Menjač - diferencijal 112 1.5 16v - Koga ne mrzi da cita...

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, pesadinac, letnjikovac, milanovic986

Post Reply
igic

Menjač - diferencijal 112 1.5 16v - Koga ne mrzi da cita...

Post by igic »

Ovako... Imam tu ladu već nešto duže od godinu dana i ne mogu se pohvaliti da sam prezadovoljan :( ... Ukratko, pucanje zupčastog kaiša, otkazivanje onih glupih davača ler gasa, brzinometra, polozaja klapne gasa, menjao sam dva anlasera u roku od nedelju dana, problemi sa diferencijalom (ima lufta), vodena pumpa, curenje antifriza i tako dalje.
E sada kao šlag na tortu desilo mi se to da je pukla ona viljuška na koju se kači sajla kvačila. Mislim, to se dogodilo ženi pošto je ona više vozi, ali nema veze. Majstor se čudi i kaže da to nije skoro video... Nekako je uspeo da je zavari bez skidanja menjača, međutim, ne lezi vraže...
Ja sam onako besan :x što se sve to izdešavalo, na silu pokušao da ga ubacim u drugu, da ga nekako oteram kod majstora, dva tri puta, da je sve lepo iskrčalo u pm i nisam uspeo, pa me prijatelj odslepao na kraju.
E sada se menjač izbacuje iz druge brzine, tako da mora da se drzi rukom kada se vozi u drugoj :lol: (a svi znate koliko je to teško, posebno kada su zene u pitanju i posebno kada treba da se skrene a pri tom se to skretanje vrsi levom rukom jer je desna, jelte, na menjacu :P ...)..
Pa pitanja su sledeca: sta sam to ja mogao da skrkam u menjacu, ima li mu popravke, kako nabaviti delove...
Majstor mi predlaze zamenu celog menjaca (polovnog) zajedno sa diferencijalom (jer i u njemu ima dobrog lufta), kakva su vasa cenjena misljenja, mogu li nabaviti delove? Po mom majstoru delovi ce vise kostati od polovnog menjaca, jbm li ga, nisam pametan sta da radim... Ima li delova za diferencijal, i jel pasuje menjac od samare?
Mnogo pitanja... ali sta ce te...
Hvala unapred!!

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

uh..uh..neznam sta da ti kazem prijatelju..neverujem da moze da se ubudzi od samare,pitaj jos nekog,a za delove bolje videti u ovlascenoj radnji,nebih ja polovno nista stavljao. vidi auto lada evo broja011/2 106-196,Zemun
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

mickez

Post by mickez »

To možeš i sam da vidiš. Koliko mi je poznato, taj 1,5 motor ima isti blok kao i motor samare 1,5. pogledaj raspored šarafa na zvonu mjenjača, i na nosaču. Pogledaj kačenje poluge za biranje brzina. Ako je to isto može se staviti od samare.

bacushka
Automobil: 21113

Post by bacushka »

pa zar nove lade nemaju razlicita menjaca od samare t.e. umesto iglicastih lezajeva imaju caure.
ako je tako onda ne bi bilo pametno da kombinira.
nekog muci gvozge a nekog gake
http://www2.fluoridealert.org/Alert/Canada/Ontario/Fluoride-sharing-the-same-legacy-as-asbestos
najbolje dane u zivotu sam proveo nocu

igic

Post by igic »

a šta bi moglo da bude sje..no u menjaču da tako izbacuje iz druge?
i još nešto video sam neki cenovnik u kome je cena za "srce diferencijala" negde oko 20 000 din. Kolike sam srece verovatno je taj luft baš tu... :(

dragan112
Automobil: Lada 112 8v

Post by dragan112 »

Menjač od samare ne znam dali baš odgovara, ali znam da sinhron prstenovi za 1, 2, i 3 brzinu sigurno odgovaraju, jer sam to menjao na 112-tici još nešto za 112-ticu nov menjač u Horgošu pre nove godine je bio 53000 din.

borcham

Post by borcham »

Necu da otvaram novu temu, pa cu postaviti pitanje ovde,

Da li neko zna da li postoje razlike izmedju menjaca Lada 110 1.5 8V 2000g, i Lade 110 1.5 16V 2004 god. Znam da se pasuju, ali me zanima da li uma razlike u prenosnim odnosima....

djape1977

Post by djape1977 »

ako i ima nije velika. slicni su to motori po snazi
j***** auto bez kardana

Beagle

Post by Beagle »

Ako je verovati ovome: http://www.automan.ru/vaz/010/

Onda nema nikakve razlike, a i zdrav razum kaze isto :)
Lada 111 1.5GTE 16v + BRC Sequent

igic

Post by igic »

Pozdrav svima i hvala za odgovore i savete. Konacno sam nasao mastora koji ce da otvori menjac i diferencijal. Osovina u diferencijalu (bolcni) na kojoj idu zupcanici je bila pojedena do bola. Prosto neverovatno! Okacicu slike cim mogu. To je toliko mek meterijal da ga hvata turpija. Rodjak mi je napravio novu osovinu i to sam zamenio posto nisam mogao nigde da je nadjem, ali je ostao problem sa izbacivanjem iz druge. Naime cim se doda malo veci gas izbacuje.
Majstor kaze da treba manjati spojnicu, zupcanik 2. brzine i sinhron ali mi nesto nije siguran kaze da nema nekih velikih ostecenja na zupcanicima.
Jel neko imao slicno iskustvo? Svaka pomoc je dobrodosla! Hvala, unapred.

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

uuhhh, koje ti je godišče ova Lada i koliko je prešla?? Ojoj, šta so radili sa ovo lado kod predhodnog vlastnika????

Najbolja je sa 8V (moja 111,, g.2000, registracija 2001, ja sam vlastnik od 2003) motorom, moja je prešla 90 000 km i do sad, osim anlaserja (najbolji je od Iskre, ne original ruski), vodne pumpe, 2. puta i remena, isto 2 puta i auspuha, do prije mjesac dana, kad je probila dihtung glave motora nije bilo ništa ozbiljnog.

Na 90 000 sam menjao dihtung glave, termostat, ulje, filtere,antifriz, obnivio kočnice (novi diskovi, pločice...).

Vjeruješ ili ne, to je to do sad....osim regularnog održivanja (ulje, filteri..) svakih 10 000 km je manje- više to sve. Imam sve evidentirano, šta se je menjalo, kad i kilometri.

Ako bi ja imao takve probleme kod mene nikad više ne bi bilo Lade.

Pa u SLO uskoro nije više Lada (nema dilera) i ... neznam i Zastave isto ne, osim par komada ljubitelja kao sam ja i onih koji imajo (imamo) ove automobile samo za skupove oldtimerov (101, fičo... i moja Lada 1500) malo nostalgije......
i ljudi imajo još uvjek probleme sa avtomobilima, nezavisno od marke, šta sve se ne desi.... Potrošna roba, ništa nije za uvjek.... to ti je život, i sa avtomobilima je treba imat sreču... ne samo sa ženama... :D Ako nema problema sa avtomobilom ima sa ženama.. :D :D
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

igic

Post by igic »

Lada je 2003. godiste, presla 105000 km, ali je prethodni vlasnik urnisao nacisto :)
Evo sličica kojih sam obećao
Image
Image
Prva je bolcni iz diferencijala
a druga je zupcanik 2. brzine. Ostecenja su toliko mala da se i ne vide na slici zupcanika (ista takva oštećenja su bila i na spojnici i to je prouzrokovalo izbacivanje iz druge brzine (na malim zupcima)) ali se zato vrlo jasno vide na osovinici :)
Last edited by igic on Sun Aug 30, 2009 7:59 pm, edited 1 time in total.

djape1977

Post by djape1977 »

lada je definitivno sampion cudnih kvarova. tako pojedenu osovinu jos nisam video
j***** auto bez kardana

Post Reply