Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Dec 12, 2017 12:33 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Zvucna izolacija
PostPosted: Sun Nov 22, 2015 2:26 am 

Automobil: 2107 1.5
Ovako , sam naziv teme govori o kojem problemu je rec... Generalno mene s vemena na vreme nervira ponekad velika buka dok vozim lajku, raskupusao je i video da jedva da ima zvucne izolacije... Ova tema moze pomoci mnogima ,na kraju krajeva i meni... Cuo sam za azmafon i slicno ali me zanima vase misljenje... Koji materijali su odlicni za zvucnu izolaciju,gde se mogu kupiti,po mogudjstvu broj ili link i da li mislite da u kabini se moze umanjiti buka koju stvara u najvecem delu motor... ? Hvala ...

Profile  

Post subject: Re: Zvucna izolacija
PostPosted: Sun Nov 22, 2015 7:56 am 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Na novijim ladama iz kog razloga i ja neznam prestali su da ugradjuju izolaciju na haubi, ako tebi tu hvali nadji od neke polovne. Drugo motori na kais su sigurno tisi od onih na lanac ali ti pa motori imaju menjac od 4 brzine koji je bucan kad ides preko stotku.
E sad najbolja kombinacija bi bila izolacija na haubi, motor na kais sa menjacem od 5 brzina i da se doda izolacija na pozarnom zidu. Aleko je nesto bese kupovao i ugradjuvao pa ti on moze nesto reci vise o kom materijalu se radi.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 9:59 am 

Pazi ,meni je lda 1.5 ,kais ,5 brzina... Za haubu sam cuo da u tapetarskim radnjama moze da se uzme materijal kao sa ove slike ,isece se i zabicama stavi na haubu ,sad ne znam kako se zove materijal... Ako Aleko zna super ...

Attachment:
slika-Lancia-Lybra-izolacija-haube-87833561v288h216.jpg
slika-Lancia-Lybra-izolacija-haube-87833561v288h216.jpg [ 13.56 KiB | Viewed 2000 times ]

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 12:05 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
ja sam stavljao prvom one bitumenske ploce al one su vise da auto ne zvoni, pa sundjer za toplotnu izolaciju i onda azmafon a na pozarni zid san vratio i fabricku izolaciju na sve to, sto se tice buke spolja to se smanjilo al od motora nesto malo, azma fon nije skup, treba uzeti jednu tablu i napraviti kao kutiju i isprobati da li funkcionise tj koliko smanjuje buku

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 12:38 pm 

Pazi ovako moaj lada je imala tu azmafon izolaciju i niej nesto pomogla...Tacnije evo zanimljive stvari... Kad sam zasticivao pod unutra i spolja,skinuo sam tepih i svu izolaciju s poda... I razlike nema.... Sa i bez izolacije jedino sto je sa izolacijom nije bilo nekih vibracija.... A izolacija je plus ova propala,sva se drobi kao sundjer... E sad cela prica je da uvek ne najvise ,nego mislim da 80% buke dolazi iz haube... A mozda sad i znam zasto,jer sam gledao raskupusane ruske lade .. I pogledajte ovu sliku.... Mislim da sam jos negde video takav otvor ali ovde se najbolje vidi to...

Attachments:
Nikola Vranjkovic Sretenje.jpg
Nikola Vranjkovic Sretenje.jpg [ 142.01 KiB | Viewed 1990 times ]
 Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 2:55 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
To je otvor za hladan vazdih i ako ti on nije potreban slobodno zatvori taj otvor. Izolacija na haubi je mnogo bitnija, najbolji primer ti je kad sediš u kabini a motor radi i haubu zatvoriš.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 9:46 pm 

Pa ne predstavlja mi problem i opet bih napravio taj otvor na izolaciji samo bih te klot delove gde nema izolacije presao izolacijom takodje,po mogucstvu slojevito jer kako sam negde citao ,razliciti materijali ,razlicito apsorbuju ili odbijaju zvuke,pa treba znati sta se stavlja ,zato bih bilo najbolje da uskoci jos neko na ovu temu ko se razume u to.... To sto se tice haube slazem se u potpunosti ,to igra dosta veliku ulogu u svemu tome...

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 9:49 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Pročačkaj malo po Drive2 i videćeš kako rusi rade izolaciju. Oni izvade instrument tablu i ceo požarni zid prelepe. Ne ostave nigde ni rupicu. Onda isto tako patos i vrata. Neki čak i krov. I jedino takva izolacija ima efekta.
Image

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 10:07 pm 

Gledao sam svasta,ali meni treba u srbiji mesta gde se to prodaje ,ja nigde ne nadje ili bar da mi kaze neko koji materijali su najbolji....

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 10:15 pm 

prave samolepljive bitumenske ploce sto vidjas po TV-u kad sredjuju auta su skupe ko djavo, ja sam stavljao one ploce sto idu u svako auto fabricki na nekim mestima i ima ih u farbarama Ehom, a azma ima da se kupi na stovaristima Termo doma a sundjerasta izolacija ima u ulici Kralja Petra u Bg-u ali zaboravih kako se zove firma, imaju svasta od materila platna i tako to. ili u firmi koja prodaje materijal za grejanje Metaling Plus

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 10:23 pm 

E to ,hvala... Moracu da vidim da raskupusam ladu... Takodje kad to radim da tu gde ide hladan vazduh da stavim umesto difuzora player ,a dole da stavim difuzore,posto se dole kad je grejanje usija...Srecom pa ima svoj kuler .....

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 10:57 pm 

Koliko greju moraju da imaju i direktan dotok hladnog vazduha :D

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 11:03 pm 

E al vidis to ej zanimljivo kako su stavili... Kada je ugasen ventilator nije toliko strasno ...Ali kad upalim ,sav vruc vazduh ide direktno na player,pa mislim da je bolje da on stoji gore posto nikakve svrhe leti nisam imao od dotoka hladnog vazduha, ovako zimi kad stavim dole difuzore moze se reci da i odatle ide grejanje :D

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2015 11:18 pm 

U aleku je zlo grejanje, dole direktno u noge znaci obuca hoce da se odlepi a ima grejanje i u zadnjem delu, uvek je okrenuto na dole inace je sauan ako se pusti da duva npr dole i gore, vidi malo po drive2 sta su rusi radili al mislim da ces uspeti i sa ovim sto sam ja radio

Profile  

PostPosted: Mon Nov 23, 2015 4:19 pm 

aleko-2141 wrote:
znaci obuca hoce da se odlepi

:D :D :D :D :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours