Problem-podizaci stakala!!!!

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

dragan112
Automobil: Lada 112 8v

Re: Problem-podizaci stakala!!!!

Post by dragan112 »

Greška otkrivena. Žica je u prekidu , baš u bužiru između vrata i stuba(gde ulazi u kola). Bužir uspešno sam skinuo a da ga ne pocepam. Najveći fazon lepljeni je sa nekim zelenim silikonom. Sada kroz onu rupu kroz koju prolaze žice od vrata(za podizače, centralnu bravi , za zvučnik i za električni retrovizor(grejač za odleđivanje) sve u svemu dosta žica prolazi kroz bužir. Mogu da izvučem žice iz karosirije( iz stuba) jedno 7-8 cm. a na tom delu ne postoji nikakav džek. Sada je pitanje gde žice vode ili se nalazi džek na drugom mestu. Razmišljam da ako ne nađem gde je džek da jednostavno one dve žice koje vode do motora na podizaču stakla jednistavno odsečem i ubacim druge . Samo kako nekako mi se čini da izolir traka ( kada nastavim žice) i nije neko trajno rešenje. Pa da me nebi opet zezao prozor za jedno godinu dve. Kod mene dosta žica polazi kroz gumeni bužir. Pa ga je bilo dosta teško izvući iz mesta a usput je bio još zalepljen silikonom( zelene boje koji do sada nisam video ) Pretpostavljam da kada zamenim žice da ću da se namučim da naguram bužir na svoje mesto. Pa se zato nekako bijim da stavim izolir traku. Jer sam video na nekim mestima da je traka posle par godina počela da se odmotava tj da ono lepilo što je navučenu na nju se nekako osušilo. Razmišljam da nađm neki mali džek (muški i ženski)pa tako da spojim žice.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

Opet famozni podizaci....u septembru sam menjao prednji levi motor i komplet sajlu.sve je radilo perfektno do pre neki dan...pritisnem dugme,staklo krene i stane,otprilike 2 cm..e da ga j.....znaci krene 2 cm da se spusta i stane...sta ciniti nego otvarati sve komplet.Gledam sajla stoji,podmazano sve,klizaci o.k.skinem motor i otvorim ga i imam sta da vidim.Masti jako malo tj.samo na onoj osovini,onaj plasticni zupcanik potpuno suv,a dole kod rotora ispod magneta bela skrama od vlage,i to izgleda kao da je neko zalepio zvaku na rotor i kada pocne da se vrti blokira ga.Sve sam rasturio,podmazao,vratio,radi :prvi ...hocu samo da dodam da ako bilo ko od vas bude kupovao nov motor podizaca stakla,neka ga pre montiranja otvori,dobro nalije mascu i onda montira,jer isti ima jako malo masti,koja se vremenom stegne,osusi,a i ako vlaga udje onda se stvara to sto se meni desilo.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

lada-senta

Post by lada-senta »

Judi,posto mi je dosta problema sa podizacem stakla,samo u vozaceva vrata,koja se najvise koriste,nece da podigne skroz. Sve je novo promenjeno,od sajle do vodilice ,znaci necu nista drugo da menjam,dosta mi je. Danas mi je neko rekao,da valjada samarin sistem,onaj rucni,stima u lajku. Jel to vec probao neko??? Ne bi da raztavim ovo,ako to ne valja.

altinjanin

Post by altinjanin »

Mislis nece do kraja da zatvori?Nije dobro namesten,ako ti je sajla nova tj.ceo onaj trouglasti mehanizam,mora lepo da se namesti.

lada-senta

Post by lada-senta »

SVE,ali aman sve sam kupio novo,i narocito je onda problem,kao sada ,da je kisovito vreme pa je vlazno staklo. Mi smo gledali,kao da ona guma se lepi za staklo,ili vec neznam....uglavnom mi je dosta toga. KAd ovako vozim "zvizdi" prozor gore,i ako pada kisa ulaze kapi....

altinjanin

Post by altinjanin »

Da si blize da ti pogledam to,ako te nanese put u Bgd javi se,sredim ti.Reci mi jos nesto,da li se normalno spusta i podize prozor mislim bez struganja ili nekog jaceg zvuka?I koliko ostane otvoren?

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

lada-senta wrote:SVE,ali aman sve sam kupio novo,i narocito je onda problem,kao sada ,da je kisovito vreme pa je vlazno staklo. Mi smo gledali,kao da ona guma se lepi za staklo,ili vec neznam....uglavnom mi je dosta toga. KAd ovako vozim "zvizdi" prozor gore,i ako pada kisa ulaze kapi....
Nisi ga ,moguće, lepo montirao. Uzmi, polako, kad imaš vremena rastavi sve, pa ,polako, sastavi ponovo.
Meni je tako podizač na suvozačevim vratima krčao i nije hteo da diže do kraja i, evo ga crče načisto :sad:
http://www.palvet.webs.com/

lada-senta

Post by lada-senta »

Ma mi smo to cackali po ceo dan,ali vec nema sta da menjam,zato hocu da onaj jedan prozor namestim na rucno,a ostali ostaju sa motorom.

altinjanin

Post by altinjanin »

Hm...ako zaista zelis mehanicko otvaranje ima da te kosta oko 20e nov podizac-mehanicki,pa ces morati da busis tapacirung za rucku.moj ti je savet otvori ponovo i vidi sta se desava,skoro da sam siguran da nije lepo nastelovan prozor tj.staklo,imas 2 srafa kljuc 10,koja spajaju staklo,ima mala metalna plocica sa celim podizacem-ona sajla kao trokut,prozor mora biti skroz gore,zatvoren,jedan da drzi ceo prozor,a drugi da ta 2 srafa polako spoji tj.usrafi.mali je j..ali tako je.ako je sve novo nema onda gde da zapinje,samo to proveri.

lada-senta

Post by lada-senta »

Altanjanin,to smo vec jednom odradili sa poznanikom,i sve je potpuno novo-garantujem. Problem mi je vise u onoj gumi pored stakla,mi smo gledali,kao da to usporaava staklo.Probali smo da malo ocbrusimo sa finom smirglom..ali je postalo samo malo bolje. Da nauljim ne moze,jer kada dizem prozor,onda ce sve da namaze...Ali sutra,ako budem stigao na vreme sa posla,provericu opet one metalne plocice.
Inace mi ne smeta da busim tapacirung,ostale prozore bi stavio,samo ovaj jedan da preradim.

altinjanin

Post by altinjanin »

Aha,znaci ona guma sto ide celom duzinom stakla,ona je problem,jedino da je isprskas silikon sprejom.

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho »

Ja sam stavio mehanički podizač na zadnja vrata, nije ništa komplikovano, ali ako si sve novo kupio šteta je da sad sve to baciš i da kupiš mehanički. Što ne skineš tu gumu sa prozora pa vidi onda kako će da se pokaže. A to što ne zatvara do kraja, to je samo stvar u štelovanju - kao što kaže Altinjanin imaš gore dva šrafa koji spajaju nosač stakla sa mehanizmom podizača. Olabavi te šrafove pa rukom gurni staklo na gore da se prozor skroz zatvori, pa ih onda zategni.
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet »

Jel ima neko da može da slika ta famozna dva šrafa pa da postavi?
http://www.palvet.webs.com/

altinjanin

Post by altinjanin »

Image
eve ga!!! ;)

lada-senta

Post by lada-senta »

Ako skinem onu gumu uzduz,onda dize kao lud,ali ne mogu da ga ne vratim,jer onda mi sva voda ulazi u vrata,pa cu uskoro da menjam vrata:-)I mislio sam na silikonski sprej,ali to maze taklo,kad podize,zato sam odustao.

Post Reply