Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Oct 15, 2018 12:16 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Benzinska pumpa,karburator II deo
PostPosted: Thu Mar 12, 2015 2:40 pm 

Automobil: lada riva 2107
Pozdrav svima.Odmah da krenem na problem.Izvinjavam se na dugom postu.

U pitanju je Lada Riva, zastava '91.godiste, bez plina 1300 kais,karburator fabricki, uredno promenjeno ulje itd.Sa njom sam presao max 2500 km ( ona je presla ukupno 8 - 9 000 max, kola uopste nisu vozena od prethodnog vlasnika).Za to vreme sam promenio 3 pumpe za gorivo.

Inace kola pale na pola kljuca...kada hoce da upali :cool
Prethodni simptomi : prva pumpa ( stara jedno 10 god )- povratni ventil, verovatno.Kada uspem da upalim kola, zagrejem ih, ugasim, posle jedno 2 sata ne mogu da upalim uopste.Dovod goriva iz rezervoara do pumpe je prazan ( vazduh), pa onda sisanje( par puta zamalo da se onesvestim), drukalica itd... i sve tako u krug...sve dok nije promenjena pumpa( novija kupljena pre jedno 6 god, sve od prethodnog vlasnika) tada problem nestaje.Inace ja sam menjao pumpu ( mozda je bitno, da nisam mozda napravio veci problem, nigde nije curilo itd).Posle toga vozena jedno 5 meseci neuredno ( tipa 1-2x nedeljno po 50km max, auto put/gradska, sa par voznji +100km).
Na zimu mi ukradu benzin iz rezervoara, pokusavao sam da upalim ( valjda je tada povukao vazduh),dospem benzin, malo u karburator, malo drukalica, uspeo da upalim, kada radila 3 min na leru( pod sauhom) i ugasi se.Nisam uspeo da je upalim ponovo( isto nema benzina do pumpe, kada i dovucem na duvanje nesto strcne, kola se upale-ugase...ma kakvi)

Sadasnji simptomi:treca pumpa( nova orginal ruska 1700 din, iz radnje), promenjena, kao "radi"...uspem da dovucem benzin do pumpe( sa rucnom pumpom , nema vise sisanja :) ),malo drukanja...kola rade u leru,zagrejana, ( bez obzira na saug ) maksimalno 1 min i ugase se.
Posle ne mogu da ih upalim ako ne dovedem benzin do pumpe( sa rucnom pumpom istakalicom) i malo drukanja( 4-5 puta, ima drugaciji zvuk kada je benzin u crevu od pumpe do karburatora).Ako dajem gas u leru, onda rade Ok.Jutros sam je upalio radila 1 min ( davao sam gas) i ugasi se.Da upali opet jok, mrzelo me da dovlacim benzin iz rezervoara.Nisam je testirao u voznji sa novom pumpom, plasim se da cu negde da stanem.

Sa vremena na vreme( sa svim pumpama) ima jedan problem kada dam gas ( stojim na semaforu, pa gas) kao da ne primi odmah nego obrtaji padnu ,pa onda primi ( mislim da ima veze sa dotokom benzina, karburator mozda ? )Inace ja sam menjao pumpu pa sve nesto mislim da nesto nisam zdrndo.

Izvinjavam se na dugom postu i unapred hvala svima.Pozz

Profile  

Post subject: Re: Benzinska pumpa,karburator II deo
PostPosted: Thu Mar 12, 2015 3:15 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Vuce ti fals vazduh negde, verovatno su creva propala od stajanja, zameni creva i proveri plovak da nije ostecena ona cevka sa mrezicom sto ide do dna rezervoara.
Jel imas filter za gorivo?

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 3:56 pm 

Ne, nemam filter.Stavi cu ga ovih dana.Da li da ga stavim pre pumpe (izmedju pumpe i rezeroara) ili izmedju pumpe i karburatora?.
Ja bih ga pre stavio izmedju rezervoara i pupme

Creva koja se vide ( od rezervoara do pumpe i od pumpe do karburatora ), ali onaj vidni deo kada se otvori hauba su zamenjena.
Zar nisu ostala creva bakarna?Pa ako negde vuce vazduh zar ne bi trebalo da curi benzin tu gde vazduh prolazi(to nisam primetio)?
Za to treba kanal verovatno.
Da li je moguce da karburator ne valja?
Procitao sam na forumu ovde da u karburatoru ima neki plovak koji moze da pravi taj problem ako se ne varam.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 5:44 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Ima jos nazad kod plovka crevo ako si zamenio ta u motornom prostoru, ostatak je metalna cev.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 7:01 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
I ja bih rekao da ti negde ulazi vazduh u cevima od benzina. Kako i gde tražiti problem. Ja bih skinuo crevo od rezervoara i ispred pumpe. Na jednom kraju zatvori crevo a na drugom duni i prati šta će se desiti ili još bolje daj pritisak nekom pumpom. Možda ćeš videti da procuri negde. Skini i plovak možda je i tu problem na uunutrašnjim cevima.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 10:49 pm 

Hvala na brzim odgovorima.
Nasao sam ovu semu: http://www.lada.cc/tech/s7-8.html
Kako da dodjem do zadnjih creva (na oba gumena, kod rezervoara i ovaj dole nize)?
Napominjem da nemam pristup kanalu i onim velikim dizalicama( sem ako ne odem kod majstora a hteo bih sam da buzim....nekako sladje )

Auuu skidanje plovka...Da li moram da skidam ceo rezervoar?Kako sve da izvedem, sta je prvi korak ? :?

