Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 18, 2018 10:36 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Iskustva sa 111
PostPosted: Thu Dec 04, 2008 1:03 pm 

Volio bih da saznam Vaša iskustva vezano za Ladu 11x.
Počeću sa mojim.
Kako sam se uopšte odlučio da kupim Ladu? Do tada sam isključivo gledao da kupim VW vozilo (kao i ostalih 95% u Republici Srpskoj), za nov VW nikad nisam imao dovoljno love, a došao sam na nivo da sebi mogu priuštiti nov auto na kredit. Naravno odmah sam se bacio na potragu za sličnom „zapadnom tehnologijom“ pogledao sve što se moglo naći u BL. Ništa od toga me nije pretjerano oduševilo a da nije preko 18000€ koje ni u ludilu ne bih istresao za auto. Na kraju shvatim da je luksuziranje apsolutno nepotrebno i da mi treba auto koje će služiti svojoj svrsi, auto po mogućnosti sa klimom. Poveden iskustvom ženine familije koji žive u NS i koji su 2000. kupili 110 sa 8V, prešli 240000 KM za 5 godina uz nepromjenjenu lamelu i minimalne kvarove tipa pukla expanziona posuda, promjenjen alnaser, posuda za brisače i poludjela blokada motora, te iskustvom kumova koji su 6 mjeseci prije mene kupili Ladu 111 1.5 16V, elegancijom koju je ponudila kada sam je provozao, odlučimo (žena i ja) da kupimo Ladu. Tražili smo kao dodatnu opremu klimu (koju naravno nismo dobili) i kuku (kasnije i maglenke). Servo nije bio potreban mada je bio ponuđen kao opcija, jer se žena izjasnila da je to suvišno pošto sam je ja učio voziti (od prvog dana auto parkira u rikverc). Naručim crvenu ladu, sačekam 3 mjeseca i konačno preuzmem (Lada 111 1.6i 16V).

E sad dolazi rokenrol.

Konačno završim svu papirologiju oko poreza i registracije, montiram tablice i krenem iz Ladinog prodajnog servisa kući. Prvi utisak, nije onako mekano kao kod kuma, semafor, prva, druga, treća mjenjač mlatara ko sumanut razbi mi koljeno. Zovnem kuma objasnim, kaže tako je bilo i kod mene, smiriće se za par dana dok se podmaže, ok, tako i bi. Prva stvar koja mi se nije dopala je otvaranje gepeka. Kad otvaraš treba poprilična snaga, ako pustiš vrata odu gore uz strahovitu buku trgajući šarke, a kad spustiš moraš dobro pridržati da te ne baci ili pustiti pa koliko god da lupi lupi, zažmiriš i gotovo.
Najveći problem u prvih mjesec dana bio mi je treskanje auta prilikom kretanja ali samo kad se auto zagrije, reklamiram, objasnim kažu mi u servisu nije to ništa i tako više puta, poklopim se odem kući, za par dana opet poludim i konačno dogovorim da pogledaju kvačilo i korpu jer sam pretpostavljao da je u tome stvar. Promjene mi kvačilo i korpu (sve je u garanciji) međutim ista stvar. Ponovo se žalim, i žalim, i žalim dok konačno jedan dan nisam otišao bacio ključeve na sto i rekao da mi poprave auto ili ga poliju benzinom i zapale. Tad im je iz Rusije došao da drži obuku inžinjer koji radi u Toljatiju, koji je uzeo auto izvinuo se i rekao da nije u redu i da će uraditi sve da ga poprave. Poslije par dana auto mi je vraćen, sjeo sam da ga provozam i od tada sam zavolio Ladu. Promjenili su sve što se moglo na autu, i nosače motora, i amortizere i novu lamelu i korpu, još gomilu toga što im je padalo na pamet, ništa, ista stvar, dok se konačno neko nije sjetio da promjeni zamajac. Zamajac je hvatao samo sa 30% i dok je auto hladno sa većim brojem obrtaja sve je ok, međutim kad se zagrije kretanje je bilo doživljaj. Poslije toga udobnost vožnje se nije mogla porediti sa bilo kojim autom, kad idem na duži put leđa me nisu boljelja, jer inače imam problema sa diskusom, sve u svemu u odnosu na VW vozila i Pežo 806 koje sam tada vozio u firmi, Lada je bila tri klase iznad.

Sledeći problem bila je lambda sonda, jer je potrošnja bila enormna, a nakon zamjene niža od one navedene u specifikaciji. Zatim je na red došao termostat, promjenili su 4 nova komada i nijedan nije bio ispravan, dok nisu skinuli polovan sa svog servisnog auta koji je i sada na motoru. Potom dolazi krckanje desnog točka kada se daje pun desni ili lijevi, ovo još uvijek nije rješeno (te ću uskoro vjerovatno morati otvoriti novu temu), pa sijalice i štop svjetla, pa problemi sa masom, pa desni podizač prozora, pa čep i ekspanziona posuda, pa bučna pumpa za gorivo, te centralni kočioni cilindar, te peti kočioni, pa klapna grijanja koja je crkla opet prije koji mjesec, dva zadnja ležaja na točkovima, za koja znam kako su stradala, te sajla kvačila koja mi je pukla srećom na 1km od servisa, i još nekih sitnica koje nisu toliko bitne.

Sve u svemu doživljaj je voziti Ladu.

Uglavno trudim se da svi redovni servisi budu na vrijeme, tekućine i maziva koliko treba i sve što zahtjeva servisna knjižica.

Kad je istekla garancija na 35000km ugradio sam sequent plin sa kojim nisam imao problema, na 43000km sam promjenio zupčasti, pumpu i prateću opremu iako u servisnoj piše da se mijenja na 45000km, ali sam zato na 45000km promjenio auspuh. Sajla kvačila se otkačila na 53000km. Sada trenutno na satu stoji 56300 te planiram uskoro obaviti raniji servis koji se radi na 60000 jer osjećam da su svjećice pri kraju.

Toliko, ako mi još šta pane na pamet dopuniću (iako je i ovo do sada bilo preopširno).

Last edited by Iggy on Sun Dec 07, 2008 12:42 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 04, 2008 3:24 pm 

au bre......pa ja nisam imao toliko neprilika....moja je jos i dobra.....kada sam joj sredio neke stvarcice....da kucnem u drvo......vise nemam problema.....
ti si bas potrefio sve mohuce bolljke koje su se javljale na ladama u jednom autu.
I jos si naveo jos neke.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 07, 2008 5:43 pm 

Ja sam imao problema sa desnim podizachem (pocheo da oblajznava), stavljen novi u servisu, evo ga opet zeza :D i sa levim shtopom naravno. Zamenjen je i auspuh u garantnom roku. Ovaj sada ima 2+ godine, i josh nigde nije nacheo (dobra serija valjda :D) i pocheo je da cvrkuce lezaj alternatora, ali josh je dobro nategnut, pa necu da ga menjam. I za kraj imam poluispravan regulator grejanja (moze da greje ili da ladi, nema sredine :D). Sve u svemu, vecih mehanichkih problema nije bilo, a na satu imam 50000 km oshtrije voznje.

Shto se tiche komfora, meni bash i ne odgovara (imam 190 cm i neverovatno dugachke noge, pa je zavlachenje pod volan akrobacija za mene :D ). Sedishta su udobna, a za servom ne patim mnogo (u odnosu na Rivu i puza, ova je perce). Menjach je lagan i zna put, a tovarni prostor je raj za mene, prosto ne poverovati shta sve stane u nju :D

Eh da, kao zamerku navodim i kvachilo koje ima vrlo kratak hod i brzo hvata (u gradu, to je ipak smetnja).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 07, 2008 6:27 pm 

Beagle wrote:
Shto se tiche komfora, meni bash i ne odgovara (imam 190 cm i neverovatno dugachke noge, pa je zavlachenje pod volan akrobacija za mene :D ). Sedishta su udobna, a za servom ne patim mnogo (u odnosu na Rivu i puza, ova je perce). Menjach je lagan i zna put, a tovarni prostor je raj za mene, prosto ne poverovati shta sve stane u nju :D

Eh da, kao zamerku navodim i kvachilo koje ima vrlo kratak hod i brzo hvata (u gradu, to je ipak smetnja).

Što se visine tiče tu smo negdje (187 cm, obim pogledaj u predstavljanju
http://www.lada-klub.com/viewtopic.php?t=137&start=195), kvačilo ima mali hod što je i meni predstavljalo problem pa sam tražio da ga podese malo više i pretpostavljam da sam mu skratio vijek. Sad sam ostavio na nivou na kom bi trebao da bude pa ću vidjeti koliko će izdržati.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 08, 2008 7:37 pm 

kada sam je kupio meni je hvatala bash visoko. Uvatim ja lepo i skinem kucishte filtera za vazduh i preshtelujem sajlu, hvata nize, ali ponekad nece da uskochi u brzinu (vrlo retko dodushe, ali desi se). Komsija, mehanichar kaze da su sve takve, i da je sve jednostavno stvar navike. Naravno, komsha je odradio fajn tjuning sajle, da ne bude problema :D
Po gradu ume da bude stvarno nezgodno, pogotovo na nekom vecem brdu, ruchna je obavezna (zbog plinskog uredjaja, odziv na gas je malo sporiji i auto zna da krene unazad. Na benzinu nemam takvih briga, ali je ipak skuplje :) )

Profile  

Post subject: Re: Iskustva sa 111
PostPosted: Fri Mar 25, 2011 11:02 pm 

Automobil: 2111
Najkrace moguce...
Ladu 1.6 16v kupim krajem 2005. god i od tada do danas ima predjenih 66-7.000 km. Uglavnom je sve na sipaj gorivo (posto ne zelim plin da ugradim),ubodi kljuc i vozi. Redovne servise ne racunam,takodje ne racunam ni zadnje lonce koje sam menjao svake 1.5-2 god,ne racunam ni na korpu lamele koja je promenjena nedavno (majstor kaze da je to normalno i obavezno sa tolikom kilometrazom).... A kvarovi su bili recimo sledeci; filter polena koji je kad su ga izvadili kao da je bio ispod tenka jedno par dana,motorcic za vodu brisaca,mehanizam za otvaranje prozora (elektro),amortizeri petih vrata i mislim da je to odprilike sve. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Drugar mi je na Golf IV imao kvarova da je u njega ulozio 2x vrednost auta ali dobro,Golf je malo matoriji ali je to opet kao "nemac"....ma nema pravila. A kada sam kupovao auto nije bilo boljeg za te novce. Em auto sajam,sa popustom 7.400 evrova,em lizing rata bila varijanta "sam odredjujes koliko ces da platis",em karavan,em nema SAMO klimu,navigaciju,grajanje sedista,servo volan,200ks,zavesice na prozorima,daljinsko zakljucavanje,alarm,putni kompjuter,panorama krov,alu felne i jos po neka sitnica...pa sta vise covek da pozeli u zivotu!!!

:) :) :) :)

Profile  

PostPosted: Sun May 01, 2011 7:59 am 

Automobil: 21113
ja sam juce kupio polovnu 111 karavan.
Uzeo je od mi-da motors 1400 eura predzenih 87.000 km bez plin.
Moju 8v dao sam tati, on ce mi staviti plin na ovu.
Hteo sdam da idem do Bugarske da kupim mareu ili fokus ali j.bi ga LADAS SAM U DUSI (nas prvi auto je bio samara, moj prvi 8v a drugi 111) :)

Profile  

PostPosted: Sun May 01, 2011 9:43 am 

Automobil: lada 112 16v
E pa cestitam na kupovini,daj slike :xixi :xixi :xixi

Profile  

PostPosted: Sun May 01, 2011 4:59 pm 

Automobil: 21113
znaci ovako:
gledao sam dokumentaciju koju su mi dali za auto i cackao malo motor pa idemo redom:

1. auto je kupljen 25.03.2005.godine i za prvu godinu presao 25000 km a bio je sluzben auto firme koja postavlja kamere a meni kad su dali auto rekli garant presao max. 87000 i ni metar vise.

2. kais je veoma labav i cuje se neki zvuk za koji sam siguran da dolazi od nekog zategaca a ne od toga sto mozda kais posto je labav negde struze u plastiku.

3. oba dva gumena strafa koji drze granu fiksiranu za motor su pokidani.

4. sa spoljasne strane motora i po ceo motor vidi se diht masa t.e. kako je glava stezana tako je diht masa izasla napolje i crne je boje.

5. kilometraza je fiksirana na 29540 km a krug brzinometara pocinje od 180 km

mene najvise brine to sto se vidi diht masa mislim da fabricki lade tako ne izlaze, sto znaci da je motor otvaran. Ako je neko kupio 111 ili 112 16v novu kakva je bila situacija kod njega u vezi diht mase.
I sta mislite o ovim mojim zamerama jel to nesto seriozno ili... posto ja imam i 8v nijedan od ovih problema do sada nisam imao.

