Kvacilo se cudno ponasa, i lezaj zadnjeg tocka

Moderators: dejca, dejo, Miljan

Post Reply
Nile

Post by Nile » Thu Jun 16, 2016 6:12 pm

Pozdrav svima!

Molim vas za pomoc... Odnedavno, pedala kvacila nekad hvata pri dnu, a nekad na normalnoj visini. Pogotovu ponekad (sto je neobicno, jer nije uvijek, nekad radi sve kako treba) kad cekam na raskrsnici, pedala pritisnuta 15-tak sekundi, pa kad hocu da krenem, ono me pedala iznenadi jer uhvati pri dnu, a cim krenem i mijenjam brzine, sve je kako treba. Ispod auta nema nikakvih tragova curenja, kao ni u prostoru motora. Sta moze biti u pitanju, i sta mi je ciniti da se to dovede u red?

I, koji je tip i broj lezaja na zadnjoj poluosovini?

Hvala na odgovoru!
Nile.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Kvacilo se cudno ponasa, i lezaj zadnjeg tocka

Post by Dare » Thu Jun 16, 2016 8:30 pm

Što se kvačila tiče, pušta neki od cilindara. Ili gornji ili donji. Mada pre bih rekao da je gornji. Tragove njegovog curenja ne tražiš pod haubom, nego oko pedale tamo gde ona šipka gura klip. Verovatno tj sigurno je izolacija u tom delu natopljena uljem. Opipaj prstom pa ćeš videti. Znači iz kabine, dole kod pedale...

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Thu Jun 16, 2016 10:51 pm

Da proveri cilindre kako rade, dali hvali ulje mozes videti i u posudi za ulje. I meni ponekad lose ubaci u rikverc ali meni nevalja donji cilindar. Za lager neznam nisam to nikad menjao. Imalo je na kp covek prodaje polovne polu osovine sa lagerima.

Nile

Post by Nile » Sat Jun 25, 2016 11:56 pm

A moze li biti vazduh u hidraulicnom sistemu kvacila, ili mozda ulje koje je zrelo za zamjenu, pa da uzrokuje ovakvo ponasanje pedale kvacila. Nivo ulja ne opada u posudici, pa mi bas nista nije jasno. Sta mislite? Hvala, i pozdrav!

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Sun Jun 26, 2016 7:16 am

Ono vazduh ako ga ima hoce da zeza ali dali ga ima u u sistemu, dok ne ispustis nemozes da znas. Staro ulje neverujem da moze biti problem, ja opet mislim da je donji cilindar nekad gurne dobro nekad ne, kod mene je taj problem ali kod mene uvek hvata nisko pa nekad i naostrim zupcanike za u rikverc.

Nile

Post by Nile » Sun Aug 07, 2016 11:25 pm

Problem je rijesen prije nekoliko dana... zamjenom dvije gumice u gornjem cilindru kvacila, sad je sve OK.

Post Reply