen nekom gumom (slicna zastita kao na svecicama samo upola manja) ulje se skupljalo u toj zastiti i verovatno mi se u toku voznje par puta upalila signalizacija check engine na blic zbog gubitka kontakta. Okacih post cisto ako neko bude imao slicnih problema da ne luta i da lakse ustanovi gresku.

aleksa

Re: Davac pritiska ulja

Post by aleksa »

I meni se jednom na davacu pojavilo malo ulja. :)

Majstor je samo ocistio,dal malo bolje namestio,stegao,i od tad ni kapi! ;)
francuz wrote:Ovo mi se desava prvi put na nekom autu i veoma me je zacudilo.
LADA!!! :cool

francuz

Post by francuz »

Ma desavalo se da nije lepo namesten pa da curi sa strane. Ulje je probilo telo davaca i kroz njega pored buksne curelo napolje.

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

Opusteno :D
Koliko godina je star taj davac pritiska ulja ?
Dal bi ti toiko izdrzao da si pod tolikim pritiskom svu tvoju predjenu kilometrazu ? :cool
Ma zamor materijala je poznata stvar, nebi u svakoj prodavnici imali to uvek na lageru da se ne desava i drugima da ponekad procuri. Imas ssrece sto vozis Ladu pa je i cena delova pristupacna i ima ih skoro uvek na lageru; sta bi razmisljao da vozis neko skupo strano vozilo i da moras da porucis deo i da cekas najmanje mesec dana da deo stigne i da ga stvarno papreno platis ? ;)

dejo

Post by dejo »

elektronicar wrote:Opusteno :D
Koliko godina je star taj davac pritiska ulja ?
Dal bi ti toiko izdrzao da si pod tolikim pritiskom svu tvoju predjenu kilometrazu ? :cool
Ma zamor materijala je poznata stvar, nebi u svakoj prodavnici imali to uvek na lageru da se ne desava i drugima da ponekad procuri. Imas ssrece sto vozis Ladu pa je i cena delova pristupacna i ima ih skoro uvek na lageru; sta bi razmisljao da vozis neko skupo strano vozilo i da moras da porucis deo i da cekas najmanje mesec dana da deo stigne i da ga stvarno papreno platis ? ;)
Hm, zamor materijala!?!
Kad sam ubacio u svoju 2106 1.7 motor primjetim da stalno curi malo na davaču ulja. Odem kupim novi davac (oko 3 eura) zamijenim, upalim motor, ne da curi, nego piša. Mislim slučajno potrefio neispravan. Uzmem drugi, naravno opet novi i ista stvar. Piša li piša. Odem kod majstora skinem sa starog motora, promijenim ni kap ulja ne pušta. Očito se stari davač nije zamorio. :D

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho »

Ma danas se ti rezervni delovi ne prave da traju, već da se prodaju. :evil:
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Ajmo drugovi savet, DA LI JE DAVAČ ZA 110 1,6 16V isti kao za keca???

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Samo da odgovorim možda nekom zatreba , isti su samoj je ladin 21 a kecev24

Post Reply