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2011 9:05 pm 

Automobil: Lada 112 16v
И на мојој лади је отваран мотор и види се црвена дихт маса, а на неким местима је мало и поцурело. Мислим да то не би требало да те брине, него мењај зупчасти под хитно да ти не направи проблем.
А плин ти је добро решење, што пре уградиш - пре ће ти се исплатити...
п.с. И мој први ауто је била самара. ;)

I na mojoj ladi je otvaran motor i vidi se crvena diht masa, a na nekim mestima je malo i pocurelo. Mislim da to ne bi trebalo da te brine, nego menjaj zupčasti pod hitno da ti ne napravi problem.
A plin ti je dobro rešenje, što pre ugradiš - pre će ti se isplatiti...
p.s. I moj prvi auto je bila samara. ;)

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2011 12:58 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
Pozdrav kolege i saborci, sve ovo sto ste naveli i nisu bas sitnice, uvek se setim testa u AutoBildu kad su vozili Mazdu 5 pre jedno dve godine, presli su 100.000km a ni sijalicu nisu zamenili. Ja ozbiljno razmisljam koji novi auto da kupim i vise me nervira kad mi ne radi sirena na samari nego kad treba da se menjaju spone. Ja mnogo volim lade i nadam se ako se opet zeznem da kupim prioru ili kalinu da necu biti te srece da imam sve te gore navedene probleme. Ja bih vas samo zamolio da napisete da li ste i koliko i zbog cega slepani ili niste mogli da nastavite putovanje zbog nekog kvara na 110-ki.
Pozdrav Iggy.

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2011 7:56 am 

Automobil: Lada 112 1.5 Li '04
-Pumpa goriva nije htela da radi vise puta. Obicno je majstor samo rasturio, ocistio i razradio rucno. Oko 10 evra je to kostalo.

-Misteriozno praznjenje akumulatora. Nisam ni bio kod majstora za to. Taj akumulator mi je i dan danas u kolima i sve radi OK. Sta mu je bilo jedno vreme, pojma nemam.

-Pre neki dan mi se aktivirao alarm i mogao sam samo da kukam pored Lade. Sva sreca sto mi se to desilo ispred kuce pa sam ga sam ugurao u dvoriste, inace, da mi se to desilo negde na putu, mogao bi samo da se ubijem.

-Vise puta se gasio u voznji sam od sebe. Razlog ne znam. Nikad nije utvrdjeno.

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2011 8:17 am 

Automobil: Lada 111 1.5 16v
zlatkodesign wrote:
Ja bih vas samo zamolio da napisete da li ste i koliko i zbog cega slepani ili niste mogli da nastavite putovanje zbog nekog kvara na 110-ki.
Pozdrav Iggy.

Jedino sam morao da stanem kad mi se par puta pregrejao modul paljenja, pa se auto ugasi. Otvorim haubu na 15-20 minuta da se sve lepo ohladi i nastavim dalje.

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2011 9:26 am 

Automobil: lada 112 16v
Zlatko,nemoj toliko mazdu da hvalis,i ja sam mislio da je vrh,ali pre neki dan kolega sa posla,stao,zove,kuka,ne moze da upali,trci levo-desno,u pitanju je mazda 6 karavan,crkla su mu 2-3 senzora,pojma nemam za sta,ok,vozi dalje,platio oko 180e,krenuo uzbrdo,gas,i stade,opet,ali sad je u pitanju puknutu zupcasti kais,a presao je 15 000,od zamene,a koliko znam na mazdi se menja na 80000 ili cak 100000,mozda gresim,neka me neko ispravi,cekam da mi javi za stetu,ali ispod 800e nece biti sigurno,tako da sam ja ipak za ladu,bar su delovi jeftini,mada ima par delova /napominjem kod serije 11x/ i tice se elektronike,modul,protokomer,oko 100e,ali to je ipak daleko manje od nekog japanca.

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2011 7:05 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 Li '04
To je tacno. Pogledaj i cene velikog servisa kod Lagune, na primer. To je redovno odrzavanje. O vanrednom odrzavanju tog auta ne smem ni da razmisljam koliko moze da kosta.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours