Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Dec 12, 2017 12:34 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: uaz mx3/hunter
PostPosted: Thu Aug 27, 2009 10:49 pm 

Image
Image
uaz mx3 ,motor 2.5 dizel...
kod nas u Hr ih nema mnogo,a zanima me kakvi su;kakve su kvalitete,dali su djelovi dostupni,kakav se motor pokazao,dali je koliko-toliko udoban,koliko trosi,kakav je na terenu...

nadam se da je netko imao iskustva sa njim iz prve ruke 8)

bilo je vec price o njemu na ovom forumuz,ali nista konkretno...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Aug 31, 2009 10:57 am 

Automobil: vaz21214-20
kod nas se nudi sa motorom 2.7 litara benzin i snagom o 95 kilovata potrošnja na otvorenom je oko 11.5 litara a u otežanim uslovima raste za oko 25-30 posto
u pitanju je euro 4 motor...
nije neudoban(za terenca) a što se tiče pouzdanosti to je bio dugogodišnji radni konj crvene armije tako da normalno tradi u svim uslovima i okruženjima (napred i nazad ima krutu osovinu i limariju kao iz pesme(ono, branik od betona možeš ubit slona...) :D
sve u svemu jedna od relikvija of rouda , pa još nov... cena je ovde oko 15900 evra

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 01, 2009 10:17 am 

Dosta sam istraživao UAZ Huntera i sjedio u njemu na nekom velesajmu pa evo dojmova. Prvo i najvažnije getriba je Južno Korejska Dymos, za integriranim reduktorom. Nije kao kod Nive da ima međukardan između getribe i reduktora.
Ima ne prednjim glavčinam "sklopke" za zabraviti i odbraviti predenji pogon.
Znači može se prebaciti u čisto zadnji pogon da prednji diferencijal i kardan miruju.
Ima samo dvije ručice mijenjača. Ima dva spremnika goriva po cca 40 l ispred svakog zadnjeg kotača. U Zagrebu je zastupnik na Zagrebačkoj aveniji nekadašnjoj Ljubljanskoj u smjeru Jankomira prije hotela Antunović (bio i tamo).
Evo slika : (prve četiri su moje , ostale su sa interneta)
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Vidio sam ga na cesti pred par dana i čak na standardnim niskom gumama je kuća na kotačima, ovjes je brutalan, diferencijali u krutim osovinama od kamiona valjda, šasija, plinski amortizeri, čak je pofarban dosta dobro,

Image

Image

Image

Malo je skup za naše sirotinjske pojmove ali u odnosu na Deefendera koji košta 35 000 i koji jedino šta ima je bolju unutrašnjost i ventilaciju je bagatela.
I koliko sam shvatio u Hr se nemože dobiti sa benzincem 2.7i. Koji je kud i kamo jači od ovog dizela marke Andorija proivedenog u Poljskoj čini mi se na licencu Mesedesa .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 01, 2009 10:39 am 

Hvala na odgovorima...evo bas sam prije par dana naletio na covjeka koji ga vec ima 3 godine 8)

evo sta on kaze:
˝model koji ja imam, 2006, je prvi model sa dizelskim andoria motorom i kao što je i inače kod prve generacije nečega bilo je nekih (dječjih) bolesti, pošto se rusima baš nije dalo previše zamarati sa komponiranjem novih dijelova, tj. preinaka, od ozbiljnijih stvari stvari tu se radilo o nedorečenom reduktoru (koji sam zamijenio sa reduktorom od staroga modela i sad je odlično- da ne ureknem) te još nekoliko sitnijih stvari: pucalo mi je guseno koljeno koje povezuje motor i ispušnu granu, pumpa serva nije bila pritegnuta u centru pa mi je znao skočiti remen, kardan zategnut lagano ukoso.. uglavnom, osim reduktora, sve sitnice i inaće tipične za ruske aute.˝

˝potrošnja mu je od 9-12 litara, a max. brzina, koliko se sjećam iz papira 120 ili 130, iako ga ja iskreno nikad ne vozim toliko, nego max. između 90 i 100, vožnja iznad te brzine mi se već čini laganim forsiranjem jer to ipak nije auto napravljen za letjeti po asfaltu te se zbog grube mehanike počinju čuti zvukovi diferencijala, zbog visine i neaerodinamičnosti treba puno više koncetracije kod vožnje... a zaštio?? (iako bi mehanika to možda i podnijela jer je zapremina ulja u novim diferencijalima dvostruko veća nego u starim)
˝
˝motor 2,4 TD mi se pokazao dosta dobro, nisam sa njim imao nikavih problema, a što se tiće snage, ljudi koji su što se tiće motora za uaza probali sve i svašta su ga također pohvalil i kažu da se lijepše ponaša sa njim nego sa mercedesovim 3,0, da je jači ne bi škodilo, ali mislim da je ovo dosta dobar kompromis između snage i potrošnje.˝

˝uglavnom, jedno jako zanimljivo vozilo,ne štedim po terenu gdje će ti pokazati sve svoje lijepe strane. visok, prostran, robustan, prohodan... u njemu će uvijek čuti neke nove zvukove koji se na neki neobjašnji način pojavljuju i nestaju (tipično ruski- čini mi se da isto kao i kod lade postoje razlike između svakog pojedinog vozila) te ćeš uvijek nešto lagano prčkati (kao što rekoh, većina stvari popravljiva uz "komad žice i šaku čavala")˝

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 01, 2009 12:40 pm 

PA ja sam se poveselio da su bar riješili probleme sa prenosom sa tim korejskim mjenjačem. Jebo ga reduktor i mijenjač.
Dali možda znaš šta je točno sa tim reduktorom i dali se da benzinac kupit u RH.
Ovo je tablica sa svim motorima i nekim podacima
Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 01, 2009 5:27 pm 

neznam...probaj kontaktirati
http://www.mac-mobile.hr/?page=kontakt

pa javi...

maloprije razgovarao sa drugim covjekom koji svojega prodaje vec dosta vremena...kaze da nije imao problema sa reduktorom uopce

kaj odustajes od lade :P ??

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 02, 2009 2:47 pm 

Nikada,
jedva sam je dotjero u red.
Ali Uaz mi je baš super, mora čovjek malo maštati.

Ovo je službena stranica Uaz-a

http://www.uaz.ru/eng/models/nm/315195/gallery/

Baš dobro da smo se skupili, po domaćem internet prostoru ima informacija o uazima tipa taj auto je zelen i ima okrugla svijetla i od moje bake sestričnin prijatelj se vozio u njemu ...

Zvao sam zastupnika čekam odgovor ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 04, 2009 10:24 pm 

Razmisljam da nabavim neku rusku masinu,i izbor se sveo na Ladu Nivu i Uaza....
Gospode Boze,ova moja zena je vristala pola sata kad je videla slike Uaza,tako da izbor pada na Nivochku....
Ali.....Brate! .....Kako volem UAZ !!!!!!! :xixi

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 04, 2009 10:40 pm 

Quote:
Gospode Boze,ova moja zena je vristala pola sata kad je videla slike Uaza,tako da izbor pada na Nivochku....

Zasto? UAZ je bas lep auto

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 04, 2009 10:44 pm 

Automobil: '81 Ford Taunus TC3
Zene imaju razlicit smisao za lepotu od nas... ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 05, 2009 1:22 am 

Jeste , uaz je muški lijep , tu naravno ubrajam i Nivu i G-klasu, Defendera, Wrenglera , sve ista logika . Kutija sa okruglim farovima ,a ispod haljine teška mašinerija ...
Zna žena, Niva je luksuzno-sportski terenac u odnosu na uaz-a,
ali polomiti uaza to je već muški posao i grupni sport

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 05, 2009 4:09 pm 

na benzinskoj me vole wrote:
Jeste , uaz je muški lijep , tu naravno ubrajam i Nivu i G-klasu, Defendera, Wrenglera , sve ista logika . Kutija sa okruglim farovima ,a ispod haljine teška mašinerija ...

upavo tako, potpuno se slazem :D ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 05, 2009 4:13 pm 

Polomiti uaza je nemoguca misija,jednog smo imali u voznom parku na Topcideru,majko mila kakav je to lepotan bio (dalju sudbinu mu ne znam)....
Cak je imao i onaj ogromni krovni nosac kao na Land Roveru 109,sa sve merdevinicom....
Koliko je trosio?? Toliko da su se plasili i da ga upale :lol:
Za mene su kola upravo ova sto ih covek nabroja,Niva,Defender,G-klasa,dodao bih jos Pajera i Patrol.....
Ali da ne idemo u offtopic,uaz je chudo!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 05, 2009 7:53 pm 

Koliko je trosio??Toliko da su se plasili i da ga upale
hahahaha istina poz Komrad

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 06, 2009 12:17 am 

Quote:

:prvi

I sami znate kakav je UAZ kada su ga svojevremeno vozili JSO i SAJ a sada ga jos uvek vozi PTJ,znaju crvene beretke sta valja :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours