Problem-podizaci stakala!!!!

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

Post Reply
altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Problem-podizaci stakala!!!!

Post by altinjanin »

e,ovako,sve sam prozore,tj,mehanizam komplet isprskaowd-om,i stvarno super,klize,nista nekaci,lepo,lagano idu,medjutim,dva zadnja prozora ni da maknu,iz cista mira,pritisnem dugme,nista se nedesava?sta je u pitanju,mozda motor? zvao sam 2 800 kosta,nije jeftin uopste....

Iggy

Post by Iggy »

Probaj da malo jače lupiš vratima :x ili rukom po tapacirungu, može se desiti da četkice na motoru nemaju kontakt. Ako ni to ne pomogne probaj da uhvatiš staklo dlanovima sa obe strane i gurneš lagano koji milimetar nadole. Ako ni poslije toga ne uspiješ moraćeš ili mjenjati ili servisirati motor.

Pogledaj kako to otprilike izgleda:

Image

Image

altinjanin

Post by altinjanin »

uuuu,prijatelju kakav mehanizam..dobro,probacu,to,ako,onda...cekam platu,pa po redu..ja ako ga lupim otpasce cela vrata.. :) hvala puno,kucnem sta je bilo..
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Dali motor podizača uopšte dobija struju? Može biti da su samo kontakti otišli prvo probaš sa džekson u vratima da je skineš i malo naprskaš WD-om (koji inače nije baš sjajan podmazivač za takav sistem, mnogo bolje je namazati kotur, klizač i sajle tovatnom masti)

(V)lada
Automobil: Lada 112 16v

Post by (V)lada »

Vidi kad upalis svetlo dal uopste sija zeleno na tipkama za podizace.
Meni se desilo da tu spadne jedan dzek, ima po jedan za svaki prozor...
Malo je cudno da oba motorcica crknu istovremeno, prosto nemoguce! :?

Beagle

Post by Beagle »

Ne znam ko je provalio da se elektromotori, lezajevi i slichne stvari podmazuju sa tovartnom mascu :roll: Ako hocete da stvar podmazee dobro i da ne pravi probleme kupite grafitnu mast. Manje je gustine od tovartne, i ne steze se sa vremenom (uostalom sa njom se i podmazuju lezajevi i elektromotori :) )
Lada 111 1.5GTE 16v + BRC Sequent

Iggy

Post by Iggy »

(V)lada wrote:Vidi kad upalis svetlo dal uopste sija zeleno na tipkama za podizace.
Meni se desilo da tu spadne jedan dzek, ima po jedan za svaki prozor...
Moze se desiti situacija koju mi je ispricao @bgzoka kad mu je pregorila led dioda na tasterima, isto su mu u servisu rekli da mora promjeniti komplet tastaturu, ali poslije zamjene diode sve je radilo normalno.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Evo da ti se javi onaj što je "odvalio". Grafitna mast je ništa drugo no tovatna mast kojoj je dodato do 10% praha na bazi ugljenika nebi li se povećala lepljivost i povećala temperatura tečenja koja je kod tovatne masti 85 stepeni. Stoga je razlika u njihovoj primeni u nijansama i to tek pri krajnim granicama izdržljivosti tako da se "žešće opterećen" mehanizam tipa podizača prozora može i sa jednom i sadrugom podmazati bez problema.

Takođe ni jedna ni druga se ne koriste za podmazivanje jače opterećenih spojeva (npr ležaj točka, letve volana, kugli...) već se koristi posebna mast za ležajeve koja je mnogo žilavija od gorepomenutih pa do njenog tečenja dolazi tek pri 150 stepeni.

altinjanin

Post by altinjanin »

nisam ni tovatnom mascu,a ni tom grafitnom mazao nista samo sam wd-om,ima struju nesto cakne kad pritisnem dugme,svaki dugmic svetli.

altinjanin

Post by altinjanin »

pa to je i meni nenormalno,da oba i to zadnja u isto vreme nerade,a pazite ovo prednje podizace sam lepo wd-om isprskao,sve tockice,kontakte na dzeku,i sajle,i tako se lepo otvara i zatvara,skoro da se necuje,samo klizi i bas sam se obradovao,al zadnji...mrtvi..kazem,kad pritisnem dugme,cakne u vratima. :sad:

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

Skidaj tapacir a ostalo ti je navedeno .....
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

altinjanin

Post by altinjanin »

da,da moracu,nema mi druge.. :x

nikolabg

Post by nikolabg »

ne prskajte WD-om prekidace i bilo sta gde ima otvorene kontakte......WD sluzi sam o za mehanicke delove.Kada se osusi postaj izolator.
Za prekidace i elektricne stvari ,smo kontakt sprej ili 100% alkohol

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja »

nikolabg wrote:ne prskajte WD-om prekidace i bilo sta gde ima otvorene kontakte......WD sluzi sam o za mehanicke delove.Kada se osusi postaj izolator.
Za prekidace i elektricne stvari ,smo kontakt sprej ili 100% alkohol
Ma shta kazesh ja kad sam bio u Minhenu kupio kontakt sprej kad sam doshao kuci i video da je to WD sprej zgranuo sam se (+ procitao na kanticama sadrzaj potpuno isto) :P :P :P
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

altinjanin

Post by altinjanin »

a da ga jebem....ceka me otvaranje tapacirunga,nema sta...''RAZBICU GA OVAJ PUT'' :lol:

Post Reply