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 11:44 pm 

Uhh i ja nisam znao da postoji ovo crevo zaokruzeno crvenim. Proveri njega i proveri ovo do rezervoara. Plovak se lako skida. Skini plastiku iznad rezervoara i on je odmah ispod. I sam rezervoar se lako skida. Kad skines tu plastiku sve ce ti biti jasno.
Image

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 11:47 pm 

Cim stane kisa, probacu :D
A da li imas ideju kako da dodjem do tog creva zaokruzeno crvenim?

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 11:51 pm 

Imam ladu 2107 15 godina ali to nisam nikad video gde se nalazi. Verujem da ces ga lako naci, ako nije pozadi kod rezervoara onda je negde dole.

Evo i ovde imas nesto o tome http://www.autoprospect.ru/vaz/2107-zhi ... j-bak.html
Sacekaj djape da se javi on sigurno zna gde je to crevo.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 13, 2015 10:03 am 

izmenjaj creva kod rezervoara. to zaokruzeno crveno je odozdo, moras da zalegnes pod auto

stavi filter pre pumpe za gorivo, obavezno plasticni providni da vidis sta ide kroz njega - djubre, vazduh ili gorivo

onda ako i dalje imas problem menjaj pumpu za gorivo. to sto sad prodaju po radnjama kao original rusko je 99% kinesko govno koje traje 2 sata.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2015 11:46 am 

Ok, uhvatio sam malo lepog vremena, pa sam mogao da ceprkam po kolima.Evo par slika pa da cujem vase misljenje.

http://imgur.com/MLZLmKF
http://imgur.com/SpG1YfG
http://imgur.com/DLxTNNI

( Treba da ima tri slike, 2 slike gornjeg creva i jednog donje )
Ovo gornje mi je ok sve suvo i prasnjavo, a ovo donje (ono sto je malo rascvetano to sam ja cackao), mi je sumnjivo.

Sta mislis da proverim tu mrezicu kod plovka kao sto Dejca kaze?Nesto mislim da dok su mu krali gorivo da mi tu nesto nisu pokvarili.
Stavio sam filter, pa cim ugrabim vremena, testiracu.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2015 8:54 pm 

Plovak izvuci napolje i pregledaj kakvo je stanje tih unutrasnjih cevi. Ovo donje ja bih promenio i naravno selne dobro ocisti da posle stegnu lepo.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 22, 2015 5:35 pm 

Ok, ljudi evo nastavka moje epopeje.
Dakle....(khm)...Lepo vreme napolju bilo pa sam radio male popravke.Ovako sada stoje stvari...
Nisam promenio ona dva stara creva, nego sam stavio filter kod pumpe providni da vidim kako vuce moja nova ruska pumpa.
Upalio kola( malo drk, malo benzin u karbuator, dovukao benzin do pumpe sa rucnom pumpom) i ugasila se "samo" jednom za pola sata, radi u leru ( testriaro sam do 3-4 min bez gasa, ali kada dam gas osetim malo da propada, doduse ponekad.).Tada kada se ugasila opet sam morao da dovlacim benzin.
Za to vreme sam gleda da li negde curi....ali nigde nista...sve suvo i prasnjavo( nova creva stavljam ovih dana ali opet ovo nije do creva sigurno).Prekosutra kada sam pokusao da upalim kola...upalim, radila jedno 1 min, dok jebilo benzina u karburatoru i corak...opet nema benzina u crevu, i jako malo u filteru( malkice u cosku)

Filter je cist, nema trunja.
E sada koliko treba benzina u filteru da ima dok kola rade u leru?( meni je nekada 3/4 pun, nekada 1/2, a nekada padne ispod nivoa rupice sa strane rezervoara - tada se i gasi)?
Da li pumpi treba vremena da se razradi?Tek kada sam je stavio kola nisu mogla u leru da rade vise od 1 min bez gasa.Evo pumpu koju sam kupio.

http://i.imgur.com/kkSqt5a.jpg
Kako se pokazala u praksi?I ako ne valja koja onda valja?

Skinuo sam unutrasnja creva iz rezervoara.Da li su OK?Nisam video da ima rupica odakle bi mogao vazduh da ulazi.

http://i.imgur.com/T7slug1.jpg
http://i.imgur.com/9wtZAHH.jpg
http://i.imgur.com/rOxdymp.jpg

Profile  

PostPosted: Sun Mar 22, 2015 9:25 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
tu pumpu imam i ja i radi, negde imas fals vazduh cim gubis gorivo, ako nece da upali posle par dana stajanja znaci da nema goriva u karburatoru a to znaci da njemu nesto fali, meni je upalio posle pola god stajanja na pola kljuca al je samarin karburator, imam i nepovratni ventil kod rezervoara pa kad hocu da prebacim na plin prebaci odmah ko sekvent da ima.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 23, 2015 12:25 am 

Ta creva spoljna znaju da izgledaju dobro ali lazu. Slican problem imao drug na jugo 55 i resio zamenom creva od pumpe do karburatora.
A mozda tebi nevalja i polugica koju gura mala bregasta. Ako izmedju pumpe i bloka ima onih stelujucih listova skini jedan ili dva ako ih nema kupi drugu polugicu ili navari jednu kvrgu od milimetar i stavi je na strani pumpe pa probaj.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours