Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Dec 12, 2017 12:31 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 96 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: Motor-2141
PostPosted: Sat Apr 13, 2013 12:52 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Treba mi pomoc oko motora, motor je ladin 1.6.

Ja cu vam napisati sta je radjeno na motoru pa cemo posle ici na sta-kako.
Jel moze? :)

Motor je presao nekih 190 000km, sa otvaranjem, menjane samo karike, na motoru je radjeno kako je meni bilo dosadno :D
Glava je druga, presla nekih 30 000, kad sam je stavljao, stavio sam novu bregastu ( nzm koju, valjda standardnu ), klackalice, od tad je auto presao oko 10 000km, pre jedno 1-2000 km obradio radilicu na prvu specijalu ( otisao medju zupcanik i otisli lezajevi ), kad sve saberem ostao je samo blok, ne obradjen tj nije diran.
Najvise me zanima na koliko bi mogao da razbusim blok, tj sta bi mogao da uradim na bloku da malo poboljsam motor ili da ga vratim u neku normalu, ne bi dirao glavu nista posto nije ni jednom obradjivana, stara mi je bila skinuta na nulu, auto je isao kao da je 1.1 motor, kad sam stavio drugu auto normalno isao i vukao.

Ispricacu vam moje dozivljaje sa alekom tj sa ladinim motorom :D
Ja ga licno vozim od 2005 god, tad sam polozio.
Auto se vozi svaki dan do patosnice a nekad se i ona pomeri kad zatreba :D Max sto sam mogao da izvucem sa 4-5 osoba u auto je 155km/h sto i pise u knjizi, jes da traje vecnos al hvala bogu ima auto puta :)
1. Izgoreo uzduvni ventil, vozio sam jedno 2-3 meseca niko nije znao sta je, svi cackali paljenje, u ruskom( hipodrom ), menjali mi platine, i tako neke stvari i opet nista, auto normalno radio, potrosnja normala al kad vidi brdo prva pun gas i moli boga, sve dok nisam dosao do jednog matorog majstora koji mi je sa kapije rekao da mi je izgoreo ventil, iste sekunde skinuli glavu i tako i bi.
2. Mora covek sve da proba pa i koliko moze da ide trecom pun gas, 120 i 6000 obrtaja, pokida mali spaner-umirivac ili kako vec ga zovete, i tako sam vozio neko vreme dok nisam video otisak na poklopcu ventila.
3. Dosadno meni i zamenim karike, neke ko od aluminijuma otisle za par hiljada.
4. Ugradjen plin u junu 2010 god, ( za plin cu posebno da vas mucim ako dozvolite ) :D
Zima 2010 god, pukla glava (unutrasnja strana, kompresioni prostor) po sred navoja od svecice, nisam odmah nasao drugu glavu a trebao mi auto, raskacim creva od vode sa plina posto nije mogao lepo da progura vodu kroz mesac, trosi vodu, nabija pritisak u crevima al lada je to, vozio sam jedno mesec i nesto bez ikakvih problema, flasu vode u auto i gas, motor napolje druge karike, glava, bregasta, klackalice, lezajeve nisam ni dirao i ako su otisli od onog peha sa medju zupcanikom.
Motor je mnogo bucan, predpostavljam da buku stvaraju klipovi, zato sto je sve oko njih zamenjeno i rad je isti bez ikakve promene, ako se bude tako cuo kad zamenim karike i klipove ima odmah da ga izvadim i da ga ubacim u presu, komsija ima aleka do duse presao 40 000, auto se ne cuje.

Rado bih zamenio motor sa 1.8 90 ks wv/Audi, ceka spreman al skup ates.

Ko razume shvatice :D

Slobodno se prekrstite i kazite ovaj je lud al cemo mu nesto pomoci :D

Profile  

Post subject: Re: Motor-2141
PostPosted: Sat Apr 13, 2013 8:46 am 

Automobil: vaz21214-20
nisi, takav je prosecan korisnik ruskog vozila...a takva su mu i ocekivanja :D

Profile  

PostPosted: Sat Apr 13, 2013 7:18 pm 

kupi negde trulu ladu sa dobrim motorom, ima ih, i zameni komplet motor. najjeftinije je. sto starija lada to bolje.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 13, 2013 10:44 pm 

djape1977 wrote:
kupi negde trulu ladu sa dobrim motorom, ima ih, i zameni komplet motor. najjeftinije je. sto starija lada to bolje.

xaxaxaxaxa, znao sam da ces ti to da predlozis :D

Gde da nadjem ladu sa 1.6 motorom osim nive
Gledam da napravim auto da bolje ide a ti hoces da ubacim slabiji :)
, hocu da vratim motor u neko normalno stanje ili ide napolje i ide 1.8 90ks wv/audi, uvek sam bio negde u sredini kolone hocu malo napred, romanija je zanimljiva al treba snage u aleku :) , nova auta me ne zanimaju nemaju dusu kao stara :)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 5:24 pm 

lada 2106 je 1600ccm, poznatija u narodu kao specijalka, ima ih poprilicno po srbiji u truljastom stanju

http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... lada_2106/

Profile  

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 6:32 pm 

Automobil: 2107 MB 190D 2.0
nabaviš klipove od nive 1.7i i tjeraj

za vw je pofina je%ačina počev od kartera pa do korpe od audija i lamele od lade

najbolje ti je što peđa predlaže uzmeš specijalku i prepakuj ili nađeš 1.7 od nive ovdje po bisni ih ima gomila u dijelovima 2004-2006 pretežno uglavnom prevrnute u šumi ili pale klade na njih ima i 1.7i dosta povoljno

edit:
nisam znao da aleko ima prednju vuču :prvi

fino nađi mjenjač od audija 80 kocke ili passata lubeničara (ovdje kreću od 20€ već) motor imaš poluosovine tokaru ručicu mjenjača od audija neke nosače skrpi struja 5 minuta upasavanja i vozi se sa 90 konja 8)

za atest polako kad skupiš atestiraš ali bar ćeš imati motor kom ne moraš dotezati lanac svakih 6 mjseci i ventile štelovat pri svakoj zamjeni ulja

Profile  

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 7:56 pm 

Milan 2107 wrote:
nabaviš klipove od nive 1.7i i tjeraj

Od kupovine neke druge lade nema nista, moj motor 80% dobar ja treba da uzmem neki tamo sto sutra moze da rikne.
Koji je precnik klipa od 1.7.?

Ko je imao aleka zna da je taj motor slab za njega, dobar je za penzionere al za mene nije :)
Komsija ima aleka sa 1.9 td wv/audi, placem svaki put kad proleti pored mene :(

Kako mene bosanac ( zemljak ) razume :D

Imam citav motor iz golfa 2 gti 90ks
treba mi liniski menjac i moze poceti ubacivanje al atest, me zeza ko da me pusti bez atesta preko granice :)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 9:28 pm 

Automobil: 2107 MB 190D 2.0
gti nije 90 konja ima više
90ks je karburator imam ga u svom golfu

znači ti si tamo dođoš :)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 9:48 pm 

Milan 2107 wrote:
gti nije 90 konja ima više
90ks je karburator imam ga u svom golfu

znači ti si tamo dođoš :)

Gledao sam po auto dati 1.8 monopoint 90 ks, golf 91 god oznaka gti ako ima vise jos bolje :D stavicu mu karburator ako sta budem radio al to ne menja skoro nista.

Bruseni, pola- pola :P :)

Jel od 1.7 i 1.6 isti hod klipa?, kod 1.7 je 82x80 a 1.6 nesto oko 79.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 16, 2013 6:11 pm 

Narode, danas sam bio u jednoj radnji da vidim klipove od 1.7 i covek mi rece da im mozda nije isti precnik otvora za bolcne, kod 1.7 je f22 a kod 1.6?

Profile  

PostPosted: Wed Apr 17, 2013 10:26 am 

sto volim jednostavna objasnjenja, mnogo je kompkeksnija tema remontovanja motora od toga ali da uzmeno da je
isti pracnik do 1.7i(posle je pojacana)
http://niva-21213.ru/index.php/dvigatel ... -niva.html
evo ti pa udri...tu su ti i malo objasnjenja sta sve oznake predstavljaju i sta sve se meri ...
a evo ti i kako se remotuje motor, naravno u jednostavnoj varijanti...

http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/dvig ... 00reb1.pdf

http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/dvig ... 00reb2.pdf

Profile  

PostPosted: Wed Apr 17, 2013 5:40 pm 

jes da ne razumem sta pise al dobro :D
rastavljanje mi ne treba znam zmurecki da ga rasturim i sastavim :)
hvala u svakom slucaju, nesto cu da iskopam od svega me interesuje samo precnik bolcne kod 1.6 motora.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 17, 2013 9:39 pm 

Koje marke klipova da trazim?, citao sam ovde nesto da neki ruski i nisu bas svi istog precnika i da imaju ovi nasi iz ns, njihover karike sad imam u autu i presao sam dosta sa njima.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 18, 2013 9:32 am 

originalni klipovi i karike sada mogu da se pazare i ovde bas pre neki mesec je sklapana jedna na drugu specijalu u hrvatskoj i sve je islo original i on prezadovoljan ,e sad ako se ima moze i KS Kolbenschmidt,Mahle, Nüral,NPR,itd...ali to trazi znanje, vreme i naravno parice.... ;)

Profile  

PostPosted: Thu Apr 18, 2013 9:43 am 

aleko-2141 wrote:
jes da ne razumem sta pise al dobro :D
rastavljanje mi ne treba znam zmurecki da ga rasturim i sastavim :)
hvala u svakom slucaju, nesto cu da iskopam od svega me interesuje samo precnik bolcne kod 1.6 motora.

koristi malo prevodilac i pregledaj ono sto sam postovao(ako imas elementarno tehnicko znanje valjda znas da procitas tehnicki crtez) ,videces da postoje klase originalnih klipova,karika i ostalog za remont kao i dimenzije svega u bar tri kategorije(neke i mnogo vise), takodje videces kako se sve to pakuje i sklapa PRAVILNO i kako se to u praksi razlikuje...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 96 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 2 hours